Změny u ASBIS CZ, otevření slovenského skladu do ČR i vstup do VAD distribuce

15. 9. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Distributor ASBIS CZ se po téměř 20 letech působení na českém trhu rozhodl osvěžit svou dosavadní obchodní koncepci. Mezi nejzásadnější změny patří výměna managementu, výrazné rozšíření sortimentu, vytvoření nových produktových kategorií, posílení obchodního týmu a zejména propojení se skladem a know-how ASBIS SK, jedničkou na slovenském trhu.

Od letošního léta přidal ASBIS CZ do svého portfolia přes 90 značek a další budou následovat. „Rozšiřování nabídky probíhá promyšleně tak, aby jednotlivé segmenty tvořily logické celky. Dosud jste si v ASBISu mohli sestavit PC, ale chyběly důležité periferie, jako monitory či tiskárny. Naším cílem je být více flexibilní a poskytovat zákazníkům kompletní řešení,“ uvedl Petr Jandík, generální ředitel ASBIS CZ.

Širší nabídku portfolia a lepší dostupnost produktů zajistí zpřístupnění skladu ASBIS SK, takže bude nyní českým zákazníkům k dispozici více než 8000 m2 celkové skladové plochy. Dodací lhůta z českého skladu bude 2 – 24 hodin a ze Slovenska do následujícího pracovního dne. Zákazníci z Prahy a okolí mohou využít osobní odběr.

Ruku v ruce se snahou nabízet komplexní řešení jde i snaha o výraznější zapojení na poli distribuce s přidanou hodnotou. Zkušenosti s VAD má společnost zejména ze serverového segmentu, kdy již před rokem uvedla pro své zákazníky serverový konfigurátor a poskytuje komplexní poradenství od předprodejního stádia přes montáž po testování. S postupným rozšiřováním portfolia plánuje ASBIS CZ rozšířit poskytování přidané hodnoty formou školení a konzultací i do dalších klíčových kategorií.

„Základní podmínkou úspěchu na poli obchodu v jakékoli sféře je schopnost střízlivě zhodnotit vlastní silné a slabé stránky a najít si na trhu své místo. ASBIS CZ neusiluje o pozici hráče s nejširším portfoliem nebo nejnižšími cenami. Jsou to právě naše odbornost a snaha poskytnout zákazníkovi perfektní servis, čím se chceme odlišit od ostatních distributorů,“ zhodnotil Petr Jandík.

U příležitosti propojení slovenského skladu připravil ASBIS CZ pro nové i stávající zákazníky řadu promoakcí a výhod. V tzv. „power weeku“ bude stávajícím zákazníkům poskytovat mnoho obchodních výhod a pobídek. Nově registrovaným zákazníkům pak poskytne startovací kredity v dostatečné výši se splatností a odměnu za první nákup. Všem zákazníkům nabídne ASBIS CZ každý den v týdnu deset produktů v akci se slevou nebo dárkem.

Štítky: