Xerox Workplace Solutions přináší mobilitu, správu a zabezpečení firemního tisku

1. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Novinka nabízí správu tiskového prostředí a mobility ve dvou verzích – v cloudu a na vnitropodnikových serverech. Xerox Workplace je vhodné pro společnosti, které mají více tiskáren, a přináší snadné připojení zaměstnanců bez kompromisů v oblasti pohodlí, bezpečnosti a finanční dostupnosti.

„I kvůli GDPR mnoho firem řeší, jak získat kontrolu nad svými dokumenty a tiskem, a to bez zbytečných investic. Xerox Workplace Solutions je cenově dostupný mix snadného nastavení ověřování uživatelů a zabezpečeného přístupu, pravidel i reportingu. Běží podle potřeby buď v cloudu, nebo na vnitrofiremním serveru a funguje z Windows i Linuxu, z Maců i z Chromebooků, z iOS a Android mobilů i tabletů,“ řekl Xerox produktový manažer Ondřej Vltavský a dodal, že je to také cesta, jak nalézt úspory díky sledování nákladů.

„Xerox Workplace Solutions jsou naší odpovědí na současnou situaci. Na trhu nabízíme bezpečnostní a mobilní funkce a zároveň pomáháme zákazníkům zmenšovat náklady na tisk,“ doplnila Tracey Koziol, senior viceprezidentka z Workplace Solutions Business Group společnosti Xerox.

Funkce se zaměřením na zabezpečení

Kromě možnosti tisknout z jakéhokoliv mobilního zařízení přináší Xerox Workplace Solutions i dvě inovativní bezpečnostní řešení navržená k ochraně přístupu jak k datům, tak k samotnému zařízení:

  • Zabezpečení obsahu vylepšuje bezpečnostní procesy a prostřednictvím monitoringu tisku, kopírování a skenování ochraňuje data. Firmám tak poskytuje dodatečný způsob ochrany s automatickým upozorňováním majitelů obsahu či administrátorů v případě, že je citlivá informace tisknuta či sdílena. Tato funkce je přínosná především pro organizace, které pravidelně manipulují s citlivými či důvěrnými informacemi.
  • Zpřístupnění tiskárny mobilním telefonem přináší výhody a nákladové úspory tím, že umožňuje přes mobilní telefony odemykat a ověřovat zařízení Xerox AltaLink a VersaLink. Tato funkce eliminuje nutnost pořizování bezkontaktních karet a drahých čteček. Uživatelé se na svém mobilním telefonu ověřují aplikací Xerox Print Portal a NFC, ty jsou součástí uživatelského rozhraní jejich zařízení. Většina mobilních zařízení může k ověřování použít i přečtení QR kódu, který se zobrazí na displeji tiskáren Xerox.

Další funkce Xerox Workplace Solutions:

  • Informační panel umožňuje snadnější používání zařízení a řízení nákladů skrze shromažďování statistik síťového tisku na jednom místě pro možné analýzy a monitoring.
  • Je možné omezit přístup k zařízením či funkcím na uživatelské či skupinové úrovni a vylepšit tak schopnosti kontroly nákladů. Administrátoři mohou například omezit přístup k tiskárnám mimo pracovní dobu.
  • Možnost volby tisku na nižší náklady konvertováním mobilních dokumentů na formát vhodný k tisku.

Podobné články

Y Soft získal dánskou společnost EveryonePrint

12. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Y Soft)
Y Soft oznámil finální dohodu o akvizici firmy EveryonePrint A/S, lídra na trhu cloudové dokumentové infrastruktury. Akvizicí upevňuje Y Soft svou vedoucí poskytovatele integrované platformy správy tisku a digitalizace dokumentů pro cloudové i serverové instalace. Čtěte více

Xerox uvedl na trh nová řešení pro zvýšení efektivity na pracovišti

8. 4. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Společnost Xerox uvedla na trh nové produkty a software pro zvýšení produktivity hybridní práce, kterou vykonává čím dál více zaměstnanců. Řešení Xerox se bezproblémově integrují do stávající firemní infrastruktury a nabízejí zákazníkům širokou škálu flexibilních nástrojů pro spolupráci a efektivitu odkudkoliv. Čtěte více

Flexibilní a hybridní pracovní prostředí způsobuje prudký nárůst nákladů na tisk

22. 3. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Průzkum mezi firemními zákazníky zadaný společností Epson zjistil, že přibližně 89 % vedoucích pracovníků IT oddělení zaznamenalo za posledních 12 až 18 měsíců růst nákladů na tisk, ačkoli téměř polovina z nich (45 %) uvádí, že došlo ke snížení objemu tisku. Mezi hlavní nové výzvy patří smíšené a provizorní flotily tiskáren, nedodržování zásad a domácí tisk účtovaný firmám. Čtěte více

Xerox představil vysokokapacitní vstupní podavač papíru založený na vakuové technologii

23. 2. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Tiskové stroje Xerox Iridesse Production Press a Xerox Versant Press mohou být nově doplněny o vysokokapacitní vstupní podavače papíru založené na vakuové technologii. Novinka zákazníkům umožňuje rozšířit základní možnosti zpracování každé tiskové úlohy, i u archů delších rozměrů. Čtěte více