Vlastní sestava racků a skříní díky konfigurátoru

14. 5. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: EET Group)
Na českém trhu se objevil první komplexní konfigurátor racků pro serverovny a datová centra, který umožňuje firemním zákazníkům sestavit si řešení, které bude plně vyhovovat jejich potřebám. Kombinuje konkrétní racky se skříněmi a dalšími komponentami.

Konfigurátor racků, jehož prostřednictvím si mohou firmy sestavit vlastní individuální řešení pro nové serverovny nebo datová centra, spustila společnost EET Group. Na jejím webu si lze nakombinovat jednotlivé typy racků, skříní a dalších komponent, které jsou vzájemně kompatibilní, a zájemci tak nemusejí kontaktovat obchodníka nechávat si zpracovat návrh na klíč. Konfigurátor je navržen tak, aby zefektivnil proces sestavování ideálního řešení na míru a podle potřeb zákazníka. Díky intuitivnímu rozhraní a mnoha možnostem filtrování nebylo plánovaní sestav pro firemní servery nikdy jednodušší.

„Konfigurátor racků jsme připravovali už delší dobu. Výrazně zjednoduší a urychlí objednávky, protože si zákazník sám může navolit různé kombinace a poté zvolit tu pro něj ideální. Konfigurátor je dostupný volně na webu EET Group pod odkazem Příručky a služby, ale všechny jeho funkce mohou využít pouze registrovaní uživatelé,“ řekl Jan Bartoš, managing director společnosti EET Group v České republice. Registraci lze provést přímo na webu EET zadáním kontaktní osoby, IČ a DIČ společnosti.

Konfiguraci lze uložit a kdykoli se k ní vrátit

Nakonfigurovat si vlastní řešení serverovny nebo datového centra lze ve třech jednoduchých krocích. V prvním si zájemce vybere typ racku, přičemž může volit ze čtyř základních typů: 10" nástěnný, 19" nástěnný, 19" volně stojící a venkovní, který představuje odolná řešení pro CCTV, IP 55 a IP 66 s možností instalace na stěnu, zeď nebo sloup. Následuje výběr skříní podle velikosti, ale také barvy (černá nebo bílá) a poté komponent kompatibilních s řešeními vybranými v prvních dvou krocích, případně i extra příslušenství umístěného mimo racky. Následně stačí objednávku potvrdit a kliknutím odeslat obchodníkům z EET Group.

Kdykoli v průběhu výběru vhodného řešení si může registrovaný uživatel uložit zvolenou konfiguraci a znovu se k ní vrátit prostřednictvím svého uživatelského účtu. Ceny jednotlivých produktů v konfigurátoru jsou neustále aktualizované a odpovídají reálným ceníkům v době tvorby objednávky. V konfigurátoru se objevují i varianty, které nejsou aktuálně skladem, ale zároveň je v něm i informace o tom, že takové komponenty lze objednat a za jak dlouho budou dostupné. Konfigurátor je velmi intuitivní a jeho používání je jednoduché. EET Group navíc připravil speciálního průvodce s podrobnými pokyny pro sestavení sady stojanů a skříní, který je k dispozici ke stažení ve formátu PDF.

Kvalitní řešení z komponent značky Lanview

Průvodce je nutný zejména pro montáž komponent v rackové skříni. Samotnou skříň dodává EET Group kompletně smontovanou, ale objednané komponenty k ní si musí zákazník sestavit sám. Nejprve si je zvolí v levném navigačním sloupci konfigurátoru a rackové příslušenství se mu poté už samo vkládá do pravého sloupce a zákazník si je pak může libovolně přesouvat z jednotlivých pozic, např. U1 na U9 a podobně. Poté stačí kliknout na „Přidat“ a objednávku zkompletovat. Konfigurace se automaticky uloží, aniž by musela být objednávka dokončena a zaplacena. Uživatel se k ní může kdykoli vrátit a pokračovat tam, kde skončil.

Veškeré produkty nabízené v Konfigurátoru racků EET Group pocházejí od společnosti Lanview, která dodává celou řadu volně stojících i nástěnných rackových skříní, širokou škálu vysoce kvalitních racků a kabeláž. Skříně jsou navrženy pro moderní vedení kabelů s několika nastavitelnými vstupy pro kabelové svazky, které jsou k dispozici – buď v plochém balení, nebo předmontované skříně dodávané přímo na místo plánovaného projektu. Lanview nedávno fúzovala s další známou značkou z rodiny EET Group, MicroOptics, a tak rozšířila svůj záběr i na optické transceivery, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing.

Profilová karta firmy

EET Group

EET Group

EET Group je evropský producent a distributor IT řešení a komponent, který působí prakticky v celé Evropské unii. Specializuje se výhradně na B2B klienty a dodavatele firem pro profi IT řešení. Vedle produktů třetích stran vyvíjí a prodává komponenty a řešení několika vlastních prémiových značek.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Sestavte si rackové skříně i s komponenty na jednom místě

24. 7. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: EET Group)
Vybavit serverovnu nebo datové centrum kvalitními racky, rackovými skříněmi a všemi potřebnými komponenty včetně kabeláže je poměrně složitá operace. Tedy alespoň v případě, že se IT oddělení rozhodne vyhledávat jednotlivé položky u různých dodavatelů. Tomu lze ale jednoduše předejít. Čtěte více

HPE Aruba Networking Wi-Fi 7: Přejděte na rychlejší a spolehlivější Wi-Fi

10. 7. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: TD SYNNEX)
Společnost HPE uvedla na trh novou řadu bezdrátových přístupových bodů HPE Aruba Networking 730 AP. Jde o první vlaštovku ve Wi-Fi 7 portfoliu. Nejmodernější přírůstek zapadá do aktuálního trendu poskytování vysokokapacitního bezdrátového připojení a přináší zlepšení bezpečnosti, zpřesnění lokalizačních služeb a řeší výzvy s narůstajícím počtem IoT zařízení a zpracováním velkého objemu dat pro AI a strojové učení. Čtěte více

Sdělení pro české IT firmy: Změna pravidel pro velkoobjemové skenování

21. 5. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Infomatic)
V dnešní době digitalizace a automatizace jsou vysokovýkonné dokumentové skenery nezbytným nástrojem pro efektivní správu dokumentů ve firmách. INFOMATIC, s. r. o., jako jediný oficiální distributor dokumentových skenerů RICOH pro Českou a Slovenskou republiku přináší na trh skener RICOH fi-8820 – šampiona v „těžké váze“, který kombinuje vysokou rychlost, spolehlivost a flexibilitu za konkurenceschopnou cenu počínající na 140 000 korunách. Čtěte více

Pantum: Výrobce s bohatou nabídkou

9. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Pantum)
PANTUM, výrobce tiskových technologií, spotřebního materiálu a dodavatel souvisejících služeb, vstoupil na trh v České a Slovenské republice na konci roku 2022, respektive na začátku roku 2023. Stála před námi velká výzva v podobě uvedení značky na trh, vybudování distribučního a prodejního kanálu a zajištění servisních služeb. Čtěte více