Veeam představil nové nativní řešení zálohování a obnovy pro AWS

10. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Veeam Backup for AWS umožňuje zákazníkům a poskytovatelům cloudových služeb snadněji nativně chránit, spravovat a obnovovat úlohy v systému AWS. Nástroj Cloud Backup Cost Estimator přináší i lepší kontrolu nákladů a také úspory.

Řešení Veeam Backup for Amazon Web Services (AWS) - cenově výhodná a bezpečná cloudově nativní ochrana Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) -bude exkluzivně dostupné prostřednictvím platformy AWS Marketplace.

Veeam Backup for AWS, speciální řešení pro zálohování systému AWS s výkonnými možnostmi obnovy od společnosti Veeam, je dostupné zdarma i v placené verzi. Produkt je nyní rovněž integrovaný s produktem Veeam Backup & Replication, což uživatelům umožňuje v jediné platformě spravovat veškerá data, ať už se nalézají v cloudu nebo ve virtuálním či fyzickém prostředí.

Ke ztrátě dat může dojít, ať už jsou uložena lokálně nebo v cloudu. Nedávný průzkum mezi zákazníky společnosti Veeam zjistil, že 53 % zákazníků udává jako hlavní příčinu ztráty dat chybu uživatele nebo náhodné smazání. Ve výsledku je zajištění ochrany dat zodpovědností zákazníka.

Řešení Veeam Backup for AWS je navrženo přímo pro systém AWS a do nativního zálohování AWS vnáší tutéž jednoduchost, flexibilitu a spolehlivost, které společnosti Veeam přinesly v nedávné době uznání celého odvětví. Společnost Veeam získala pozici lídra v Magickém kvadrantu firmy Gartner pro zálohování a obnovu datových center za rok 2019 a stejně tak stanula v čele hodnocení Forrester Wave. Nové řešení usnadňuje zákazníkům a poskytovatelům cloudových služeb nativně chránit, spravovat a obnovovat úlohy AWS. Společnost Veeam poskytuje flexibilitu pro ukládání a obnovu dat ve stejném cloudu (napříč regionem či účtem), v lokálním úložišti či v jakémkoli jiném prostředí s podporou systémů Veeam – VMware V-Sphere, Microsoft Hyper-V či Nutanix AHV.

„Ochrana dat má zásadní význam nejen pro kontinuitu podnikání, ale také pro udržení konkurenční výhody, dodržování předpisů a zachování pověsti značky. Cloud sice plní příslib významných přínosů pro firmu, ale osoby zodpovědné za IT musí stále nekompromisně chránit kritická data a zajistit nepřetržitý firemní provoz v případě výpadku, havárie nebo kyberútoku,“ řekl Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident pro prodej a marketing společnosti Veeam. „Nejnovější cloudově nativní zálohování od společnosti Veeam s názvem Veeam Backup for AWS, jenž je k dispozici jako speciální řešení v platformě AWS Marketplace i jako součást zálohování a replikace Veeam, není jen dokladem našeho odhodlání být lídrem v oblasti cloudové správy dat, ale rovněž přináší ochranu dat s podporou společnosti Veeam zákazníkům AWS a dává jim možnost snadno získat a zprovoznit řešení pomocí stejných rozhraní API a modelu předplatného, jaké se používají pro jiný software.“

Díky předem připravenému nasazení prostřednictvím platformy AWS Marketplace je nedílnou součástí Veeam Backup for AWS je jednoduchost, přičemž s výkonnými možnostmi obnovy přicházejí funkce jako obnova na úrovni souborů pro nativní snímky a zálohy Veeam. Nástroj Cloud Backup Cost Estimator si klade za cíl poskytnout zákazníkům vyšší kontrolu nad náklady, ušetřit prostředky na základě simulace poplatků a předcházet nadbytečným výdajům ještě před zahájením zálohování.

Zákazníkům umožní integrace s řešením Veeam Backup & Replication kontrolovat cloudová data skrze ochranu a správu záloh AWS, společně s ostatními cloudovými, virtuálními i fyzickými daty. Mezi další výhody patří:

  • Nativní zálohování AWS a výkonná obnova – totéž důvěryhodné řešení pro místní zálohování nyní chrání úlohy AWS. Součást určená pro cloudově nativní úlohy s podporou pro nativní snímky a zálohy Veeam. Cenově optimalizováno pro dlouhodobé uchovávání dat v platformě Amazon Simple Storage Service (Amazon S3).
  • Hybridní mobilita – flexibilní, bez vazby na konkrétní cloud, obnova či migrace libovolných lokálních úloh přímo do AWS a obnova souborů nebo dat z AWS zpět do lokálního prostředí nebo jakéhokoli jiného prostředí s podporou Veeam (např. VMware V-Sphere, Microsoft Hyper-V, Nutanix AHV).
  • Nižší výdaje na správu – pomoc zákazníkům se správou, zálohováním a obnovou všech úloh prostřednictvím jediného rozhraní.
  • Přenositelné licencování s přípravou pro cloud – umožňuje přesun úloh napříč cloudovými prostředími s využitím univerzální licence Veeam (VUL), která se flexibilně přizpůsobí konkrétní úloze.

Ceny a dostupnost

Všeobecná dostupnost řešení Veeam Backup for AWS v platformě AWS Marketplace se očekává v prosinci 2019.

Zákazníci si mohou nejprve stáhnout zdarma dostupnou verzi, u níž platí omezení záloh na 10 instancí.

Běžné licencování je založeno výhradně na platbě za využití služeb, od 40 USD ročně na jednu instanci, včetně nepřetržité podpory.

Podobné články

Technologické trendy pro rok 2020 v oblasti správy dat podle společnosti Veeam

26. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
V průběhu roku 2019 měly technologie i nadále transformativní vliv na firmy i komunity. Byl to rok rychlého rozvoje, od prvních využití technologie 5G ve firmách až po pochopení způsobu práce s umělou inteligencí (AI). Čtěte více

QNAP integruje větší počet veřejných cloudových služeb

6. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Aplikace Brána souborového cloudu HybridMount od QNAPu integruje větší počet veřejných cloudových služeb a pomáhá podnikům zavádět nákladově efektivní, elastické a zabezpečené prostředí hybridního cloudového úložiště. Čtěte více

Acronis RoadShow 2019

12. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Acronis uspořádala spolu se svým lokálním distributorem Zebra systems partnerskou roadshow, se kterou postupně navštívila Ostravu, Bratislavu a Prahu. A jak je dobrým zvykem, účastníci i tentokrát odcházeli s řadou informací ohledně produktových novinek i trendů z oblasti počítačové bezpečnosti. Čtěte více

Nový Acronis True Image 2020 se hlásí do služby. Přináší přes 100 novinek

22. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Nová verze řešení osobní kybernetické ochrany Acronis True Image 2020 umožňuje uživatelům automaticky replikovat lokální zálohy do cloudu, čímž se stává prvním řešením, jež automatizuje většinou odborníků doporučované zálohovací pravidlo 3-2-1. Mimo to však přináší i řadu dalších novinek a vylepšení. Čtěte více