Zálohování virtualizované infrastruktury

16. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Bakotech)
Virtualizace je v dnešní době běžným pojmem a čím dál více prorůstá také do menších firem. Přechod na virtuální infrastrukturu může pomoci i malým firmám, které se stanou flexibilnějšími, mobilnějšími a každý rok ušetří významnou sumu na nákladech.

Bez správného zálohovacího řešení by i virtualizované aplikace mohly potenciálně zkolabovat a tím způsobit narušení chodu nezbytných procesů a služeb. Tato řešení však bývají často drahá a pro malé firmy cenově nedostupná. Možným řešením se tak stává NAKIVO Backup & Replication, které poskytuje funkce pro rychlé, jednoduché a spolehlivé zálohování s bezkonkurenčním poměrem cena-výkon.

Dalším problémem, před který jsou malé firmy postaveny, je kam zálohovací řešení nainstalovat a kam zálohovat. Při instalaci na stejný server dochází k navýšení zátěže, a u méně výkonných serverů může zálohovací proces citelně zpomalit chod dalších aplikací. Případně ho může i kompletně zahltit. Koupě dalšího serveru je nákladná a často mimo možnosti firem. Unikátní výhodou NAKIVO je možnost přímé instalace na podporované jednotky NAS, díky čemuž lze získat komplexní zálohovací řešení s pokročilými funkcemi za atraktivní cenu. Přímou instalací na NAS se navíc sníží zátěž na zálohovaný server a zálohovací proces se zrychlí až dvojnásobně.

Zákazník Pražská strojírna a.s.má serverovou infrastrukturu rozdělenou do dvou lokalit. Celkem provozuje na 20 VM serverů. Na virtuálních serverech závisí veškeré IT služby ve firmě, a hrají tak zcela klíčovou roli v bezproblémovém provozu a oběhu materiálu. Pokud by došlo ke ztrátě dat, bez nadsázky by došlo k naprostému ochromení chodu společnosti.

Zákazník dříve používal pro zálohování několik řešení současně. „Doposud jsme chránili data pomocí Symantec Backup Exec, záloh na pásky a částečně i Veeam B&R pro NAS,“ upřesnil Ondřej Havlíček, ICT administrátor ve společnosti Pražská strojírna a.s . Tato kombinace vedla k tomu, že zálohy a případné obnovy zabraly hodně času. V neposlední řadě provoz několika typů řešení znamenal i nemalé finanční nároky.

S NAKIVEM se zákazník seznámil na semináři, kde ho produkt zaujal. Na NAKIVU oceňuje snadnou a rychlou instalaci, jednoduchou správu a konfiguraci. NAKIVO se také příznivě projevilo při přesunu nových záloh do druhé lokality. A to bez zatížení provozní infrastruktury a VM! Výhodou je i možnost nasazení NAKIVO jako přednastavené virtuální zařízení ve VMware VA.

Přechod na NAKIVO přinesl celkově asi 70% časovou a nemalou finanční úsporu, díky atraktivní ceně a absenci nutnosti hradit licence a maintenance dalších dvou zálohovacích produktů.

Štítky: 
Téma měsíce, Zálohování, BAKOTECH, NAKIVO

Podobné články

Problémy s tiskem etiket v pivovaru Antoš vyřešila tiskárna Epson ColorWorks

25. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Epson)
Téma měsíce - Největší devízou pivovaru Antoš je široký záběr a variabilita nabídky. Jedním z problémů, se kterým se firma potýkala, bylo zajištění tisku etiket na jednotlivé produkty. Komplikaci vyřešila tiskárna Epson ColorWorks C7500, inkoustový přístroj s permanentní tiskovou hlavou určený pro profesionální produkci barevných etiket. Čtěte více

Panasonic vybavil zobrazovací technikou jedno z nejlepších multifunkčních center ve střední a východní Evropě

22. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Panasonic)
Téma měsíce - Cubex Centrum Praha je moderní multifunkční centrum, které se nachází v lokalitě „pražského City“ na Pankráci. Díky unikátnosti a variabilitě jeho interiérů spolu se špičkovým prezentačním videosystémem se řadí mezi naprostou špičku ve střední a východní Evropě. Čtěte více

Vysoká produktivita při zachování udržitelnosti přinese byznys i resellerům

19. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD Monitors & Displays)
Téma měsíce - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic má na evropském i tuzemském trhu velmi silnou pozici a neustále přináší novinky, které by pomohly koncovým uživatelům zvyšovat produktivitu a resellerům zisky. Čtěte více

Není laser jako laser...

11. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a NEC;)
Téma měsíce - Společnost NEC Display Solutions je průkopníkem laserové technologie a v době, kdy konkurenti snili o laserových produktech bez nutnosti výměny lamp, NEC již představilo první produkty (2014). Zajímavý na celé technologii je také fakt, že NEC jako jedna z mála společností má laser technologii zvládnutou na obou projekčních technologiích, jak DLP tak LCD. Čtěte více