WD jedná o koupi společnosti Kioxia
Poté, co z jednání o koupi firmy Kioxia vycouval Micron, má Western Digital otevřené dveře k jednání. Pokud k dohodě skutečně dojde, a WD svého dlouholetého produkčního partnera koupí, bude pravděpodobně muset zaplatit přes 20 miliard USD.
Spojením obou firem, které by samozřejmě podléhalo nejrůznějších schvalovacím procesům, by vznikl největší výrobce 3D NAND flash čipů na světě s obrovskými výrobními kapacitami a schopnostmi vývoje pokročilých technologií.
Podle dostupných indicií by mohla být jednání dokonce okolo poloviny září a WD se celou transakci snaží ufinancovat prostřednictvím akcií.
Obě firmy společně provozují dvě výrobny v Japonsku a v prvním čtvrtletí letošního roku se postaraly o téměř 34 % světové produkce NAND pamětí. Pokud by bylo spojení dotaženo do úspěšného konce, vznikla by společnost větší než konkurenční Micron nebo SK Hynix.