Výrobu 3,5“ HDD Hitachi od WD koupila Toshiba

29. 2. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: WD a DCD Publishing)
Jak se zdá, tak ve spojení společností Western Digital (WD) a HDD divize Hitachi již nic nebrání. Evropská komise si koncem minulého roku sice dala podmínku, že WD musí prodat základy výroby 3,5“ disků Hitachi, ale ta nejnovějším oznámením od WD by měla být vyřešena.

Začátkem března 2011 svět obletěla zpráva, že Western Digital (WD) koupil HDD divizi Hitachi (ta se nově jmenuje Vititi Technologies). Prodána byla za 4,3 miliardy dolarů, z toho 3,5 miliardy byly vyplaceny v hotovosti a zbytek formou akcií (Hitachi ve WD získalo deseti procentní podíl a dvě místa ve vedení společnosti).

Pak přišlo schvalovací kolečko různých orgánů, které proběhlo bez větších problémů, pouze Evropská komise si dala zmíněný požadavek.

WD tuto situaci vyřešil tak, že základy výroby 3,5“ disků prodal Toshibě. Rozhodnutí je to snad pro všechny strany přijatelné, protože Toshiba doteď vyráběla pouze 2,5“ HDD a díky tomu může začít nabízet také 3,5“ HDD.

Toshiba přitom WD nebude platit penězi, ale na oplátku přenechá divizi Toshiba Storage Device, která v Thajsku až do povodní vyráběla pevné disky a po povodních výrobu neobnovila. Akvizice však bude platná pouze tehdy, pokud Evropská komise toto rozhodnutí přijme, jako řešení. K dokončení těchto dvou akvizicí by pak mělo dojít do měsíce.

Otázkou pak zůstane, zda Toshiba 3,5“ disky opravdu vyrábět začne. Již jednou jsme přece byli svědky, že tomu tak nebylo. To tehdy, když od Fujitsu koupila celou divizi HDD a vyrábět přitom začala pouze 2,5“ HDD a ty 3,5“ HDD pustila k ledu.

Podobné články

Toshiba propojuje maloobchodní prodejce se spotřebiteli

25. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Toshiba Global Commerce)
Toshiba Global Commerce Solutions představila vizi Together Commerce v České republice a na Slovensku. Strategie si klade za úkol mnohem lépe propojovat maloobchodní prodejce se spotřebiteli v jeden celek. Čtěte více
Toshiba Qosmio X70

Toshiba: notebook Qosmio X70

17. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Toshiba)
Toshiba představila notebook Qosmio X70. Tento stroj je zaměřen na náročné uživatele, kteří chtějí nejvyšší výpočetní výkon, plynulost her, kvalitní obraz i zvuk a co nejširší možnosti připojení. Čtěte více
Toshiba Satellite P

Toshiba: notebooky Satellite P

12. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Toshiba)
Toshiba uvedla na trh notebooky řady Satellite P. Jsou zaměřeny na uživatele, kteří vyžadují nejmodernější technologie a pracují s náročnými aplikacemi či multimédii. Notebooky nabízejí nejnovější technologie a jsou připraveny i na velmi náročné aplikace. Čtěte více
Toshiba Satellite S

Toshiba: notebooky Satellite S

10. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Toshiba)
Toshiba představila nové notebooky řady Satellite S. Jsou určeny pro ty uživatele, kteří hledají multimediální zážitek při používání přenosného počítače. Tyto všestranné počítače určené pro zábavu jsou vyráběny v hliníkovém provedení s ledově modrým povrchem. Čtěte více