Zálohování virtualizované infrastruktury

16. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Bakotech)
Virtualizace je v dnešní době běžným pojmem a čím dál více prorůstá také do menších firem. Přechod na virtuální infrastrukturu může pomoci i malým firmám, které se stanou flexibilnějšími, mobilnějšími a každý rok ušetří významnou sumu na nákladech.

Bez správného zálohovacího řešení by i virtualizované aplikace mohly potenciálně zkolabovat a tím způsobit narušení chodu nezbytných procesů a služeb. Tato řešení však bývají často drahá a pro malé firmy cenově nedostupná. Možným řešením se tak stává NAKIVO Backup & Replication, které poskytuje funkce pro rychlé, jednoduché a spolehlivé zálohování s bezkonkurenčním poměrem cena-výkon.

Dalším problémem, před který jsou malé firmy postaveny, je kam zálohovací řešení nainstalovat a kam zálohovat. Při instalaci na stejný server dochází k navýšení zátěže, a u méně výkonných serverů může zálohovací proces citelně zpomalit chod dalších aplikací. Případně ho může i kompletně zahltit. Koupě dalšího serveru je nákladná a často mimo možnosti firem. Unikátní výhodou NAKIVO je možnost přímé instalace na podporované jednotky NAS, díky čemuž lze získat komplexní zálohovací řešení s pokročilými funkcemi za atraktivní cenu. Přímou instalací na NAS se navíc sníží zátěž na zálohovaný server a zálohovací proces se zrychlí až dvojnásobně.

Zákazník Pražská strojírna a.s.má serverovou infrastrukturu rozdělenou do dvou lokalit. Celkem provozuje na 20 VM serverů. Na virtuálních serverech závisí veškeré IT služby ve firmě, a hrají tak zcela klíčovou roli v bezproblémovém provozu a oběhu materiálu. Pokud by došlo ke ztrátě dat, bez nadsázky by došlo k naprostému ochromení chodu společnosti.

Zákazník dříve používal pro zálohování několik řešení současně. „Doposud jsme chránili data pomocí Symantec Backup Exec, záloh na pásky a částečně i Veeam B&R pro NAS,“ upřesnil Ondřej Havlíček, ICT administrátor ve společnosti Pražská strojírna a.s . Tato kombinace vedla k tomu, že zálohy a případné obnovy zabraly hodně času. V neposlední řadě provoz několika typů řešení znamenal i nemalé finanční nároky.

S NAKIVEM se zákazník seznámil na semináři, kde ho produkt zaujal. Na NAKIVU oceňuje snadnou a rychlou instalaci, jednoduchou správu a konfiguraci. NAKIVO se také příznivě projevilo při přesunu nových záloh do druhé lokality. A to bez zatížení provozní infrastruktury a VM! Výhodou je i možnost nasazení NAKIVO jako přednastavené virtuální zařízení ve VMware VA.

Přechod na NAKIVO přinesl celkově asi 70% časovou a nemalou finanční úsporu, díky atraktivní ceně a absenci nutnosti hradit licence a maintenance dalších dvou zálohovacích produktů.

Štítky: 
Téma měsíce, Zálohování, BAKOTECH, NAKIVO

Podobné články

Zámecké edukační centrum pozvedlo úroveň tisku díky Epson WF-5690DWF

20. 9. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Epson)
Perla Dolního Povltaví – i tak se zámku Veltrusy říká. Kromě běžných návštěvníků do něj díky vzdělávacímu projektu Schola naturalis chodí také mnoho dětí od nejmenších až po studenty vysokých škol. Díky multifunkční inkoustové tiskárně Epson WF-5690DWF mohou na zámku připravovat různé barevné dokumenty na míru, bez obav z ceny za tisk. Čtěte více

Digitalizace faktur a přepravních dokumentů ve společnosti EWALS CARGO CARE

18. 9. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Konica Minolta )
Digitalizace velmi rychle proniká do různých oblastí lidské činnosti a stává se přirozenou součástí života. Je tedy logické, že nachází stále širší uplatnění i v byznysu a etablovala se jako významná konkurenční výhoda. Čtěte více

Jak definitivně vyřešit problém zálohování ve firmách

31. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Ještě stále existuje a dlouho bude existovat množství firem, které absolutně podceňují zálohování dat. Tyto firmy jsou velmi překvapené, pokud dojde k nevyhnutelnému – ztrátě dat. Obnova je sice většinou úspěšná, ale stojí nemalé peníze, nervy a hlavně – po dobu obnovy firma stojí. Čtěte více

Trendy podnikového zálohování: cloud, RPO, ransomware

29. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arcserve)
Specializovaná řešení pro zálohování a ochranu dat dnes nasazují i menší firmy. Jak se v nabídce jednotlivých dodavatelů orientovat, podle jakých kritérií vybírat? A co očekávají samotní zákazníci? Čtěte více