Vylepšená třetí generace procesorů Intel Core vPro

18. 5. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Intel)
Intel uvedl na trh procesory Intel Core vPro třetí generace. Tyto procesory dříve nesly označení Ivy Bridge a jsou určeny pro profesionální notebooky, stolní počítače a zařízení typu Ultrabook.

Nová procesorová technologie nabízí výkonnostní i grafická zlepšení a nabízí firemním uživatelům zdokonalení v oblasti zabezpečení a výkonu, přičemž mají procesory nižší rozměry.

Vedle toho technologie postavené na standardu Intel Core vPro maximálně využívají integrovaných bezpečnostních prvků, takže firemním uživatelům nabízejí hned čtyři druhy ochrany: proti internetovým hrozbám, proti krádeži identity, mohou chránit svá data, monitorovat internetový provoz a činit okamžité kroky k nápravě.

Zabezpečení: integrace softwaru a hardwaru

Technologie postavené na procesorech Intel Core vPro třetí generace nabízejí holistický bezpečnostní přístup, při němž jsou hardwarová a softwarová řešení integrována tak, aby bylo zajištěno vyšší ochrany uživatele. Nové ochranné řešení používá takové funkce jako šifrování, ochranu uživatelské totožnosti a možnost uzamknout ztracená nebo odcizená zařízení.

Intel Identity Protection Technology (Intel IPT) nabízí hardwarovou ochranu pro e-banking, e-commerce, virtuální soukromé sítě a další zabezpečené transakce. Intel IPT používá jednorázové heslo (OTP), které se rovněž používá v „klíčenkách” a diskrétních „tokens”. OTP algoritmy jsou integrovány přímo na čipové sady Intel.

Nové funkce obsahují:

• Intel IPT s „infrastrukturou veřejného klíče” (PKI) nabízí druhotné ověření, takže firma, organizace nebo webová stránka může potvrdit, že se připojuje legitimní uživatel a že nejde o kybernetický útok. Tento integrovaný PKI využívá soukromý klíč uložený ve firmwaru osobního počítače a tímto klíčem se následně uživatel prokazuje síti své firmy nebo organizace, když se přihlašuje přes VPN. Zároveň šifruje a dešifruje nejcitlivější dokumenty nebo emaily, obstarává digitální podpis pro citlivé dokumenty nebo emaily, případně zajišťuje ověření webovým stránkám přes SSL.
• Intel IPT představuje osvědčenou cestu pro vkládání uživatelských dat a jejich zobrazování. Díky tomu mohou organizace ověřovat totožnost koncových uživatelů a provádět skutečně zajištěné transakce (například lze ověřit, že PIN zadal skutečně uživatel a nikoli malware, který tento kód předtím získal podvodně).
• McAfee ePolicy Orchestrator (ePO) Deep Command představuje rozšíření koncového produktu McAfee, který poskytuje uživatelům vzdálený přístup k vypnutému nebo deaktivovanému PC. Díky technologii Intel Active Management Technology (AMT) mohou počítačoví odborníci velmi rychle ošetřit napadené počítače a použít bezpečnostních záplat.
• Intel Secure Key je hardwarový generátor náhodných čísel, který je uživatelům k dispozici na všech procesorech Intel Core třetí generace a umožňuje bezpečné šifrování pro řadu aplikací včetně WinZip, Symantec a PGP.
• Intel OS Guard je další funkce, jež je uživatelům k dispozici na všech procesorech Intel Core třetí generace a chrání operační systém před nakaženými aplikacemi tím, že předchází útokům z aplikační paměti. Intel OS Guard rovněž chrání operační systém před malwarem, neboť blokuje přístup k nejdůležitějším vektorům operačního systému.

Správa: zlepšení nástrojů pro odstraňování problémů

Technologie postavené na procesorech Intel Core třetí generace nabízejí IT odborníkům lepší možnosti vzdáleně spravovat jednotlivá PC a reagovat na žádosti helpdesku.

• Intel AMT 8.0 je vedle notebooků, desktopů a pracovních stanic nyní k dispozici na všech zařízeních typu Ultrabook, tabletech a dalších systémech typu all-in-one. Díky tomu je možná vzdálená správa počítače i tehdy, je-li  počítač vypnutý.
• Setup and Configuration Software 8.0 umožňuje snadné vzdálené nastavení a konfiguraci počítačů
• Keyboard, Video and Mouse (KVM) Remote Control umožňuje administrátorovi vzdáleně prohlížet počítače zaměstnanců a opravovat technické chyby. KVM nyní podporuje rozlišení až 1 920 x 1 200 a umožňuje přepínat mezi zobrazením portrétu a krajiny. Zároveň podporuje zobrazení až třech displejů. KVM Remote Control rovněž podporuje 27 jazyků.
• Modul Intel vPro Technology pro Microsoft Windows Powershell umožňuje vzdálenou obsluhu klientů v IT obchodech.

Výkon, grafika, rychlost

Procesory jsou postaveny na mikroarchitektuře 22nm:
• Zvýšení výkonu aplikací o 10 až 20 procent oproti předchozím generacím.
• Dostupnost na profesionálních přístrojích typu Ultrabook během roku.

Grafická vylepšení se týkají zejména HD videa, jinak budou všechny procesory Intel Core třetí generace výrazně rychlejší.
• Clear Video HD Technology, jež umožňuje lepší uživatelský zážitek díky vyspělejší grafice. Mimo jiné slouží pro optimalizaci přehrávání videa a nyní podporuje i HD video konference za použití Intel Media SDK 3.0.
• Smart Response Technology nabízí velice rychlý přístup k aplikacím a souborům specifikovaným uživatelem.
• Rapid Start Technology zajišťuje zapínání a spouštění zařízení, čímž šetří čas i baterii.
• Smart Connect Technology automaticky aktualizuje email a sociální sítě, takže jsou připraveny, když je uživatel potřebuje.

Štítky: 

Podobné články

Intel: Paula Tolliverová

3. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Intel)
Společnost Intel jmenovala Paulu Tolliverovou novou viceprezidentkou a CIO. Tolliverová přišla z Dow Chemical, kde působila jako korporátní viceprezidentka pro firemní služby a CIO. Čtěte více

Nedostatek odborníků na kybernetickou bezpečnost činí firmy i státy zranitelnými

2. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Intel)
Společnost Intel Security ve spolupráci s Centrem pro strategická a mezinárodní studia (CSIS) vydala globální zprávu, která dokumentuje krizový nedostatek odborníků dopadající na odvětví kybernetické bezpečnosti. Čtěte více

Dell aktualizuje své čtyřsocketové servery novými procesory Intel

22. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Dell)
Společnost Dell aktualizuje čtyřsocketové servery PowerEdge 13. generace. Aktualizované portfolio tak představuje komplexní řešení i pro náročné uživatele. Čtěte více

Intel představil nové procesory Xeon Phi

22. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar)
Rodina procesorů Intel Xeon Phi je reakcí Intelu na narůstající objem dat a potřebě jim porozumět. Procesor je základním prvkem Intel Scalable System Framework a zároveň je součástí kompletního řešení, které přináší klíčové technologie pro snadno instalovatelné a vysoce výkonné klastry. Čtěte více