ViewSonic představil svůj první herní OLED monitor

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic představila 27" herní OLED monitor XG272-2K-OLED. Použitý panel poskytuje výjimečně živé barvy a ostré kontrasty. Ostrý obraz a mimořádně rychlou odezvu pak zaručuje kombinace obnovovací frekvence 240 Hz a doby odezvy až 0,01 ms. Vedle svých funkcí monitor zaujme také elegantním bílým provedením s hladkými liniemi.

Monitor XG272-2K-OLED využívá technologii OLED a přináší tak výjimečnou přesnost barev, vyšší jas a vynikající kontrastní poměr, takže hry ožívají díky skvělému obrazu a širokým pozorovacím úhlům. Použití OLED displeje nejen obohacuje vizuální zážitek, ale také dosahuje doby odezvy pixelu až 0,01 ms.

Rychlá obnovovací frekvence 240 Hz je stvrzena certifikací Blur Busters a technologiemi AMD FreeSync Premium a NVIDIA G-Sync Compatible. Jejich kombinací se účinně minimalizuje rozmazání obrazu, obrazové artefakty, trhání a zadrhávání.

Nápaditý design s pokročilou ergonomií

Monitor XG272-2K-OLED v sobě spojuje styl, funkčnost a všestrannost. Zářivě bílé provedení doplňuje přizpůsobitelné osvětlení RGB, které vytváří atmosféru ideální pro hraní her. Ergonomie je ústředním prvkem designu monitoru a jeho výškově nastavitelný stojan umožňuje naklonit, otočit a natočit obrazovku podle potřeb uživatele.

Monitor je navíc dodáván s bezdrátovým dálkovým ovládáním, které je pohodlně umístěno v podstavci stojanu a zajišťuje bezproblémové hraní díky snadné navigaci v nabídkách a výběru herních režimů.

Spolu s rozsáhlými možnostmi připojení, včetně dvou portů HDMI 2.1, DisplayPortu 1.4, USB-C s 15W nabíjením a dalších portů USB-A a USB-B, které zaručují širokou kompatibilitu s počítači a konzolemi, usnadňuje plynulé přecházení mezi různými (herními) zařízeními a zdroji obrazu.

Cena a dostupnost

Monitor ViewSonic XG272-2K-OLED by měl být na českém trhu dostupný od května 2024 za doporučenou maloobchodní cenu 29 790 Kč včetně DPH.

Štítky: 
Monitory, OLED, Gaming, Hry, ViewSonic

Podobné články

BenQ: monitory řady RD pro programátory

18. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh novou řadu monitorů RD. Vůbec první monitory na světě vyvinuté na míru specifickým a komplexním potřebám programátorů. Nově představená řada monitorů nabízí dokonalou čitelnost a celkově optimalizované kódovací rozhraní pro vývojáře Čtěte více

Nové monitory AOC pro kreativce přináší přesné zobrazení a USB-C

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Společnost AOC představila novou řadu monitorů navržených pro potřeby kreativních profesionálů. Řada AOC Graphic Pro U3, která nabízí přesné barvy, špičkové funkce a elegantní design, v současné době čítá tři modely s úhlopříčkou 27" nebo 31,5" a rozlišením QHD nebo 4K UHD. Čtěte více

BenQ: monitor PD3225U

13. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh monitor PD3225U, který rozšířil její nabídku oceňovaných displejů určených pro designery, fotografy a tvůrce obsahu. Monitor je vybaven IPS Black panelem a díky funkcím jako Color Match nebo iKeyboard Control je vhodný zejména pro majitele počítačů Apple. Čtěte více

Globální trh s monitory se ve 4. čtvrtletí 2023 vrátil k růstu. Mírné oživení by mělo pokračovat

9. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej počítačových monitorů zakončil rok 2023 pozitivně – v posledním loňském kvartále se podle IDC prodalo 31,9 milionu zařízení. Výsledný meziroční růst na úrovni 3,8 % za čtvrtý kvartál tak dokonce mírně překonal původní prognózu, jež předpokládala růst o 3,2 %. Čtěte více