Zoner Photo Studio X si jako první český produkt odnáší prestižní ocenění TIPA World Awards

24. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner)
Brněnský software na úpravu fotek Zoner Photo Studio X vyhrál jedno z nejprestižnějších světových ocenění ve fotografické branži, TIPA World Awards. Stal se tak vůbec prvním oceněným českým produktem v třicetileté historii udílení cen TIPA.

Světově uznávané ocenění pro nejlepší fotografické produkty TIPA World Awards si letos odnáší v Brně vyvíjený program na úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Oznámila to asociace TIPA (Technical Image Press Association), která ceny každoročně uděluje. Zoner Photo Studio X zvítězilo v kategorii Nejlepší software pro práci s fotografií a stalo se vůbec prvním českým produktem oceněným asociací TIPA.

„Pokládáme toto ocenění za velký úspěch, ale hlavně je to pro nás jasný důkaz, že Zoner Photo Studio X je v zahraničí plnohodnotně postaveno vedle zatím světoznámějších konkurentů. Naši pozici potvrdí hned podzimní aktualizace, ve které chystáme velké novinky," uvedl ředitel softwarové divize společnosti ZONER software, která program Zoner Photo Studio X vyvíjí, Michal Prouza.

TIPA World Awards každý rok získávají nejlepší fotoaparáty, objektivy, ale i příslušenství nebo technologie zaměřené na fotografii. TIPA sdružuje 25 renomovaných fotografických magazínů ze čtrnácti zemí a pěti kontinentů, jejichž šéfredaktoři vybírají vhodné kandidáty do užšího výběru v celkem čtyřiceti oceňovaných kategoriích. Dostat se do jejich hledáčku je přitom velmi nelehký úkol.

Práce na naší nominaci do této kategorie začaly v roce 2019 a jsem opravdu rád, že je po takové době vidět výsledek. ZPS X slučuje funkce, na které má třeba Adobe několik programů za cenu, které snad nemůže konkurovat žádný jiný program. Myslím, že v tom je naše síla oproti konkurenci,” přiblížil Thomas Urban, který za ZONER software s TIPA magazíny dlouhodobě komunikuje.

Mezi hlavními kritérii posuzuje TIPA inovativnost, využití špičkových technologií, design a ergonomii, uživatelskou přívětivost a poměr ceny a výkonu. Finalisté jsou vybíráni v několika kolech včetně hodnocení odbornou komisí. O vítězích rozhoduje valné shromáždění za přítomnosti zástupců všech magazínů v asociaci TIPA.

Štítky: 
Ocenění, Software, TIPA, Fotografie, Zoner software

Podobné články

Společnost Sophos ocenila partnery v regionu východní Evropy

12. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Sophos)
Společnost Sophos vyhlásila své nejvýkonnější obchodní partnery v regionu východní Evropy. Hlavními kritérii hodnocení byly obchodní nasazení a ekonomické i projektové úspěchy v uplynulém finančním roce. Nejvyšší ocenění Sophosu v regionu zamířily i do Čech a na Slovensko. Čtěte více

Český projekt v pivovarnické firmě Asahi získal ocenění SAP Quality Awards

2. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP)
Evropská pobočka mezinárodní pivovarnické společnosti Asahi CE & Europe Services se sídlem v Česku se zařadila mezi šest vítězů letošního ročníku soutěže SAP Quality Awards v regionu střední a východní Evropy. Za pomoci implementačního partnera Success Solutions uspěla díky transformačnímu projektu postavenému na řešení SAP SuccessFactors. Čtěte více

ATC získalo ocenění od Huawei

28. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers získala ocenění Huawei Consumer BG Marketing and Sales Service Dept za rok 2020. Ocenění platí pro Českou republiku. Čtěte více

Jak si IT firmy polepšily v nejnovějším žebříčku nejhodnotnějších značek světa?

23. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kantar BrandZ)
Nejhodnotnější značky světa zaznamenaly rekordní růst – jejich kumulovaná hodnota dosáhla 7,1 bilionu USD, tedy částky srovnatelné se součtem ročního HDP Francie a Německa. Nárůst, který čtyřikrát překračuje průměrný meziroční nárůst v posledních 15 letech tohoto hodnocení, byl podpořen především důvěrou, kterou vyvolává dostupnost vakcín, vládní balíčky na podporu ekonomik a zlepšující se výhledy na HDP. Čtěte více