Veeam rozšířil partnerství s Google Cloud a zvýšil podporu veřejného cloudu

8. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Společnost Veeam Software rozšířila svou podporu veřejného cloudu se všeobecnou dostupností nového řešení Veeam Backup for Google Cloud Platform, přičemž nyní Veeam podporuje všechny tři hlavní poskytovatele služeb veřejného cloudu.

Vzhledem k tomu, že většina organizací dnes provozuje hybridní nebo multi-cloudová prostředí a 72 % z těch, kteří používají veřejný cloud, má v současné době více než jednoho dodavatele, je Google Cloud jedním z pěti největších poskytovatelů veřejné cloudové infrastruktury na světě. Díky nové nabídce přináší Veeam jedinou platformu pro ochranu, zabezpečení a správu všech aplikací a dat – cloudových, virtuálních i fyzických – umožňující organizacím urychlit nasazení hybridního cloudu.

„Veeam uznává strategický význam cloudu pro našich více než 400 000 globálních zákazníků, kterým jsme odhodláni poskytovat širokou podporu platforem a možnost výběru,“ řekl Danny Allan, technologický ředitel a senior viceprezident pro produktovou strategii společnosti Veeam. „Díky obecné dostupnosti řešení Veeam Backup for Google Cloud Platform nyní ještě více rozšiřujeme podporu veřejného cloudu, přičemž současné rozšíření našeho partnerství s Google Cloud nám umožňuje společně zapojit zákazníky prostřednictvím Google Cloud Marketplace. V návaznosti na nedávnou akvizici společnosti Kasten navíc mohou zákazníci prostřednictvím Google Cloud Marketplace získat i platformu pro správu dat K10 od společnosti Kasten vytvořenou přímo pro Kubernetes.“

Veeam pomáhá zákazníkům řešit odpovědnost za zabezpečení a ochranu dat tím, že poskytuje řešení zálohování a obnovy pro Google Cloud na ochranu a zabezpečení aplikací a dat včetně využití a automatizací nativních technologií pro Google Cloud k rychlému a spolehlivému překonání jakékoli ztráty cloudových dat.

Nové funkce řešení Veeam Backup for Google Cloud Platform:

  • Nativní podpora pro Google Cloud: Jednoduché, ale výkonné webové uživatelské rozhraní, které lze nasadit z Google Cloud Marketplace, umožňuje začít chránit data během několika minut; automatizace Google Cloud snapshotů na základě pravidel pro rychlé a časté vytváření bodů obnovy a možnosti rychlého obnovování na úrovni plné obnovy a obnovy jednotlivých souborů pro překonání jakékoli ztráty dat v cloudu.
  • Optimalizace nákladů: Prvotřídní výpočet nákladů na sladění cílů úrovně služby (SLO) s rozpočty a zabránění překročení nákladů na cloud; zálohování do objektového úložiště Google Cloud pro nákladově efektivní dlouhodobé uchování a dodržování předpisů.
  • Bezpečnost: Překonání bezpečnostních hrozeb, včetně ransomwaru, i hrozeb ze strany zaměstnanců, izolováním záložních dat z produkční infrastruktury (napříč projekty / regiony); vrstvené zabezpečení k ochraně před útoky hrubou silou pomocí vícefaktorové autentizace (MFA).
  • Připravenost na hybridní řešení: Přenosný datový formát a integrace s externími úložišti Veeam Backup & Replication umožňují snadné obnovení mimo Google Cloud; využití flexibilního licencování Veeam Universal Licensing (VUL) ke zjednodušení správy licencí a umožnění mobility cloudu.

Nová řešení Veeam Backup for Google Cloud Platform FREE edition (umožňuje zálohovat až deset Google Cloud úloh s neomezenými možnostmi obnovení a základní podporou) a BYOL edition (VUL s flexibilní podporou Cloud Data Managementu a produkce v režimu 24/7) jsou nyní k dispozici na Google Cloud Marketplace.

„Vzhledem k tomu, že zákazníci migrují své nejdůležitější pracovní úlohy do cloudu, musí pamatovat především na ochranu a správu dat. Díky rozšířené dostupnosti řešení společnosti Veeam na zálohování dat v rámci služby Google Cloud mohou zákazníci tyto aplikace rychle nasadit a spravovat v globálním měřítku a těžit přitom z možností společnosti Veeam při ochraně dat,“ řekl Manvinder Singh, ředitel pro partnerství v Google Cloud.

„Organizace využívající hybridní cloudovou infrastrukturu mohou zvýšit hodnotu i výkon svých úloh využitím výhody plynoucí z pohybu dat napříč on-premise a cloudovými prostředími. Toto prostředí ale vyžaduje komplexní řešení ochrany dat, aby vyhovělo požadavkům zákazníků na možnost obnovy a odolnost dat. Zatímco řešení tohoto problému bylo historicky zodpovědností podniku, poskytovatelé jako Veeam mohou pomoci přidáním detailních úrovní automatizace a ochrany dat, které organizacím umožní zajistit, aby byly připraveny pro případ ztráty dat nebo odstávky. Veeam může také organizacím poskytnout abstrahované nástroje, které jim pomohou lépe porozumět, jak v hybridních cloudových prostředích využívají své zdroje a náklady. Pokud jde o nasazení cloudové infrastruktury, zůstávají náklady a odolnost dat těmi nejobtížnějšími úkoly, kterým organizace čelí. Aktualizace společnosti Veeam ukazují, že se věnuje pomoci organizacím při porozumění těmto výzvám a jejich překonání,“ řekl Andrew Smith, manažer výzkumu cloudových infrastrukturních služeb v IDC.

Podobné články

Veeam dále rozšířil možnosti svých řešení pro zavádění cloudů a ochranu dat

8. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Nové funkce a vylepšení zahrnují Veeam Backup & Replication v11a, nativně cloudové funkce pro AWS, Microsoft Azure a Google Cloud Platforrm, integraci s Kasten K10 for Kubernetes, podporu zálohování Red Hat Virtualization, okamžitou obnovu do Nutanix AHV, Veeam ONE v11a a Veeam Service Provider Console v6. Čtěte více

VeeamON Tour 2021 českým a slovenským organizacím představil moderní postupy ochrany dat

29. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam Software)
Společnost Veeam Software přivítala 500 registrovaných účastníků, zákazníků, partnerů a expertů z oblasti IT na své virtuální VeeamON Tour 2021. Během výroční konference Veeam zrekapituloval své úspěchy za uplynulých 12 měsíců a připomněl produktové inovace, které byly oznámeny na konferenci VeeamON 2021 v květnu tohoto roku. Čtěte více

VeeamON 2021 a budoucnost moderní ochrany dat

28. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Společnost Veeam Software představila svůj plán pro rok 2021 a ukázala, jak bude i nadále poskytovat svým zákazníkům nejpokročilejší ochranu dat ve všech prostředích – cloudových, virtuálních, SaaS, Kubernetes i fyzických. Veeam představil klíčové inovace cloudových řešení pro AWS, Microsoft Azure, Google Cloud, Microsoft Office 365 a první integraci řešení Kasten K10 for Kubernetes. Čtěte více

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více