Wi-Fi v podání Samsungu přenese až 4,6 Gb/s

20. 10. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung vyvíjí vlastní 60GHz technologii Wi-Fi, která umožní přenos dat rychlostí až 4,6 Gb/s (575 MB za sekundu), tedy pětinásobek aktuální maximální rychlosti dosažitelné s existujícími zařízeními. Přenos gigabajtového souboru tak bude otázkou zhruba tří sekund.

„Samsung úspěšně překonává překážky v komerčním nasazení 60GHz Wi-Fi technologie v pásmu milimetrových vln a těší se na uvedení této průlomové technologie. Inovativní změny čekají zařízení Samsung příští generace, jelikož se otevírají nové možnosti vývoje Wi-Fi technologií,“ řekl Kim Chang Yong, ředitel vývojového centra společnosti Samsung.

Na rozdíl od stávajících 2,4GHz a 5GHz Wi-Fi technologií udržuje 60GHz Wi-Fi technologie sestandardem 802.11ad, kterou vyvinula společnost Samsung, maximální rychlost tím, že eliminuje mezikanálovou interferenci, bez ohledu na počet zařízení na stejné síti. Odstraňuje tak rozdíl mezi teoretickými a skutečnými rychlostmi a v porovnání s 2,4GHz a 5GHz Wi-Fi technologií vykazuje více než 10x vyšší skutečnou rychlost.

Doposud existovaly značné problémy s komerčním přijetím 60GHz Wi-Fi technologie, protože milimetrové vlny, které se šíří v přímém směru, mají slabou schopnost průniku a jsou náchylné k vybočení, což má za následek špatný signál a omezený přenos dat. Díky využití okrouhlého tvaru milimetrových vln, moderním technologiím a vývoji antény s širokým pokrytím, která paprsek vysílá, je Samsung schopen dosáhnout komerčně použitelné 60GHz Wi-Fi technologie.

Samsung navíc zvyšuje kvalitu signálu tím, že vyvíjí mikrotechnologii ovládající vysílající paprsek, která v případě jakýchkoliv změn v komunikačním prostředí optimalizuje komunikační modul za méně než 1/3000 sekundy. Samsung také vyvinul jako první na světě metodu, která umožňuje připojit k síti více zařízení najednou.

Stejně jako v případě 2,4GHz a 5GHz spektra je 60GHz vlnové spektrum nelicencovaným pásmem po celém světě. Jeho komercializace se očekává již v příštím roce. Samsung plánuje použít technologii, která bude nedílnou součástí řešení inteligentní domácnosti Samsung Smart Home a dalších oblastí Internetu věcí, pro širokou škálu produktů, včetně telekomunikačních, audiovizuálních a zdravotnických zařízení.

Podobné články

Prodeji podnikových bezdrátových síťových prvků se dařilo

25. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Tržby z prodeje podnikových bezdrátových síťových (WLAN) prvků podle IDC v prvním letošním čtvrtletí meziročně vzrostly o 24,6 %. V případě spotřebitelských řešení byl zaznamenán 11,7% nárůst. V součtu hovoříme o meziročním zvýšení o 16,7 %. Čtěte více

Prodeji bezdrátových síťových prvků se v roce 2020 dařilo

15. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby výrobců z prodeje bezdrátových síťových prvků (hovoříme o součtu za spotřebitelská i podniková řešení) vloni podle IDC meziročně vzrostly o 10,3 %. Ve čtvrtém kvartále loňského roku pak růst činil dokonce 17,9 %. Čtěte více

Netgear: mesh systém Orbi RBK753

7. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear rozšířila svou řadu bezdrátových mesh systémů Orbi Wi-Fi 6 o nový model. Novinka Orbi RBK753 nabízí rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení pro až 40 zařízení současně v rozsahu až 697 metrů čtverečních. To vše za atraktivnější cenu. Čtěte více

Gartner: Top 10 bezdrátových trendů pro rok 2019 a následující léta

30. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Bezdrátové technologie mají v dnešním světě klíčovou roli – řada z nich navíc bude v příštích letech nezbytná pro rozvoj nových a rodících se technologií v oblastech, jako je robotika, drony, autonomní auta nebo nové lékařské přístroje. Analytici společnosti Gartner vybrali deset technologických trendů v bezdrátové oblasti, kterým by podnikoví architekti a vedoucí pracovníci odpovědní za inovace měli věnovat zvláštní pozornost. Čtěte více