WD představil nové klientské SSD s buňkami QLC

18. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Western Digital reaguje na rostoucí poptávku po vyšším výkonu, větší spolehlivosti a kapacitě při zachování cenové dostupnosti a přináší nový SSD disk PC SN5000S NVMe. PCIe Gen4×4 disk je určený OEM výrobců počítačů, kteří jej ocení v zařízeních schopných zvládnout i náročná pracovní zatížení.

Podle výzkumů společnosti IDC se očekává, že QLC NAND bude do roku 2026 pohánět více než 50 % klientských SSD. Technologie QLC NAND je jednou z nejnovějších technologií, která přináší SSD diskům vyšší kapacitu, robustnost a cenovou dostupnost, což vyvolalo poptávku po těchto discích od prémiové a důvěryhodné značky. Díky využití jedinečné vertikální integrace společnosti Western Digital disk zvyšuje laťku technologie QLC tím, že poskytuje vysoký výkon, odolnost i spolehlivost.

Western Digital PC SN5000S NVMe SSD je cenově výhodný DRAM-less SSD disk QLC PCIe Gen4 určený pro notebooky a stolní počítače, který nabízí OEM výrobcům:

  • 17%, respektive 16% nárůst rychlosti sekvenčního čtení a zápisu.
  • 15%, respektive 13% zvýšení rychlosti náhodného čtení a zápisu oproti předchozí generaci.
  • Vyšší rychlosti I/O a nižší latenci čtení/zápisu ve srovnání s předchozí generací TLC, což zvyšuje uživatelský komfort při náročných operacích.
  • Vlastní řadič a firmware společnosti Western Digital pro plně optimalizované řešení umožňující rychlejší uvedení na trh a kontrolu kvality.
  • Až o 20 % vylepšenou energetickou účinnost zařízení při aktivním používání oproti předchozí generaci díky vylepšené správě napájení pro vysoce optimalizovaná mobilní řešení.
  • Dedikovaný bootovací oddíl s možnostmi TCG OPAL 2.02 a zabezpečení ATA pomocí RSA-3K a SHA-384 pro dodatečnou ochranu.
Štítky: 

Profilová karta firmy

WD

WD

Společnost WD, součást Western Digital, je ve svém oboru inovátorem s dlouhodobým vedoucím postavením. Firma, která udává tempo technologiím pro ukládání dat, produkuje spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky i disky SSD. Tyto disky jsou používány OEM partnery a systémovými integrátory v jejich stolních i přenosných počítačích, podnikových stanicích, vestavěných systémech a aplikacích spotřební elektroniky.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

WD: SSD úložiště SanDisk Desk Drive

19. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Společnost Western Digital rozšířila portfolio značky SanDisk o stolní externí disk SanDisk Desk Drive s kapacitou až 8TB. Tato nová třída externích disků se vyznačuje rychlostí a spolehlivostí SSD úložišť a poskytuje tvůrcům obsahu, mediálním tvůrcům a dalším náročným uživatelům snadný způsob, jak rychle zpracovávat, ukládat a zálohovat svá data. Čtěte více

Focus Nordic distributorem profesionálních pamětí Angelbird

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Focus Nordic)
Společnost Focus Nordic rozšířila distribuci profesionálních paměťových karet a SSD od společnosti Angelbird. Úložiště společnosti Angelbird jsou považována za prémiové produkty pro náročné profesionály, kteří ocení výkon, spolehlivost a odolnost. Čtěte více

Kingston představil kvalitní Industrial SSD řady i-Temp

2. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston vyvinula řadu pevných disků Industrial Temp určenou pro výrobce systémů a konstruktéry, kteří vyžadují širší rozsah tolerovaných provozních teplot pro nasazení v extrémních prostředích. Disky jsou mimo jiné určeny do zařízení, jako jsou samoobslužné kiosky, digitální informační displeje, roboty, pokladní terminály, a k vojenskému nebo zemědělskému použití. Čtěte více

Samsung představil nové SSD současně kompatibilní s PCIe 4.0 i PCIe 5.0

1. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Přírůstek v nabídce spotřebních SSD s názvem Samsung 990 EVO s rozhraním NVMe a kapacitou 1 TB nebo 2 TB, špičkovými technickými parametry a úsporným provozem se hodí pro každodenní činnost všeho druhu od hraní přes práci až po úpravu fotografií a videozáznamů. Čtěte více