Vyšla nová verze CorelDRAW Graphics Suite 2018

11. 4. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: Corel)
Corel včera představil CorelDRAW Graphics Suite 2018, nejnovější verzi nástroje pro grafické úpravy plnou nových funkcí a aktualizací, které pomáhají profesionálním grafikům převést kreativní nápady na profesionální a vizuálně působivé návrhy.

Sada reaguje na zpětnou vazbu od uživatelů a nabízí nové možnosti návrhů a úpravy fotografií spolu s vylepšením pracovních postupů, které urychlují tvorbu výstupů od velkoformátových tisků až po online grafiku.

„Nezáleží na odvětví ani zkušenostech, každý, kdo pracuje s grafikou, požaduje v zásadě to samé: aby mohl tvořit bez omezení, dodávat působivé finální produkty a vše zvládnout v zadaném termínu,“ řekl John Falsetto, vedoucí oddělení správy produktů CorelDRAW a produktivity. „Na verzi 2018 jsme úzce spolupracovali s komunitou CorelDRAW, abychom našli ideální rovnováhu mezi tím, co je možné a co je praktické. Nový režim Symetrie, který umožňuje experimentovat a kreslit ohromující obrázky během několika minut, si opravdu užijete. Jednodušší a promyšlenější přístup k základním prvkům návrhu, jako je práce s uzly a obrázky, zajišťuje, že každý projekt dodrží termín i rozpočet. Výsledkem je výkonná sada, která podporuje vaše pracovní postupy – od inspirace po bezchybný výstup.“

Největší aktualizace CorelDRAW Graphics Suite 2018 nabízí nové kreativní možnosti a podporuje dramatické zvýšení produktivity ve všestranném návrhářském prostředí, které je známé svým snadným používáním.

Popusťte uzdu kreativitě a vytvářejte nový vzhled, jehož dosažení by dříve bylo příliš náročné:

Režim kreslení Symetrie – tato novinka umožní vytváření široké palety symetrických obrazců, od těch jednoduchých až po ohromující mandaly a složité kaleidoskopické efekty. Navrhujte komplexní grafiku s nástrojem, který automatizuje dříve zdlouhavé a náročné pracovní postupy.

Efekt Přidat perspektivu – díky této novince můžete svým projektům dodat iluzi vzdálenosti a hloubky s použitím perspektivy rastrů nebo vektorových objektů přímo v okně kreslení. Hodí se pro tvorbu modelů a návrhů a získání představy o výsledném vzhledu uměleckého díla.

Nástroj Dynamika, Pointillizer a PhotoCocktail – pomocí vylepšeného nástroje Dynamika, který je nyní zahrnut přímo v sadě CorelDRAW, lze snadno dodat pohyb nebo zaostřit na prvek kresby. Vyzkoušejte nástroj Pointillizer při tvorbě vektorové mozaiky z vektorových a rastrových objektů a experimentujte s nástrojem PhotoCocktail při návrzích ohromujících fotografických koláží.

Díky výkonným aktualizacím napříč sadou můžete pracovat rychleji a dodávat kvalitní umělecká díla a výstupy:

Nástroj Blok stínu – nová interaktivní funkce, která výrazně zkracuje čas přípravy souboru k výstupu, umožňuje přidávat syté vektorové stíny k objektům a textu.

Zarovnání a rozmístění uzlů – prostřednictvím této novinky lze zarovnávat uzly pomocí obdélníkového pole výběru, okraje nebo středu stránky, nejbližší čáry mřížky nebo určeného bodu. Mezi uzly umožňuje snadno přidávat i rovnoměrné vodorovné nebo svislé mezery.

Užijte si zjednodušený proces návrhu – Aplikace CorelDRAW 2018 nabízí širokou škálu aktualizací, včetně přizpůsobených náhledů křivek, aktualizovaných vektorových náhledů, přepracovaných nástrojů Výplň a Průhlednost a nového nástroje Přepnutí přichycení, které podpoří kreativitu a usnadní každodenní úlohy.

Další možnosti práce s fotografiemi a obrázky díky novým funkcím v aplikacích Photo-Paint 2018 a CorelDRAW 2018 a přidanému výkonu produktu AfterShot 3 HDR:

Interaktivní narovnání fotografií – tato novinka umožňuje interaktivní otáčení křivých obrázků. Díky snadnému přístupu ke všem ovládacím prvkům na obrazovce nebo na panelu vlastností získáte perfektní výsledky během několika sekund.

Interaktivní přizpůsobení perspektivy fotografií – nový interaktivní nástroj Korekce perspektivy umožňující přizpůsobení perspektivy budov, orientačních bodů nebo objektů na fotografiích.

Použití obálek na rastry – nově můžete vytvarovat rastr interaktivně jeho umístěním do obálky a přetažením uzlů. Pomocí předvoleb obálky nebo vytvoření vlastních obálek můžete snadno a plynule prolnout rastr do ilustrace.

AfterShot 3 HDR – tato novinka umožňuje profesionální a nedestruktivní opravy a vylepšení fotografií ve formátu RAW nebo JPEG a vytvářet obrázky HDR (High Dynamic Range).

Inovace navržené pro nejnovější technologie a pracovní postupy:

Nástroj LiveSketch – prostřednictvím tohoto vylepšení lze okamžitě vytvářet náčrty a návrhy. LiveSketch je převratný nástroj pro kreslení, který využívá výkonu umělé inteligence a umožňuje se zvýšenou přesností kreslit na počítači stejně přirozeně jako na papír.

Podpora zařízení s perem a stylusem – vylepšení pro práci s perem a tabletem. Lze používat tlak k ovlivnění velikosti hrotu gumy, pomocí sklonu a směru nastavit plochost i otočení a otočením pera aktivovat nástroj Guma. Sada CorelDRAW Graphics Suite 2018 nabízí i podporu zařízení Microsoft Surface Dial.

- Publikování do WordPressu – nově lze posílat práci přímo do knihovny médií WordPress. Navíc můžete převést objekty nebo celý projekt na soubory JPEG, GIF nebo PNG a nahrát je na účet WordPress.

-        Časovač projektu – nový je i nástroj, který nabízí přesný a přirozený způsob sledování času projektu a který uživateli pomůže s organizací, účtováním klientům a získáním přehledu o využití času.

Obsah sady CorelDRAW Graphics Suite 2018, která je vhodným řešením pro projekty všech velikostí, od návrhu log přes webovou grafiku až po billboardy:

-  CorelDRAW 2018 – vektorové ilustrace a stránkový zlom;
PHOTO-PAINT 2018 – úpravy obrázků;
Font Manager 2018 – nástroj pro správu a zkoumání písem;
PowerTRACE 2018 – převod rastrů na vektorovou grafiku (zahrnuto jako součást aplikace CorelDRAW 2018);
CONNECT 2018 – program pro vyhledávání obsahu;
CAPTURE 2018 – nástroj pro tvorbu snímků obrazovky;
AfterShot 3 HDR – editor fotografií ve formátu RAW;
BenVISTA PhotoZoom Pro 4 – modul plug-in pro zvětšení digitálních obrázků.

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2018 dále zahrnuje: 10 000 klipartů a digitálních obrázků, 2 000 digitálních fotografií ve vysokém rozlišení, přes 1 000 druhů písem, 350 profesionálně navržených šablon, 2 000 šablon vozidel, přes 500 interaktivních rámečků a fotorámečků a více než 600 přechodových, vektorových a rastrových výplní. Umožňuje okamžité započetí práce díky přepracované úvodní obrazovce, odborným vysvětlivkám a radám k produktu, výukovým videím a dalším pomůckám.

Štítky: 
Software, Corel

Podobné články

V Česku se užívá nejméně nelicencovaného softwaru v historii

7. 6. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: BSA | The Software Alliance )
Zajištění kybernetické bezpečnosti uvádějí manažeři jako hlavní důvod, proč se vyhýbat nelegálnímu softwaru. Obávají se zejména ztráty dat. Nižší riziko právních postihů se v průzkumu BSA umístilo až na druhém místě. Česko má nejméně nelegálního softwaru ze zemí střední a východní Evropy, ale stále nedosahuje průměru EU, tedy 28 %. Čtěte více

Gartner: CRM se v roce 2017 stalo největším softwarovým trhem

16. 4. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Na konci minulého roku segment CRM softwaru podle Gartneru předběhl kategorii systémů pro správu databází (DBMS) a stal se tak největším ze všech softwarových trhů s celkovým obratem 39,5 miliardy dolarů za rok 2017 (v případě DBMS šlo o 36,8 miliardy dolarů). Čtěte více

GFI představilo revoluční model předplatného pro podnikový software

5. 4. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
GFI Unlimited poskytuje malým a středně velkým firmám (SMB) přístup ke kompletnímu portfoliu řešení pro ochranu podnikových sítí a komunikačního softwaru za výhodnou cenu. Inovativní model pomůže prodejcům GFI řešení stát se klíčovým partnerem svých zákazníků a zvýšit své příjmy díky konzistentnímu a predikovatelnému růstu prodeje. Čtěte více
Lucie Morawiecová, channel partner managerka v JetBrains

Lucie Morawiecová z JetBrains: Jak se dělá distribuce „ve velkém“

31. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Na rozdíl od drtivé většiny rozhovorů, které se běžně týkají České republiky a Slovenska, vás tentokrát necháme nakouknout pod pokličku globální firmy. S channel partner managerkou Lucií Morawiecovou jsme totiž měli možnost pohovořit o tom, jak probíhá celosvětová distribuce softwaru společnosti JetBrains. Čtěte více