WD představil první disky s kompletně novým systémem ochrany dat

8. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Společnost Western Digital ve snaze nabízet řešení spojené se zpracováním dat přináší zabezpečení budoucí generace a představuje novou bezpečnostní platformu ArmorLock. Nová šifrovací platforma mění pohled na to, jak zabezpečit data. Platforma kombinuje ochranu dat, jednoduchost, výkon a spolehlivost s prvním externím SSD a redefinuje profesionální pracovní postupy.

Bezpečnostní platforma ArmorLock byla vytvořena proto, aby pomáhala řešit požadavky na zabezpečení dat v případě kritických dat a datacentrických aplikací v odvětvích, jako jsou finančnictví, státní správa, zdravotnictví, IT, právo nebo média a zábavní průmysl. S tím, jak roste pozornost věnovaná zabezpečení dat, plánuje Western Digital využívat tuto novou platformu u široké řady svých řešení.

Prvním produktem s touto technologií je externí disk G-Technology ArmorLock NVMe SSD navržený tak, aby poskytoval snadné používání, vysoký výkon a zabezpečení dat na vysoké úrovni. Je určen například tvůrcům digitálního obsahu z oblasti zábavy nebo ze světa médií. Tváří v tvář hrozbě zcizení dat a souborů nebo uniklých pirátských kopií filmů před premiérou vyžadují studia, agentury a investoři lepší způsob, jak ochránit kritický digitální obsah. Zatímco většina trhu se zaměřovala na bezpečnost cloudových úložišť, samotná data s kritickým komerčním digitálním obsahem často zůstala zranitelná během uložení na přenosná úložiště nebo během transportu těchto úložišť.

Narozdíl od klasického šifrování pomocí hesla poskytuje bezpečnostní platforma ArmorLock zabezpečení, které umožňuje vlastníkovi obsahu kontrolovat, jak a kým je k datům přistupováno. Externí disk, který využívá zabezpečení ArmorLock, přináší tuto výhodu, a navíc se snadno ovládá, je spolehlivý a rychlý a současně chrání kritický digitální obsah.

ArmorLock umožní nástup zabezpečení budoucí generace

Propracovaný soubor technologií se využívá během celého životního cyklu produktu. Od výroby po nastavení, při vybalení produktu z obalu, průběžné aktualizaci a během konfigurací a klíčové práce s produktem, kdy se propojují hardwarové moduly biometrické ochrany na nejnovějších platformách mobilních telefonů a počítačů. Řešení je navrženo tak, aby pomáhalo uživatelům při správě kritických dat. Platforma ArmorLock eliminuje třenice mezi požadavky na rychlý přístup k datům a ochranu soukromí tím, že dokáže současně řešit oba dva požadavky.

Mezi hlavní přednosti bezpečnostní platformy ArmorLock patří:

 • použité výrobní technologie zajistí každému zařízení spolehlivý digitální certifikát autentičnosti;
 • jednoduchý a odolný firmware s pravidelným updatem přímo pomocí aplikace ArmorLock app;
 • open source jádrové šifrování auditované třetí stranou s eliminací útoků postranním kanálem;
 • aplikace v režimu Sandbox pro mobilní telefony a počítače zajištěné prostřednictvím nativních poskytovatelů aplikací bez nutnosti speciálního instalačního programu;
 • bezdrátová i drátová komunikace pomocí ověřené platformy ZTP (Zero-Touch-Provisioning);
 • přístup nevyžaduje heslo, klíčové technologie přímo propojují šifrování uložiště s biometrickou autentifikací s hardwarovou podporou.
 • ovládání v režimu Zero-knowlege Public Key zabezpečí soukromí i v případě že je zařízení s ArmorLock ukradeno nebo ztraceno

Zabezpečení na úrovni High-Grade

Externí NVME SSD se zabezpečením ArmorLock poskytuje rychlost načítání a zápisu dat až 1 000 MB/s pomocí portu SuperSpeed USB 10 Gbps a určuje nový standard pro produkty zabezpečené šifrováním a s vysokou rychlostí přenosu dat. Uvedené parametry jsou dosažené kombinací snadného používání a zabezpečení budoucí generace v režimu Zero Knowledge. Pomocí aplikace ArmorLock mohou uživatelé odemknout zařízení bezdrátově svým telefonem za použití technologie rozpoznání obličeje, otisku prstu nebo kódu k telefonu s jistotou, že by ztracené heslo od disku nezpůsobilo ohrožení výsledku práce a termínů. SSD poskytuje šifrování bez toho, aniž by vstupovalo do pracovního procesu složitého zadávání PINu pro přístup k datům na disku.

Aplikace pro mobilní zařízení a počítače ArmorLock poskytuje správcům více zařízení možnost konfigurovat a řídit několik disků a uživatelů současně a povolovat jednotlivé přístupy. Velmi důležité pro pracovní postupy při spolupráci více osob, které vyžaduje bezpečné doručování mezi fyzicky vzdálenými lokacemi, je zabezpečení budoucí generace v zařízení ArmorLock, které umožňuje pracovním týmům vzdálenou autorizaci uživatelů pomocí oblíbených služeb pro doručování zpráv a emailů ještě před fyzickým sdílením disků.

Klíčové funkce disku NVMe s ArmorLock šifrováním a aplikace ArmorLock:

 • snadné nastavení a snadné odemykání pomocí chytrého telefonu a aplikace ArmorLock;
 • 256bitové hardwarové šifrování AES-XTS na úrovni High Grade;
 • bezpečné vymazání dat a formátování disku na oblíbený systém v jediném kroku;
 • trasování poslední polohy disku na mapě;
 • aktualizace pro nepřetržitou podporu zabezpečení a nové funkce;
 • odolnost na úrovni IP67 (odolnost na prach a vodu), ochrana před pádem z výšky až 3 metry a před nárazem až 450 kg.

Cena a dostupnost

Externí SSD ArmorLock encrypted NVMe je k dostání prostřednictvím vybraných prodejců a distributorů a také v online obchodě Western Digital Store. SSD disk s kapacitou 2 TB má doporučenou koncovou cenu 599 eur.

Video : 

Podobné články

Kingston: USB flash disk DataTraveler 2000

26. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston začala prodávat 128GB verzi šifrovaného USB flash disku DataTraveler 2000. Pro ještě vyšší bezpečnost dat je produkt vybaven alfanumerickou klávesnicí umožňující zabezpečit disk snadno nastavitelným PIN kódem, který může obsahovat kombinaci číslic a písmen. Čtěte více

Tech Data přidává do portfolia externí disky Seagate

8. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Společnost Tech Data Česká republika rozšířila od 1. září 2020 své portfolio GCC o externí disky Seagate. V portfoliu distributora tak již najdete kompletní nabídku od společnosti Seagate včetně interních a externích disků a externích disků značky LaCie. Čtěte více

Verbatim: disk Store'n'Go Mini SSD

4. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Verbatim)
Společnost Verbatim uvedla na trh Store'n'Go Mini SSD, malé, rychlé, lehké externí SSD v černém 3D designu, které je k dispozici v kapacitách 512 GB a 1 TB. Vejde se do dlaně, váží 35 g a má rozhraní USB 3.2 Gen 1 s rychlostí přenosu dat až 5 Gbps. Čtěte více

WD: externí disk My Passport SSD

28. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Společnost Western Digital představila nový externí disk My Passport SSD vhodný pro zákazníky, kteří potřebují zvýšit svoji produktivitu a chránit svůj digitální obsah, aniž by museli dělat kompromisy mezi kvalitou a atraktivním vzhledem používaného produktu. Nový externí disk bude dodáván v kapacitách až 2 TB a řadě barevných provedení. Čtěte více