Veeam spustil Next-Generation Cloud Service

20. 10. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Veeam)
Veeam Software díky spolupráci s Microsoftem a VMwarem umožňuje svým Veeam Cloud providerům nasadit Veeam Cloud Connect v Microsoft Azure a VMware vCloud Air.

Příjmy za software pro zálohování/obnovu vzrostly v roce 2013 o 6,8 % a dosáhly 4,7 miliard dolarů. Růst byl částečně výsledkem poptávky po integrovaných řešeních pro zálohování a obnovu v cloudu a zvýšené potřebě po správě dat. Tak jako se firmy poohlížejí po rozšíření operací do cloudu – veřejného nebo hybridního, tak je i ochrana dat ideálním kandidátem. Prostřednictvím blízkých partnerství s Microsoftem a VMware, vede Veeam i nadále trh s poskytováním robustních řešení pro uspokojení potřeb zákazníků.

„Umístění kritických aktiv mimo vaše zdi je skokem do neznáma, ale s Microsoft Azure a VMware vCloud Air mají prodejci a poskytovatelé služeb dvě nabídky, které jim pomohou odstranit náklady, komplikovanost a obavy z výstavby a nasazení datových center,“ uvedl Ratmir Timashev, prezident a CEO Veeam.

Veeam doporučuje, aby IT organizace dodržovaly pravidlo 3-2-1: tři kopie dat na dvou různých typech médií, z nichž jedno by mělo být offsite. Veeam Cloud Connect umožňuje IT naplnit požadavky na offsite úložiště, a to bez investic do offsite infrastruktury či její správy, jelikož zdroje v cloudu jsou dostupné na vyžádání.

Integrace Veeam Cloud Connect s Azure a vCloud Air má mít zvláštní význam pro stávající i nové členy programu Veeam ProPartner, kteří se chtějí stát poskytovateli služeb a nabízet dostupnost v cloudu bez nutnosti investovat do jejich vlastní cloudové infrastruktury.

Veeam Cloud Connect, který je součást nového řešení Veeam Availability Suite v8, přináší zákazníkům Veeam plně integrované, bezpečné a efektivní prostředky k přesunu záloh do offsite úložiště. To vše bez nutnosti počátečních investic do offsite infrastruktury a navíc spravované poskytovatelem služeb dle jejich výběru. Poskytovatelé služeb získají jednoduchou a výkonnou platformu pro zajištění rychlé a bezpečné zálohy do cloudu pro více než 111 500 zákazníků Veeam. Veeam Cloud Connect je ve skutečnosti tak jednoduchý, že jakýkoli partner Veeam Pro Partner se může stát poskytovatelem služeb a nabízet svým zákazníkům do 10 minut zálohování do externího úložiště, užitím vlastní cloudové infrastrukturu nebo VMware vCloud Air nebo Microsoft Azure.

Štítky: 
Cloud computing, Microsoft, Veeam, VMware

Podobné články

Red Hat urychluje zavádění generativní AI v hybridním cloudu

2. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat představil nové možnosti pro Red Hat OpenShift AI. Vylepšení využívají a rozšiřují osvědčené funkce Red Hat OpenShift a Red Hat OpenShift Data Science a vývojářům nabízí jednotné řešení pro školení, obsluhu, monitorování a správu životního cyklu AI/ML modelů a aplikací, od experimentů až po zavedení do produkce. Čtěte více

Novinky v portfoliu Dell APEX

2. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell představil novinky v portfoliu Dell APEX v oblasti cloudových platforem, softwaru pro veřejná cloudová úložiště, klientských zařízení a výpočetních prostředků. Novinky poskytované formou služby a multicloudových řešení zahrnujících datová centra, veřejný cloud a koncová zařízenípomohou podnikům zrychlit běžnou činnost i nasazování inovací díky lepší správě a mobilitě aplikací a dat. Čtěte více

Multicloud přináší problémy se zabezpečením přístupu uživatelů

1. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnost Cisco zveřejnila studii Global Networking Trends Report, která zkoumala, jak nejlépe poskytnout distribuovaným pracovníkům konzistentní, bezpečné a odkudkoli dostupné připojení k aplikacím v multicloudovém prostředí. Zpráva dále analyzuje, jak organizace nasazují síťové technologie, aby podpořily digitální transformaci. Čtěte více

QNAP se chystá představit řadu novinek včetně QNAP Cloudu

31. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP na veletrhu Computex předvede širokou nabídku nových řešení a produktů, zahrnující inteligentní dozorovací řešení s akcelerátory AI, řešení zálohování do více zařízení a více lokalit, switche určené pro zabezpečení LAN, úložná řešení na úrovni PB, NAS s rozhraním Thunderbolt 4 a nový 100GbE switch. Premiéry se pak dočká představení cloudového úložiště myQNAPcloud One. Čtěte více