Zámecké edukační centrum pozvedlo úroveň tisku díky Epson WF-5690DWF

20. 9. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Epson)
Perla Dolního Povltaví – i tak se zámku Veltrusy říká. Kromě běžných návštěvníků do něj díky vzdělávacímu projektu Schola naturalis chodí také mnoho dětí od nejmenších až po studenty vysokých škol. Díky multifunkční inkoustové tiskárně Epson WF-5690DWF mohou na zámku připravovat různé barevné dokumenty na míru, bez obav z ceny za tisk.

Jako součást projektu Schola naturalis zahájili na zámku Veltrusy v roce 2016 celou řadu vzdělávacích projektů. Na zámek tak často mířískupinky dětí z mateřských škol, ale i školáci, středoškoláci či studenti univerzit. Pracovníci edukačního centra připravují náplň každého z kurzů vždy s ohledem na dané studenty, a to nejen podle jejich věku, ale i podle typu školy. „Obvykle se domlouváme s vyučujícími, abychom obsah přizpůsobili znalostem dětí i tomu, co zrovna ve škole probírají,“ uvedla Kateřina Vitochová, lektorka vzdělávacího centra Schola naturalis.

Barevná tiskárna Epson Workforce Pro WF-5690DWF umožňuje vytisknout potřebné materiály přesně podle potřeby. „Dříve jsme s barevnými tisky hodně šetřili, protože tiskárna, kterou jsme mohli využívat, byla jednak hůře přístupná, protože byla v jiném křídle zámku, a jednak byl barevný tisk drahý. S novou tiskárnou jsou náklady na tisk nižší, takže můžeme studentům dávat k dispozici atraktivnější podklady,“ dodala Kateřina Vitochová.

Šetří čas

Tiskárnu ale ve Veltrusích využívají také jako kopírku a skener. Na zámku často pracují s různými historickými dokumenty a materiály a velmi se jim proto hodí funkce skeneru. „Zapůjčili jsme si například alba s téměř sto let starými fotografiemi z archivu majitelů zámku – hrabat Chotků, které jsme si tak mohli snadno v dostatečně vysoké kvalitě naskenovat a můžeme je využít i pro doplnění expozice,“ uvedla Kateřina Vitochová. Někdy je také rychlejší materiály stiskem jediného tlačítka rychle okopírovat než tisknout z počítače.

Vzdělávací programy Schola naturalis

V červnu 2015 byl ukončen rozsáhlý projekt revitalizace zámku pod názvem Schola naturalis, podpořený z evropských dotací v rámci programu Národní podpory využití potenciálu kulturního dědictví. V areálu tak díky investici přesahující 230 milionů korun vzniklo vzdělávací centrum zaměřené na kulturní krajinu. Využít ho mohou studenti, ale centrum nabízí také specializované výukové programy pro mateřské, základní a střední školy a nechybí ani vzdělávací aktivity nevládních neziskových organizací. Zámek a krajinářský park tak dostal vedle stávajícího i zcela nové využití, které do celé oblasti přivádí zejména mladé lidi.

Státní zámek Veltrusy

Veltrusy, původně středověká ves, ležící v dolním Povltaví, byly obklopeny polnostmi a lesy. Od konce 17. století spravoval panství rod Chotků. Zámek Veltrusy, významné dílo vrcholného baroka z 1. poloviny 18. století, si nechal postavit Václav Antonín Chotek (1674-1754), místodržící v Čechách. Stavbu projektoval významný pražský architekt italského původu Giovanni Battista Alliprandi. Původně šlo o lovecký zámeček, který se později významně rozšířil.

„Neustále hlídáme náklady, takže je pro nás velmi důležitá nízká cena tisku. Nová tiskárna ale nejenže tiskne levněji, ale také velmi kvalitně a rychle,“ uvedla Kateřina Vitochová, lektorka edukačního centra.

Klíčová fakta

  • Automatický oboustranný tisk, skenování a kopírování
  • Nízké provozní náklady na tisk
  • Nízká spotřeba energie
  • Výtisky jsou odolné vůči rozmazání
  • Nejpokročilejší technologie tiskových hlav Epson PrecisionCore

Podobné články

Téma měsíce: Monitory 2020

10. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Které trendy budou v nejbližších měsících v segmentu monitorů hlavním tahounem vývoje a pokroku? Po jakých parametrech a vlastnostech dnes zákazníci nejvíce volají a co je pro ně rozhodující při výběru? Na odpovědi od těch nejpovolanějších, tedy přímo od výrobců monitorů, se můžete těšit na následujících řádcích. Čtěte více

Ťažká úloha: Ušetriť terabajty zálohovaných dát a zároveň ochrániť pred ransomwarem

31. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Dá sa to vôbec? Dnes máte vo vašej firme (malej, strednej či veľkej) dáta určite aspoň na dvoch miestach – na počítačoch a v cloude, napr. G Suite či Office 365. Zálohujete? Super! A ako? Pravdepodobne máte hardvér a k tomu zálohovací softvér. A predpokladáme, že súbory na G Suite (vrátane kalendárov či e-mailov) alebo Office 365 nezálohujete vôbec, všakže? A čo v prípade, že sa objaví hrozba ransomware a niektorý z počítačov vašich kolegov zostane zašifrovaný? Čtěte více

Big SafeBox Data a QNAP nabízejí zálohovací řešení ve shodě s GDPR

22. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a QNAP)
Společnost Big SafeBox Data zavedla ve Španělsku datové centrum QNAP NAS, aby mohla nabízet zálohovací řešení pro kanál QNAP ve shodě s nařízením GDPR. Čtěte více

Železnice Slovenské republiky udržují svá data v pohybu s mimořádnou dostupností díky technologiím Veeam

15. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Veeam)
Železnice Slovenské republiky (ŽSR), které mají v sousedním státě na starosti správu a provoz klíčové dopravní, telekomunikační a rádiové infrastruktury, využívají řešení společnosti Veeam Software k zajištění permanentní dostupnosti na národních a regionálních tratích v délce téměř 3 600 kilometrů. Čtěte více