Windows 8 ve 109 jazycích vyjdou v říjnu

10. 7. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Microsoft a DCD Publishing)
Microsoft pro start svého nejnovějšího operačního systému Windows 8 vybral letošní říjen. Konkrétně na jeho konci by se měl systém dostat do běžného prodeje, ještě před tím ho však mají možnost získat velké firmy.

Windows 8 se na trhu objeví necelé tři roky od uvedení Windows 7 a k dispozici budou ve 109 jazykových variantách a více než 230 zemích včetně České a Slovenské republiky. Společně se systémem připravují výrobci počítačů první notebooky a tablety postavené právě na Windows 8.

Steve Balmer přitom příchod Windows 8 na trh považuje za největší událost v Microsoftu za posledních 17 let. Podle něho by se během roku mělo prodat 375 milionů nových zařízení s touto verzí Windows. Pro Microsoft jde o zásadní produkt, který by mu měl napomoci podchytit aktuální vývoj na poli koncových zařízení. Na systému Windows dnes běží přibližně 1,3 miliardy zařízení a zhruba polovina z nich na Windows 7.

I z tohoto důvodu chce Microsoft rychle rozšířit Windows 8 na stávající zařízení a tak dát možnost přejít ze starší na novější Windows 8 Pro za zvýhodněnou cenu – přibližně 840 Kč – a to až do 31. ledna 2013. Ti, co si počítač koupí od teď s Windows 7, pak mají možnost upgradovat za 315 Kč.

Zákazníky Microsoft přitom bude lákat na nové uživatelské prostředí grafické rozhraní s Metro stylem a také vyšší zabezpečení a rychlost. Například start systému by měl trvat přibližně 20 sekund (u Windows 7 trvá asi 40 sekund).

Prodávat se budou edice Windows 8, Windows 8 Pro, Windows 8 RT a Windows 8 Enterprise. K dispozici přitom budou pro platformy Intel a ARM. Ostatně na ARMu uvede Microsoft i svůj vlastní notebook Microsoft Surface.

Štítky: 

Podobné články

Kaspersky přidává zabezpečení SharePoint Online a Microsoft Teams

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová verze bezpečnostního produktu Kaspersky Security for Microsoft Office 365 rozšiřuje ochranu na aplikace pro spolupráci zaměstnanců. Již stávající ochranu nástrojů Exchange Online a OneDrive tak doplňuje zabezpečení SharePoint Online a bezpečné sdílení souborů přes Microsoft Teams. Čtěte více

Microsoft koupil GitHub, vývojáři se mají na co těšit

26. 6. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku června informovalo několik zpravodajských serverů, že Microsoft usiluje o portál GitHub. Záhy se ukázalo, že nejde jen o námluvy – potvrdilo se, že softwarový gigant rozšiřuje své portfolio o GitHub. Hodnota celého obchodu vyšla na 7,5 miliardy dolarů v akciích. Čtěte více

Soukromá zařízení v práci si razí cestu českým byznysem. Polovina firem využívá BYOD

2. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Z průzkumu Náskok díky technologiím, který si nechala zpracovat společnost Microsoft, se počet firem, které mají pravidla pro tzv. BYOD, za poslední dva roky víc než zdvojnásobil. Česko se díky tomu vyšvihlo nad evropský průměr. Čtěte více

Microsoft představil nové služby a produkty

25. 7. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft představila na akci Microsoft Worldwide Partner Conference několik novinek ze svého portfolia. Mezi ty patří nově uvolněný online portál Microsoft AppSource, služba Azure Information Protection či oficiální termín uvedení Windows Server 2016. Čtěte více