Zálohování virtualizované infrastruktury

16. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Bakotech)
Virtualizace je v dnešní době běžným pojmem a čím dál více prorůstá také do menších firem. Přechod na virtuální infrastrukturu může pomoci i malým firmám, které se stanou flexibilnějšími, mobilnějšími a každý rok ušetří významnou sumu na nákladech.

Bez správného zálohovacího řešení by i virtualizované aplikace mohly potenciálně zkolabovat a tím způsobit narušení chodu nezbytných procesů a služeb. Tato řešení však bývají často drahá a pro malé firmy cenově nedostupná. Možným řešením se tak stává NAKIVO Backup & Replication, které poskytuje funkce pro rychlé, jednoduché a spolehlivé zálohování s bezkonkurenčním poměrem cena-výkon.

Dalším problémem, před který jsou malé firmy postaveny, je kam zálohovací řešení nainstalovat a kam zálohovat. Při instalaci na stejný server dochází k navýšení zátěže, a u méně výkonných serverů může zálohovací proces citelně zpomalit chod dalších aplikací. Případně ho může i kompletně zahltit. Koupě dalšího serveru je nákladná a často mimo možnosti firem. Unikátní výhodou NAKIVO je možnost přímé instalace na podporované jednotky NAS, díky čemuž lze získat komplexní zálohovací řešení s pokročilými funkcemi za atraktivní cenu. Přímou instalací na NAS se navíc sníží zátěž na zálohovaný server a zálohovací proces se zrychlí až dvojnásobně.

Zákazník Pražská strojírna a.s.má serverovou infrastrukturu rozdělenou do dvou lokalit. Celkem provozuje na 20 VM serverů. Na virtuálních serverech závisí veškeré IT služby ve firmě, a hrají tak zcela klíčovou roli v bezproblémovém provozu a oběhu materiálu. Pokud by došlo ke ztrátě dat, bez nadsázky by došlo k naprostému ochromení chodu společnosti.

Zákazník dříve používal pro zálohování několik řešení současně. „Doposud jsme chránili data pomocí Symantec Backup Exec, záloh na pásky a částečně i Veeam B&R pro NAS,“ upřesnil Ondřej Havlíček, ICT administrátor ve společnosti Pražská strojírna a.s . Tato kombinace vedla k tomu, že zálohy a případné obnovy zabraly hodně času. V neposlední řadě provoz několika typů řešení znamenal i nemalé finanční nároky.

S NAKIVEM se zákazník seznámil na semináři, kde ho produkt zaujal. Na NAKIVU oceňuje snadnou a rychlou instalaci, jednoduchou správu a konfiguraci. NAKIVO se také příznivě projevilo při přesunu nových záloh do druhé lokality. A to bez zatížení provozní infrastruktury a VM! Výhodou je i možnost nasazení NAKIVO jako přednastavené virtuální zařízení ve VMware VA.

Přechod na NAKIVO přinesl celkově asi 70% časovou a nemalou finanční úsporu, díky atraktivní ceně a absenci nutnosti hradit licence a maintenance dalších dvou zálohovacích produktů.

Štítky: 
Téma měsíce, Zálohování, BAKOTECH, NAKIVO

Podobné články

Nová obchodní příležitost v rezidenčním segmentu? IP interkomy

12. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: 2N Telekomunikace)
Průkopníkem v připojování domovních komunikátorů na síť jsou Češi. Když pražská společnost 2N uváděla před deseti lety svůj první dveřní IP interkom, konkurence v podstatě neexistovala. Dnes je 2N největším výrobcem těchto zařízení na světě a je zřejmé, že podobně jako v případě bezpečnostních kamer dochází k digitální revoluci i u dveří našich bytů a domů. Čtěte více

Připravte své zákazníky na letní sezónu 2019 již teď

26. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Zyxel)
Letošní letní sezona je jistě za námi. Globální hospodářský růst v kombinaci s krásným letním počasím přispěl ke zvýšenému zájmu o dovolené a cestování. Hotely po celé Evropě příští rok očekávají rekordní obsazenost, která odráží snahu lidí maximálně využít svůj volný čas. Čtěte více

Drát nebo bezdrát? A není to jedno?

21. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Hewlett Packard Enterprise)
V oblasti přístupových sítí dochází v poslední době k významným koncepčním změnám, které jsou způsobené novými a staronovými IT trendy. Asi nikoho nepřekvapí očekávání mobility, kterou uvedl již před více než deseti lety Apple se svým prvním iPhonem. Enormní dopad do našeho osobního života se všemi pozitivy a negativy lze jen těžko přehlédnout. Čtěte více

Revoluční správa firemní sítě

19. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Netgear)
Nastavení a správa síťových produktů znamenají pro mnoho malých a středních firem časově a finančně náročný proces, jenž navíc vyžaduje i značné odborné znalosti. Vedoucí pracovníci těchto firem se přitom spíše než technologiím chtějí věnovat rozvoji svého byznysu, a tak hledají především jednoduchá IT řešení, která by snadno a flexibilně pokryla jejich síťové potřeby a co nejméně zatěžovala jejich rozpočty. Čtěte více