Webex se naučil překládat videokonference do češtiny v reálném čase

11. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila funkci překladu v reálném čase ve své platformě pro videokonference a vzdálenou spolupráci Webex. Součástí inovace je rozšíření knihovny jazyků na více než 100 včetně češtiny.

Díky nové verzi platformy tak mohou podniky svým zaměstnancům umožnit hladkou spolupráci, což je předpoklad úspěšného fungování v době, kdy jsou pracovníci geograficky rozptýlenější podstatně větší měrou než dříve.

Uživatelé si mohou vybrat jazyk podle své preference a snadno a rychle si tak vytvořit vlastní personalizované nastavení schůzek. Vybírat mohou z nejpoužívanějších jazyků, jako je arabština, holandština, francouzština, němčina, japonština, korejština, mandarínská čínština, ruština nebo španělština, ale také méně zastoupených jazyků jako dánština, hindština, malajština, turečtina nebo vietnamština, včetně češtiny. Uživatelé se nyní mohou plnohodnotněji zapojit do schůzek díky překladu z angličtiny do více než 100 dalších jazyků. V průběhu roku by pak měl být k dispozici obousměrný překlad. Jazyková personalizace překonává jednu z největších překážek globálního obchodu – jazykovou bariéru.

Pro podniky to má přínos z hlediska nákladů i lidských zdrojů. Mohou se zaměřit na vyhledávání nejkvalitnějších pracovníků bez ohledu na to, kde žijí a jaký je jejich rodný jazyk. Nedávno vydaná studie společnosti Metrigy o inteligentních virtuálních asistentech zjistila, že téměř 24 % respondentů se účastní schůzek s dalšími účastníky, pro něž není angličtina rodným jazykem, přičemž více než polovina z nich využívá služby třetích stran k překladu schůzek do jiných jazyků (což v průměru představuje náklady 172 dolarů na jednu schůzku). Propojení inteligentních virtuálních asistentů s funkcí jazykového překladu výrazně snižuje, ne-li zcela eliminuje takové dodatečné náklady.

„Technologie AI hrají nezastupitelnou úlohu při zajišťování hladké spolupráce, chytré hybridní práce a inteligentních zákaznických zkušeností. Nové funkce platformy Webex, které jsou na ní založené, umožňují zapojit širší okruh uživatelů a vytváří pro ně rovné podmínky bez ohledu na faktory jako jazyk nebo místo. Zavedení funkce překladů v reálném čase je dalším krokem ke zlepšení týmové komunikace a spolupráce,“ uvedl Jeetu Patel, viceprezident a generální ředitel pro bezpečnost a aplikace společnosti Cisco.

Dostupnost:

  • Funkce překladu v reálném čase je k dispozici na platformě Webex ve zkušebním provozu od března 2021. Plně dostupná a objednatelná bude v průběhu května.
Štítky: 

Podobné články

Řešení pro asynchronní videokomunikaci od Cisca vyřeší problémy s kolizí kalendářů i časovými pásmy

13. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Řešení pro asynchronní videokomunikaci Vidcast uživatelům dává volnost řídit si čas podle svého a zároveň zajišťuje efektivní průběžnou komunikaci a spolupráci celého týmu. Vidcast pracuje s videonahrávkami, které lze okamžitě sdílet, a omezuje tak vyrušování od práce a odstraňuje nutnost slaďovat plány uživatelů v různých časových pásmech. Čtěte více

Huawei IdeaHub dodá nový rozměr meetingům i videokonferencím

24. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
Společnost DNS u svých zákazníků boduje s nabídkou videokonferenčního řešení Huawei IdeaHub, které je aktuálně i na českém a slovenském trhu dostupné hned v několika variantách. Ačkoli nemusejí být konferenční řešení od Huawei oproti své některé konkurenci tolik známá, rozhodně mají co nabídnout a v mnohém dokonce příjemně překvapí. Čtěte více

Jabra představila nová inteligentní videokonferenční řešení

29. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Jabra)
Společnost Jabra představila dvě nová zařízení navržená se zřetelem na aktuální požadavky hybridních pracovních prostředí. Zatímco PanaCast 50 je první inteligentní videokonferenční řešení připravené na současné i budoucí výzvy, PanaCast 20 poslouží jako univerzální osobní kamera. Čtěte více

Tech Data přináší firemní all-in-one videokonferenci od Bose

13. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Divize Maverick AV Solutions společnosti Tech Data zahájila distribuční spolupráci se společností Bose Professional. Jako vůbec první produkt uvede na český trh Bose Videobar VB1, který přináší do zasedacích místností audio a video v jediném kompaktním konferenčním zařízení s připojením přes USB. Čtěte více