Veeam spustil Next-Generation Cloud Service

20. 10. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Veeam)
Veeam Software díky spolupráci s Microsoftem a VMwarem umožňuje svým Veeam Cloud providerům nasadit Veeam Cloud Connect v Microsoft Azure a VMware vCloud Air.

Příjmy za software pro zálohování/obnovu vzrostly v roce 2013 o 6,8 % a dosáhly 4,7 miliard dolarů. Růst byl částečně výsledkem poptávky po integrovaných řešeních pro zálohování a obnovu v cloudu a zvýšené potřebě po správě dat. Tak jako se firmy poohlížejí po rozšíření operací do cloudu – veřejného nebo hybridního, tak je i ochrana dat ideálním kandidátem. Prostřednictvím blízkých partnerství s Microsoftem a VMware, vede Veeam i nadále trh s poskytováním robustních řešení pro uspokojení potřeb zákazníků.

„Umístění kritických aktiv mimo vaše zdi je skokem do neznáma, ale s Microsoft Azure a VMware vCloud Air mají prodejci a poskytovatelé služeb dvě nabídky, které jim pomohou odstranit náklady, komplikovanost a obavy z výstavby a nasazení datových center,“ uvedl Ratmir Timashev, prezident a CEO Veeam.

Veeam doporučuje, aby IT organizace dodržovaly pravidlo 3-2-1: tři kopie dat na dvou různých typech médií, z nichž jedno by mělo být offsite. Veeam Cloud Connect umožňuje IT naplnit požadavky na offsite úložiště, a to bez investic do offsite infrastruktury či její správy, jelikož zdroje v cloudu jsou dostupné na vyžádání.

Integrace Veeam Cloud Connect s Azure a vCloud Air má mít zvláštní význam pro stávající i nové členy programu Veeam ProPartner, kteří se chtějí stát poskytovateli služeb a nabízet dostupnost v cloudu bez nutnosti investovat do jejich vlastní cloudové infrastruktury.

Veeam Cloud Connect, který je součást nového řešení Veeam Availability Suite v8, přináší zákazníkům Veeam plně integrované, bezpečné a efektivní prostředky k přesunu záloh do offsite úložiště. To vše bez nutnosti počátečních investic do offsite infrastruktury a navíc spravované poskytovatelem služeb dle jejich výběru. Poskytovatelé služeb získají jednoduchou a výkonnou platformu pro zajištění rychlé a bezpečné zálohy do cloudu pro více než 111 500 zákazníků Veeam. Veeam Cloud Connect je ve skutečnosti tak jednoduchý, že jakýkoli partner Veeam Pro Partner se může stát poskytovatelem služeb a nabízet svým zákazníkům do 10 minut zálohování do externího úložiště, užitím vlastní cloudové infrastrukturu nebo VMware vCloud Air nebo Microsoft Azure.

Štítky: 
Cloud computing, Microsoft, Veeam, VMware

Podobné články

Cloud Computing Conference 2024: Zajištění technologické nezávislosti, operativní flexibilita a repatriace cloudu

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Exponet)
Nejnovější trendy, technologie a řešení v oblasti cloud computingu představí 22. května Cloud Computing Conference 2024. Přední čeští odborníci se zaměří na cloudové služby a jejich bezpečnost, integraci do firemní infrastruktury, přínosy kontejnerizace, hybridní cloudová řešení a správu multicloudu i jeho nákladovou efektivitu. Část programu se bude věnovat i cloudovým službám ve veřejné správě. Čtěte více

Konference Red Hat Summit 2024 přinesla řadu novinek z oblasti open source a AI

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Setkání společnosti Red Hat v Denveru v Coloradu se stalo jednou z největších světových událostí v oblasti open source a mimo jiné nabídlo i řadu zásadních oznámení v oblasti podnikového využití umělé inteligence nebo cloudově nativních technologií. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Konference Efektivní správa kontejnerových klastrů napříč datovými centry i cloudy

2. 5. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Exponet)
Kontejnerizace je hitem posledních let a její popularita stále roste. Efektivní správě kontejnerových klastrů napříč datovými centry a cloudy, škálování a zabezpečení kontejnerizovaných aplikací se bude věnovat program konference Kontajnery v praxi, která se uskuteční 15. května 2024 v hybridním formátu - v prezenční formě v Lindner Hotelu Gallery Central v Bratislavě s online přenosem. Čtěte více