Webex se naučil překládat videokonference do češtiny v reálném čase

11. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila funkci překladu v reálném čase ve své platformě pro videokonference a vzdálenou spolupráci Webex. Součástí inovace je rozšíření knihovny jazyků na více než 100 včetně češtiny.

Díky nové verzi platformy tak mohou podniky svým zaměstnancům umožnit hladkou spolupráci, což je předpoklad úspěšného fungování v době, kdy jsou pracovníci geograficky rozptýlenější podstatně větší měrou než dříve.

Uživatelé si mohou vybrat jazyk podle své preference a snadno a rychle si tak vytvořit vlastní personalizované nastavení schůzek. Vybírat mohou z nejpoužívanějších jazyků, jako je arabština, holandština, francouzština, němčina, japonština, korejština, mandarínská čínština, ruština nebo španělština, ale také méně zastoupených jazyků jako dánština, hindština, malajština, turečtina nebo vietnamština, včetně češtiny. Uživatelé se nyní mohou plnohodnotněji zapojit do schůzek díky překladu z angličtiny do více než 100 dalších jazyků. V průběhu roku by pak měl být k dispozici obousměrný překlad. Jazyková personalizace překonává jednu z největších překážek globálního obchodu – jazykovou bariéru.

Pro podniky to má přínos z hlediska nákladů i lidských zdrojů. Mohou se zaměřit na vyhledávání nejkvalitnějších pracovníků bez ohledu na to, kde žijí a jaký je jejich rodný jazyk. Nedávno vydaná studie společnosti Metrigy o inteligentních virtuálních asistentech zjistila, že téměř 24 % respondentů se účastní schůzek s dalšími účastníky, pro něž není angličtina rodným jazykem, přičemž více než polovina z nich využívá služby třetích stran k překladu schůzek do jiných jazyků (což v průměru představuje náklady 172 dolarů na jednu schůzku). Propojení inteligentních virtuálních asistentů s funkcí jazykového překladu výrazně snižuje, ne-li zcela eliminuje takové dodatečné náklady.

„Technologie AI hrají nezastupitelnou úlohu při zajišťování hladké spolupráce, chytré hybridní práce a inteligentních zákaznických zkušeností. Nové funkce platformy Webex, které jsou na ní založené, umožňují zapojit širší okruh uživatelů a vytváří pro ně rovné podmínky bez ohledu na faktory jako jazyk nebo místo. Zavedení funkce překladů v reálném čase je dalším krokem ke zlepšení týmové komunikace a spolupráce,“ uvedl Jeetu Patel, viceprezident a generální ředitel pro bezpečnost a aplikace společnosti Cisco.

Dostupnost:

  • Funkce překladu v reálném čase je k dispozici na platformě Webex ve zkušebním provozu od března 2021. Plně dostupná a objednatelná bude v průběhu května.
Štítky: 

Podobné články

Ingram Micro distributorem řešení společnosti Owl Labs

27. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ingram Micro)
Společnost Ingram Micro se v Evropě stala distributorem videokonferenčních technologií a služeb firmy Owl Labs. Nová distribuční smlouva rozšiřuje dosah Owl Labs po celé Evropě a posiluje tím dostupnost na klíčových evropských trzích včetně České republiky a Slovenska. Čtěte více

Pět slabých míst home officu?

11. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Práce z domova je v období současných omezení pro mnoho firem nutností. Dlouhodobě ale z masivního využívání homeworkingu mohou plynout problémy, které komunikaci výrazně zkomplikují. Některé z nich však mohou napravit chytré technologie. Čtěte více

Cisco má řadu novinek i výrazně vylepšený Webex

14. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco na konferenci WebexOne představila významné inovace systému Webex, které zákazníkům pomohou pohodlně a efektivně spolupracovat a zlepšit zkušenost zaměstnanců a zákazníků. Mezi další novinky patří fyzické konferenční jednotky a centrum aplikaci Webex App Hub. Čtěte více

Cisco koupí slovenskou společnost Slido

8. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco oznámila záměr provést akvizici soukromé slovenské společnosti Slido se sídlem v Bratislavě. Ta poskytuje technologie zajišťující vylepšenou interakci s publikem na mítincích a akcích, a to před jejich konáním, během nich a po jejich skončení. Technologie společnosti Slido se stane součástí platformy Cisco Webex. Čtěte více