Vertiv představil nová řešení na bázi masivního dřeva, která pomohou zvýšit udržitelnost datových center

5. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Vertiv)
Společnost Vertiv představila TimberMod, inovativní variantu svých řad Vertiv Power Module a SmartMod, která u prefabrikovaných modulárních datových center (PFM) využívá jako klíčovou konstrukční komponentu masivní dřevo. Novinka může ve srovnání s ocelovými alternativami výrazně snížit uhlíkovou stopu finálních řešení.

Představení tohoto řešení v Severní Americe, Evropě, na Blízkém východě a v Africe (EMEA) odráží závazek společnosti Vertiv podporovat cíle zákazníků v oblasti udržitelnosti používáním materiálu šetrnějšího k životnímu prostředí, který může minimalizovat vyčerpání zdrojů a snížit emise CO2.

Masiv z udržitelně vytěženého dřeva slouží jako obnovitelný stavební materiál s potenciálem minimalizovat vyčerpání zdrojů a ve srovnání s ocelí až trojnásobně snížit uhlíkovou stopu na základě snížení emisí CO2 v průběhu celého životního cyklu výrobku a dopravy materiálů a konstrukčních prvků na místo montáže. Tato ekologicky šetrná volba je v souladu s posláním společnosti Vertiv nabízet řešení, která splňují standardy vysokého výkonu, ale zároveň přispívají ke globálnímu úsilí o snížení emisí CO2.

Vertiv TimberMod splňuje platné požadavky na konstrukci budov a poskytuje nezbytnou odolnost tváří v tvář seismické aktivitě, silnému větru i dalším strukturálním nárokům. Kromě své kvality dodává toto inovativní řešení architektuře datových center i estetický rozměr a hladce zapadá do různých prostředí s elegantním designem.

„Jsme odhodláni hledat inovativní řešení, která mohou pomoci snížit uhlíkovou stopu datových center díky používání ekologických stavebních materiálů a procesů,“ řekl Viktor Petik, viceprezident a lídr EMEA pro integrovaná modulární řešení společnosti Vertiv. „Začleněním materiálů z obnovitelných zdrojů přináší Vertiv TimberMod nejen ekologičtější variantu, ale činí tak bez kompromisů ve výkonu, čímž vytváří pozitivní dopad jak na životní prostředí, tak na provozní efektivitu infrastruktury našich zákazníků.” 

„Myšlenka využití dřeva v datových centrech není nová. Přesto se stala mnohem dostupnější díky tomu, že stavební bloky datových center nebo celé datové centrum postavené ze dřeva s technickou zárukou, že zůstane spolehlivé, nabízí významný dodavatel prefabrikovaných modulárních datových center,“ řekl Vlad Galabov, ředitel pro cloud a datové centrum v technologické výzkumné a poradenské skupině, Omdia.

Vertiv TimberMod byl představen minulý týden na tiskové konferenci „Vertiv Driving Innovation 2023: The Prefabricated Modular Revolution“ a je nejnovějším přírůstkem do rostoucího portfolia standardních a přizpůsobitelných řešení PFM. Flexibilní kapacita prefabrikovaných řešení Vertiv z nich dělá ideální volbu pro datová centra všech velikostí, od malých a středních až po hyperscale, nabízející škálovatelnost a přizpůsobitelnost odpovídající dynamickému růstu podniků. Snadné nasazení a flexibilita jsou klíčové vlastnosti umožňující plynule rozšiřovat možnosti datových center.

Vertiv poskytuje také end-to-end služby pro usnadnění rychlého nasazení a zprovoznění veškerých operací. Tato komplexní podpora zahrnuje uvedení do provozu, průběžnou údržbu, vzdálené monitorování a školení, což posiluje závazek společnosti poskytovat zákazníkům kompletní řešení.

Pro více informací o Vertiv TimberMod a dalších řešeních pro datová centra společnosti Vertiv navštivte Vertiv.com nebo kontaktujte svého místního zástupce Vertiv. Chcete-li získat obsah z tiskové události společnosti Vertiv o řešeních PFM, použijte tento odkaz.

Profilová karta firmy

Vertiv Czech Republic s.r.o.

Vertiv Czech Republic s.r.o.

 

 

 

Vertiv vám navrhne nejlepší řešení pro moderní datová centra, komunikační sítě a komerční a průmyslová zařízení, prostřednictvím našich výrobků pro napájení, chlazení , IT infrastrukturu, včetně servisu. Nabízíme řešení od cloudu až po okraj sítě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Udržitelná datacentra? Schneider Schneider Electric a Digital Realty představují nadějný příslib

22. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
V době, kdy se odvětví datových center potýká s výzvami, přicházejí společnosti Schneider Electric a Digital Realty s nadějným řešením. Jejich inovativní projekt oběhového hospodářství, který bude nasazen v datovém centru PAR6 v Paříži, si klade za cíl prodloužit životnost kritických systémů, snížit množství elektronického odpadu a omezit emise spojené s dodavatelskými řetězci. Čtěte více

EET Group spustil konfigurátor racků pro serverovny a datová centra

15. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Prostřednictvím nového konfigurátoru racků společnosti EET Group si mohou firmy sestavit vlastní individuální řešení pro nové serverovny nebo datová centra. Nakombinovat si zde lze jednotlivé typy racků, skříní a dalších komponent. Zaručena je i vzájemná použitých prvků. V dubnu navíc mohou uživatelé získat první rack objednaný přes tento konfigurátor s 50% slevou. Čtěte více

Hewlett Packard Enterprise integruje GenAI do platformy Aruba Networking Central

4. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Hostované řešení na cloudové platformě HPE GreenLake získává nové funkce využívající velké jazykové modely (LLM) přinášející optimalizaci a predikci síťového provozu, čímž posouvá správu sítí na novou úroveň. O službu HPE Aruba Networking Central již rozšířila svou nabídku např. společnost Verizon Business. Čtěte více

Schneider Electric rozšířil systém EcoStruxure IT o automatickou funkci reportování dat

13. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Společnost Schneider Electric rozšířila svůj software EcoStruxure IT pro správu infrastruktury datových center (DCIM) o nové automatizované funkce. Ty nabízejí lepší přehled o spotřebě energie a zdrojů, analýzu historických dat a podrobné metriky, které organizacím pomohou splnit blížící se regulační požadavky na měření a vykazování. Čtěte více