Vylepšená platforma HPE GreenLake přináší nové cloudové služby a rozšířený partnerský ekosystém

30. 3. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) zdokonalila svou platformu HPE GreenLake. Hybridní cloudová platforma získala jednotné provozní prostředí, nové cloudové služby a došlo i na rozšíření on-line prodeje HPE GreenLake u několika předních distributorů.

Platforma HPE GreenLake kombinuje několik cloudových výpočetních služeb v jediné architektuře, a to včetně cloud computingu. Pracuje jak v on-premise, tak na okraji sítě, v kolokaci a ve veřejném cloudu, a i nadále uspokojuje silnou celosvětovou poptávku firem po tomto druhu řešení. V prvním čtvrtletí 2022 HPE meziročně navýšilo počet objednávek poskytovaných služeb o 136 %, přičemž celková hodnota smluv na HPE GreenLake přesáhla 6,5 ​​miliardy USD.

Společnost HPE nadále pokračuje v investicích a inovacích do HPE GreenLake tak, aby organizacím poskytla jednu snadno použitelnou platformu vedoucí k transformaci a modernizaci jejich IT. Aktualizace platformy přináší:

  • Konvergenci Aruba Central (nativní cloudové řešení správy sítě založené na umělé inteligenci), s platformou HPE GreenLake. Díky tomu může více než 120 000 zákazníků Aruba Networks platformu HPE GreenLake využívat ke správě svých aktiv a objednat ji on-line.
  • Nové provozní prostředí poskytuje zjednodušený přístup ke všem cloudovým službám portfolia společnosti HPE. Využívá systému jednotného přihlášení a nabízí jednotné zabezpečení, dodržování předpisů, pružnost a ochranu dat.

Platforma HPE GreenLake aktuálně poskytuje základ pro více než 50 cloudových služeb, včetně ML Ops, plateb, jednotné analytiky či systému SAP HANA. Navíc plní nezbytné úlohy ve zdravotnictví a umožňuje provozovat širokou škálu partnerských cloudových služeb.

HPE GreenLake pro Aruba Networks

Jako přední odborník a poskytovatel rozsáhlých síťových řešení pro připojení edge zařízení v modelu NaaS (síť jako služba) buduje společnost HPE vlastní model prodeje. Osm nových služeb pro Aruba Networks zjednodušuje proces pořizování a zavádění NaaS a organizacím umožňuje sladit výdaje na síť s potřebami na využití a zároveň zajistit, že síť bude vždy připravena plnit požadované firemní cíle.

Vylepšené funkce jsou nově optimalizovány pro distribuční partnery, kteří se snaží přejít na model prodeje formou služeb a zároveň svým zákazníkům pomáhají dosáhnout maximální návratnosti investic v případě síťové infrastruktury. Inovované služby pokrývají celé spektrum případů použití v organizacích – jak bezdrátové, tak drátové či softwarově definovaných poboček – poskytují vysokou úroveň rychlosti a flexibility, čímž akcelerují dobu potřebnou k dosažení výnosů.

Rozšíření partnerského ekosystému

HPE GreenLake přitahuje široký ekosystém partnerů, kteří chtějí na této platformě dodávat své aplikace a služby třetím stranám. HPE nadále investuje do společného vývoje s klíčovými distribučními partnery. Díky již dříve ohlášené spolupráce se společnostmi ALSO Group, Arrow Electronics, Ingram Micro a TD Synnex se platforma stala dostupnou pro více jak 100 000 partnerů, kteří ji mohou implementovat do prostředí svých zákazníků. Nová aktualizace vylepšuje katalog předdefinovaných cloudových služeb a vylepšuje automatizaci při objednávání a fakturaci.

V neposlední řadě uzavřela společnost HPE globální dohodu s investiční společností Digital Realty. Ta se zaměřuje na poskytování cloudových a datových center a také kolokačních a propojovacích řešení, která buduje po celém světě. Díky tomu Digital Realty umožňuje zákazníkům provozovat jakoukoli službu HPE GreenLake s kolokací ve více než 285 datových centrech na šesti kontinentech. Poskytuje tak bohatý ekosystém nabídek a prvotřídní obchodní a cloudová partnerství. Zákazníci mohou těžit z bezproblémového procesu s jednou smlouvou a fakturou, a také integrované správy služeb, která urychluje dosažení hodnoty, cílů udržitelnosti a inovací.

Nová verze platformy HPE GreenLake bude k dispozici v dubnu 2022.

Štítky: 
Ze světa firem, Cloud computing, Edge computing, Hewlett Packard Enterprise

Podobné články

Jednotnou datovou platformu chce mít do tří let 70 % velkých českých firem

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adastra)
Nadpoloviční většina firem přiznává, že má spoustu dat, ale pro uživatele je obtížné je najít nebo jim důvěřovat. Téměř 40 % firem navíc uvádí, že jejich technologické prostředí už nedostačuje současným potřebám. Jak velké organizace pracují s daty? Čtěte více

Brother ocenil AT Computers za vzájemnou spolupráci

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers získala ocenění od společnosti Brother pro distributora s největším obratem v kategorii hardwaru. Platí pro Českou republiku za fiskální rok 2023/2024. Čtěte více

ATC získalo dvě ocenění od EPSONu

7. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers dostala hned dvojici ocenění od společnosti EPSON. Ceny byly předány na přátelském setkání v pondělí 29. 4. 2024. Čtěte více

eD system Slovensko získalo ocenění IBM

7. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
IT distributor eD system Slovensko převzal ocenění IBM Build Distributor roku 2023. Stalo se tak na výročním setkání obchodních partnerů společnosti IBM, které se uskutečnilo 17. dubna v restauraci Da Andrea v Bratislavě. Čtěte více