Windows Phone 8 již v mobilech

31. 10. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Microsoft)
Microsoft svým partnerům začal dodávat novou verzi operačního systému pro smartphony, Windows Phone 8. Ten nabízí personalizovaný způsob používání a také další nové funkce. Zařízení s tímto systémem se již začínají objevovat u distributorů.

„Nemůžeme se dočkat, až si uživatelé vyzkoušejí Windows Phone 8, nejvíce přizpůsobitelný systém na trhu,“ řekl René Keyzlar, vedoucí operátorského prodeje ve společnosti Microsoft. „Windows Phone 8 přichází na různorodé spektrum telefonů, které potěší svým jedinečným designem, barvami i funkcemi.“

Tělem i duší Windows Phone jsou Live Tiles („živé dlaždice“), které nemá žádný jiný telefon. Uživatelé si mohou poskládat domovskou obrazovku Start jakkoli chtějí a připnout si své oblíbené kontakty, aplikace, hudbu, hry, fotky a další obsah přesně podle svých představ. Tři velikosti živých dlaždic spolu s dvaceti pestrými barvami včetně kobaltové, karmínové a limetkové zase zaručí, že obrazovka Start bude skutečně přizpůsobená na míru každému uživateli. Kromě živých dlaždic nabízí Windows Phone ještě celou řadu nových funkcí, které užívání chytrého telefonu ještě více přizpůsobí:

Telefon s Live Apps

Live Apps přináší přímo na domovskou obrazovku Start informace jako je například nabídka dne ze slevového portálu, informace o letech letadel nebo titulky zpráv. Některé živé aplikace, jako například Facebook přinášejí informace v reálném čase přímo na zamykací obrazovku s aktualizovanou tapetou.

Windows Phone Store

V obchodě Windows Phone Store lze vybírat ze 120 000 aplikací včetně očekávaných hitů těchto Vánoc jako jsou Angry Birds, Star Wars, Cut the Rope Experiments, Disney’s Where’s My Water, LivingSocial, Temple Run, Urbanspoon a mnoho dalších. Microsoft také oznámil, že na začátku roku 2013 se na Windows Phone objeví Pandora, přední služba internetových rádií, s jedním rokem hudby bez reklam.

Dětský koutek

Tato exkluzivní funkce Windows Phone 8 umožňuje rodičům bez obav svěřit telefon svým dětem bez obav ze smazání fotografií, nechtěně odeslaných e-mailů, nežádoucích nákupů, či nechtěného volání nadřízenému. S pomocí jednoduchého nastavení tak mohou nastavit zvláštní místo v telefonu, kde si děti mohou hrát, včetně jejich vlastní obrazovky Start, odkud mají přístup pouze k těm aplikacím, hrám, hudbě a videím, které pro ně rodiče vyberou.

Prostory

Někdy uživatelé chtějí sdílet informace a komunikovat pouze s jednou skupinou a nikoli s celou svou sociální sítí. Prostory jim umožní vytvořit privátní skupiny kontaktů, které využívají Windows Phone 8 - jako jsou členové rodiny, nebo třeba sportovní tým - a snadno se spojit pouze s nimi. Ke zprávám, sdíleným kalendářům, nákupním seznamům nebo fotografiím budou mít přístup pouze ti, které jste přizvali. Některé funkce Prostor můžete sdílet dokonce i s uživateli jiných smartphonů.

Data Sense

Tato nová funkce pomůže surfovat déle a udělat více bez obav o překročení datového limitu. Funkce Data Sense šetří čerpání datových prostředků tím, že komprimuje obrázky z webu, pozdržením datových úloh na bezplatné wi-fi sítě a automatickou úpravou používání připojení, když se blížíte k vyčerpání svého datového limitu. Nástroj Data Sense také ukazuje, kolik dat užívá každá aplikace a upozorní v případě blížícího se vyčerpání datového limitu, abyste mohli zbylá volná data maximálně využít. Data Sense bude zpřístupněn vybraným mobilním operátorům o letošních svátcích a pro zbylé partnery v průběhu příštího roku.

Peněženka a NFC

Windows Phone 8 přinese to nejlepší z technologií elektronických peněženek včetně plateb s využitím technologie NFC (near-field communications). Funkce Peněženka také v telefonu uchovává informace o vašich debetních, kreditních, věrnostních a členských kartách.

Stále on-line díky Skype

S novou aplikací Skype, která bude brzy uvedena na Windows Phone 8, bude možné uskutečňovat a přijímat Skype hovory podobně jako běžné telefonické hovory. Jednoduše ťuknete na kartu kontaktu v centru Lidé, nebo prostě zvednete telefon, když zazvoní. Skype je stále aktivní a k dispozici, takže si můžete vybrat, jakým způsobem se s vašimi kontakty spojíte.

Štítky: 

Podobné články

Kaspersky přidává zabezpečení SharePoint Online a Microsoft Teams

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová verze bezpečnostního produktu Kaspersky Security for Microsoft Office 365 rozšiřuje ochranu na aplikace pro spolupráci zaměstnanců. Již stávající ochranu nástrojů Exchange Online a OneDrive tak doplňuje zabezpečení SharePoint Online a bezpečné sdílení souborů přes Microsoft Teams. Čtěte více

Microsoft koupil GitHub, vývojáři se mají na co těšit

26. 6. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku června informovalo několik zpravodajských serverů, že Microsoft usiluje o portál GitHub. Záhy se ukázalo, že nejde jen o námluvy – potvrdilo se, že softwarový gigant rozšiřuje své portfolio o GitHub. Hodnota celého obchodu vyšla na 7,5 miliardy dolarů v akciích. Čtěte více

Soukromá zařízení v práci si razí cestu českým byznysem. Polovina firem využívá BYOD

2. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Z průzkumu Náskok díky technologiím, který si nechala zpracovat společnost Microsoft, se počet firem, které mají pravidla pro tzv. BYOD, za poslední dva roky víc než zdvojnásobil. Česko se díky tomu vyšvihlo nad evropský průměr. Čtěte více

Microsoft představil nové služby a produkty

25. 7. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft představila na akci Microsoft Worldwide Partner Conference několik novinek ze svého portfolia. Mezi ty patří nově uvolněný online portál Microsoft AppSource, služba Azure Information Protection či oficiální termín uvedení Windows Server 2016. Čtěte více