Zefektivněte tisk díky platformě Ricoh Streamline NX

27. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ricoh)
V dnešní době je třeba co nejefektivněji využívat čas i vynaložené finance a především dbát na bezpečnost dat. Jak toho všeho ale dosáhnout? Budoucnost je v digitalizaci, a proto se staňte společně s námi součástí zítřka. Trh se neustále rozvíjí a je potřeba hledat nové příležitosti a směry.

Uveďme příklad běžného tisku v praxi. Uživatel zašle úlohu (dokument) do tiskového zařízení a vytiskne jej u vybraného přístroje. Co se ale stane, když zapomene, které zařízení využil? Mnohdy jde o citlivé dokumenty, které mohou skončit v rukou nepovolané osoby. Někteří zaměstnanci si vytištěné materiály nevyzvednou a dochází ke zbytečným nákladům, plýtvání papírem a v neposlední řadě k hromadění dokumentů na výstupu stroje v pořadači.

Jde o velmi neefektivní proces, který již dnes neodpovídá zavedeným standardům. Není snazší mít tiskovou frontu, která prochází přes zabezpečený server a dokument vytiskne pouze povolaná osoba? Díky speciální funkci Secure print přijde k libovolné připojené tiskárně, může být v budově, jiném městě či dokonce státě a pomocí čtečky čipových karet se jednoduše přihlásí, snadno edituje tiskovou frontu (pořadí dokumentů připravených k tisku) a může vytisknout pouze preferované dokumenty. Dokumenty zůstávají po celou dobu na serveru, dokud není ověřena totožnost pomocí čipové karty či PINu. Toto je přitom pouze jeden z mnoha důvodů proč využívat tiskové řešení, které nabízí společnost Ricoh, Streamline NX. Streamline NX představuje intuitivní platformu, která zjednodušuje všechny funkce tisku, kopírování, skenování a následnou distribuci dokumentů.

Využijte Streamline NX naplno! Máme odpovědi na vaše otázky

Mohou si zaměstnanci tisknout i osobní dokumenty či fotky? Díky kvótám můžete nastavit u každé osoby například pouze černobílý tisk, maximální počet vytištěných dokumentů za měsíc, duplexní tisk a další.

Máte přehled o finančních nákladech na počet vytištěných stránek, o formátu či použité barvě? Použijte jednotné uživatelské prostředí pro 90 standardních reportů a 35 přehledových grafů. Můžete sledovat veškerou aktivitu uživatelů dle jejich přihlášení. Dále platforma umožňuje rozšířené sledování o zabezpečený tisk, skenování a faxování, pomocí přídavných modulů. Obsahuje taktéž green reporty.

Máte pouze tištěný dokument a potřebujete jej převézt do elektronické formy? Není nic snazšího než využít integrované skenovací workflow a dokument si nechat zaslat do e-mailových, síťových či domovských složek. Díky integrovanému OCR využijte možnost editovat a překládat své dokumenty.

Co když mám více zařízení od jiných výrobců? Streamline NX je „multibrandové“ řešení a podporuje i jiné značky.

V portfoliu zařízení máte více typů tiskáren, víte však, jaký stav tonerů máte v každém zařízení? Můžete vzdáleně upgradovat firmware? Pomocí SLNX se správa zařízení stává proaktivní než reaktivní. Můžete provádět vzdálenou správu. Automaticky vás upozorní na nízký stav toneru, zda je zařízení v pořádku, vzdálený upgrade firmwaru zařízení, dávkovou konfiguraci společně s dalšími možnostmi. Spravujte kompletní tiskové prostředí v jednom jednoduchém rozhraní od zařízení po uživatelské ověření.

Může administrátor sledovat tiskárny z mobilního zařízení? Ano, pomocí mobilní aplikace lze spravovat zařízení i z jiných platforem, zobrazit si stavy zařízení společně s dalšími funkcemi.

Jak dlouho bude trvat instalace? Streamline NX se vyznačuje rychlou instalací včetně všech modulů a nastavení. Nemusíte samostatně instalovat a konfigurovat více aplikací pro dosažení funkcí, které potřebujete.

Mají všichni uživatelé stejný jazyk v integrovaném terminálu? Ne, každému uživateli lze nastavit jeho preferovaný jazyk.

Můžete tisknout přímo z telefonu? Ano, díky mobilní aplikaci lze tisknout i skenovat přímo z mobilního telefonu.

Autor: David Hodoň, product manager pro softwarová řešení, Ricoh

Podobné články

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více

Téma měsíce: Monitory 2020

10. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Které trendy budou v nejbližších měsících v segmentu monitorů hlavním tahounem vývoje a pokroku? Po jakých parametrech a vlastnostech dnes zákazníci nejvíce volají a co je pro ně rozhodující při výběru? Na odpovědi od těch nejpovolanějších, tedy přímo od výrobců monitorů, se můžete těšit na následujících řádcích. Čtěte více

Ťažká úloha: Ušetriť terabajty zálohovaných dát a zároveň ochrániť pred ransomwarem

31. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Dá sa to vôbec? Dnes máte vo vašej firme (malej, strednej či veľkej) dáta určite aspoň na dvoch miestach – na počítačoch a v cloude, napr. G Suite či Office 365. Zálohujete? Super! A ako? Pravdepodobne máte hardvér a k tomu zálohovací softvér. A predpokladáme, že súbory na G Suite (vrátane kalendárov či e-mailov) alebo Office 365 nezálohujete vôbec, všakže? A čo v prípade, že sa objaví hrozba ransomware a niektorý z počítačov vašich kolegov zostane zašifrovaný? Čtěte více

Big SafeBox Data a QNAP nabízejí zálohovací řešení ve shodě s GDPR

22. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a QNAP)
Společnost Big SafeBox Data zavedla ve Španělsku datové centrum QNAP NAS, aby mohla nabízet zálohovací řešení pro kanál QNAP ve shodě s nařízením GDPR. Čtěte více