Zoner Photo Studio X si jako první český produkt odnáší prestižní ocenění TIPA World Awards

24. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner)
Brněnský software na úpravu fotek Zoner Photo Studio X vyhrál jedno z nejprestižnějších světových ocenění ve fotografické branži, TIPA World Awards. Stal se tak vůbec prvním oceněným českým produktem v třicetileté historii udílení cen TIPA.

Světově uznávané ocenění pro nejlepší fotografické produkty TIPA World Awards si letos odnáší v Brně vyvíjený program na úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Oznámila to asociace TIPA (Technical Image Press Association), která ceny každoročně uděluje. Zoner Photo Studio X zvítězilo v kategorii Nejlepší software pro práci s fotografií a stalo se vůbec prvním českým produktem oceněným asociací TIPA.

„Pokládáme toto ocenění za velký úspěch, ale hlavně je to pro nás jasný důkaz, že Zoner Photo Studio X je v zahraničí plnohodnotně postaveno vedle zatím světoznámějších konkurentů. Naši pozici potvrdí hned podzimní aktualizace, ve které chystáme velké novinky," uvedl ředitel softwarové divize společnosti ZONER software, která program Zoner Photo Studio X vyvíjí, Michal Prouza.

TIPA World Awards každý rok získávají nejlepší fotoaparáty, objektivy, ale i příslušenství nebo technologie zaměřené na fotografii. TIPA sdružuje 25 renomovaných fotografických magazínů ze čtrnácti zemí a pěti kontinentů, jejichž šéfredaktoři vybírají vhodné kandidáty do užšího výběru v celkem čtyřiceti oceňovaných kategoriích. Dostat se do jejich hledáčku je přitom velmi nelehký úkol.

Práce na naší nominaci do této kategorie začaly v roce 2019 a jsem opravdu rád, že je po takové době vidět výsledek. ZPS X slučuje funkce, na které má třeba Adobe několik programů za cenu, které snad nemůže konkurovat žádný jiný program. Myslím, že v tom je naše síla oproti konkurenci,” přiblížil Thomas Urban, který za ZONER software s TIPA magazíny dlouhodobě komunikuje.

Mezi hlavními kritérii posuzuje TIPA inovativnost, využití špičkových technologií, design a ergonomii, uživatelskou přívětivost a poměr ceny a výkonu. Finalisté jsou vybíráni v několika kolech včetně hodnocení odbornou komisí. O vítězích rozhoduje valné shromáždění za přítomnosti zástupců všech magazínů v asociaci TIPA.

Štítky: 
Ocenění, Software, TIPA, Fotografie, Zoner software

Podobné články

Epson získal ocenění BLI Winter 2021 Pick a cenu za výjimečný přínos

3. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson obdržela hned tři ceny BLI Winter 2021 Pick a získala také ocenění za výjimečný přínos, které udílí přední světový poskytovatel testovacích služeb a analytických informací v oblasti zobrazování dokumentů Keypoint Intelligence. Čtěte více

SWS získala ocenění od Canonu

25. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
SWS opětovně převzala od společnosti Canon ocenění Nejlepší distributor za rok 2020 v kategoriích „Overall performance“ a „Photo-Video performance“. Čtěte více

Canon ocenil AT Computers jako nejlepšího distributora 2020

23. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers získala ocenění „The Best Distributor of 2020“ od společnosti Canon. Ocenění platí pro Českou republiku i Slovensko. Čtěte více

Česká společnost Networg uspěla v soutěži Deloitte Fast 50 Central Europe

29. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Networg)
Společnost Deloitte na konci roku 2020 opět vyhlásila nejrychleji rostoucí technologické firmy ve střední Evropě. Společnost TheNetw.org (obchodní název Networg) se umístila na 6. místě v kategorii Rising Star, určené pro mladé firmy, které zatím nesplňují kritérium pro účast v hlavní kategorii, přesto však významně rostoucí. Čtěte více