Vloni se zabavilo rekordní množství padělaného tiskového „spotřebáku“

2. 3. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
V uplynulém roce měl tým společnosti HP pro boj proti padělkům a podvodům (ACF) napilno. Tým ACF, jehož úkolem je chránit zákazníky před nákupem padělaných produktů HP, zabavil více než 3,5 milionu padělaných tiskových produktů, dílů a komponentů včetně velkého množství inkoustových a tonerových kazet.

Originální výrobky HP jsou navrženy tak, aby splňovaly standardy kvality a spolehlivosti, které se opírají o dlouhou historii inovací, výzkumu a testování. Padělané výrobky jsou nejen nelegální, ale mohou také způsobit řadu problémů, které mohou mít za následek potíže s funkčností i spolehlivostí. Pokud se tiskárna HP rozbije kvůli použití padělané inkoustové nebo tonerové kazety, nevztahuje se na poškození omezená záruka.

„Padělatelé se k prodeji podvodného zboží snaží stále častěji využívat internet,“ uvedl Guillaume Gerardin, generální ředitel globální divize tiskových spotřebních materiálů HP. „Pro zákazníky je tedy přímo při nákupu stále obtížnější odhalit, že mají v rukou padělanou kazetu. Proto je velmi důležité, aby společnost HP i nadále pokračovala ve spolupráci s platformami pro online prodej a pomáhala jim odhalovat padělané výrobky, odstraňovat je z nabídky a dohledávat zdroje, odkud padělané zboží pochází.“

 

HP nebere padělky na lehkou váhu

V období od listopadu 2020 do října 2021 zabavilo HP celkem 646 000 padělaných tiskových produktů v regionu EMEA, dalších 400 000 na americkém trhu a 2,5 milionu v oblasti Asie a Pacifiku.

Nelegální prodej se již z velké části přesunul do online prostředí, kde se podvodníci snaží prodat padělané zboží. Tento trend se v důsledku koronavirové pandemie ještě prohloubil a počet případů, kdy se HP podařilo dosáhnout stažení nabídky padělaného zboží prodávaného online, vzrostl ve srovnání s předchozím rokem o 19 %. HP spolupracuje s online tržišti a dalšími online platformami třetích stran, aby na těchto platformách prosadila přísnější postupy pro identifikaci produktů nebo prodejců porušujících autorská práva.

Koronavirová epidemie nadále ovlivňovala schopnost společnosti HP spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení, ale opatření, usilující o identifikaci padělků, se tam, kde to bylo možné, přesunula do online prostředí. Ve fiskálním roce 2021 bylo provedeno 1 191 auditů pro ochranu partnerů, tedy o 11 % více než o rok dříve. Virtuální kontroly a audity pomohly týmu ACF po celém světě identifikovat a stáhnout z online nabídek více než 224 000 kusů nelegálních výrobků HP.

„Když prodejci, partneři, distributoři a místní orgány činné v trestním řízení úzce spolupracují, dokážeme snížit počet případů, kdy se na trh dostanou falešné tiskové produkty,“ uvedl Glenn Jones, globální vedoucí programu pro boj proti padělkům společnosti HP. „Vzhledem k tomu, že dochází k rozvolňování protipandemických opatření a zaměstnanci se vracejí do kanceláří, musejí pracovníci rozhodující o IT záležitostech zachovávat ostražitost a vyhýbat se levným kancelářským produktům zaplavujícím trh, které mohou být padělané. Zákon o boji proti padělkům a kontroly zakoupeného zboží u zákazníka mohou pomoci identifikovat padělané kazety a komponenty a zajistit, aby se nikdy nedostaly ke koncovému uživateli.“

HP také investuje do školení a vzdělávání v oblasti boje proti padělkům prostřednictvím online akcí, které dosud oslovily miliony partnerů a zákazníků.

 

Charakteristické znaky originálních kazet HP

HP již vyrobilo více než 3,9 miliardy originálních inkoustových a tonerových kazet, které obsahují recyklovaný plast. Více než 80 % originálních inkoustových kazet HP a 100 % originálních tonerových kazet HP se dnes vyrábí z recyklovaného materiálu. Prostřednictvím programu pro bezplatné odeslání a recyklaci použitých produktů HP Planet Partners bylo od zahájení této iniciativy před téměř třiceti lety recyklováno více než 875 milionů kazet a program se rozšířil do 68 zemí světa.

 

Při rozlišování mezi originálními kazetami HP a padělky se lze řídit např.:

  1. Štítkem. Vyhledejte na krabici holografický bezpečnostní štítek a ujistěte se, že se při pohybu tam a zpět a nahoru a dolů mění jeho barva nebo že se na štítku pohybují symboly „OK“ a "√".
  2. QR kódem. Pomocí aplikace HP SureSupply (nebo jakékoli čtečky QR kódů) naskenujte QR kód na bezpečnostní pečeti kazety. Pokud nedokážete QR kódy přečíst pomocí chytrého telefonu, ověřte je online.

Případné odhalené padělky je možné nahlásit na stránkách HP.com.

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

LAMA Plus získala ocenění „Nejlepší distributor spotřebního materiálu Brother“

23. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lama Plus)
Společnost LAMA Plus byla společností Brother International CZ vyhlášena „Nejlepším distributorem spotřebního materiálu Brother“ za rok 2023/2024. Čtěte více

ATC opět získalo ocenění od Canonu

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers dostala ocenění za nejlepšího distributora v oblasti spotřebního materiálu Canon. Získaná cena pro rok 2023 se vztahuje na Českou republiku i na Slovensko. Čtěte více

Epson získal ocenění DataMaster Lab GREEN Award 2023

27. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson získala již třetí rok po sobě ocenění DataMaster Lab GREEN Award za své inovace inkoustových tiskáren a celkové úsilí v oblasti udržitelnosti. Čtěte více

LAMA Plus se stala autorizovaným distributorem spotřebního materiálu Canon

16. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lama Plus)
Společnost Lama Plus, která se specializuje na distribuci spotřebního materiálu a PC doplňků, se stala oficiálním distributorem spotřebního materiálu značky Canon pro Českou republiku, Polsko a Slovensko. Nová spolupráce zákazníkům přinese vyšší úroveň služeb a řadu dalších výhod. Čtěte více