Veeam dále rozšířil možnosti svých řešení pro zavádění cloudů a ochranu dat

8. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Nové funkce a vylepšení zahrnují Veeam Backup & Replication v11a, nativně cloudové funkce pro AWS, Microsoft Azure a Google Cloud Platforrm, integraci s Kasten K10 for Kubernetes, podporu zálohování Red Hat Virtualization, okamžitou obnovu do Nutanix AHV, Veeam ONE v11a a Veeam Service Provider Console v6.

Veeam pokračuje v inovacích a expanzi se zaměřením na rozšiřování svého ekosystému integrací s řešením Veeam Backup & Replication v11a. Rozšiřuje svou platformu a zvyšuje její přínosy pro zákazníky při přechodu do cloudu, včetně rozšířené nativní ochrany pro AWS, Microsoft Azure a Google Cloud Platform, integrace zálohovacího úložiště Veeam pro Kubernetes a centralizované správy pro ochranu IBM AIX a Oracle Solaris. Veeam Backup & Replication v11a poskytuje ještě větší podporu platforem, včetně Microsoft Windows Serveru 2022, a také širší možnosti, které pomáhají zajistit ochranu dat bez ohledu na jejich umístění. Navíc, vylepšená funkce Continuous Data Protection (CDP) poskytuje rozšířenou podporu pro VMware VSAN a VMware Virtual Volumes (vVOL), což umožňuje sladění s cíli RPO, RTO a SLA pomocí jediného integrovaného řešení bez ohledu na použitou technologii primárního úložiště.

Nativně cloudové funkce pro AWS, Microsoft Azure a Google Cloud Platform

Veeam poskytuje nativně cloudovou podporu pro přední hyper-škálovatelné veřejné cloudy – AWS, Microsoft Azure a Google Cloud – v rámci jediné platformy pro hybridní či multi-cloudová prostředí, která nabízí bezkonkurenční výběr a jednoduchost při využívání jednoho nebo více poskytovatelů. Nové funkce a možnosti řešení Veeam Backup & Replication v11a (a každé samostatné pro cloud specifické nabídky) umožňují organizacím urychlit zavádění cloudu, když zajišťují spolehlivé zabezpečení, ochranu a správu dat z jediné konzole.

  • Nativní ochrana dalších služeb: Rozšíření nativního zálohování a obnovy na Amazon Elastic File System (Amazon EFS) a databáze Microsoft Azure SQL. Automatizace založená na zásadách usnadňuje správu a eliminuje skripty, zatímco rychlé a flexibilní obnovení zajišťuje nepřetržitý provoz organizací.
  • Nejlevnější archivační úložiště: Dosáhněte dlouhodobých cílů nativně cloudového zálohování v rámci rozpočtu. Nová podpora úložišť Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) Glacier, S3 Glacier Deep Archive, Microsoft Azure Archive Storage a Google Cloud Archive až 50× snižuje náklady na archivaci dat.
  • Zvýšené zabezpečení a kontrola: Ochrana zašifrovaných zálohovaných dat před ransomwarem a dalšími kybernetickými hrozbami. Integrace se službami AWS Key Management Service (KMS) a Azure Key Vault, stejně jako nová funkce RBAC, zvyšují zabezpečení díky zjednodušené kontrole přístupových oprávnění.
  • Jediná platforma s neomezenými možnostmi: Centralizace zálohování a obnovy na platformách AWS, Microsoft Azure a Google Cloud Platform do jediné, snadno použitelné konzole. Přímá obnova jakékoliv zálohy Veeam do AWS, Azure a nyní také do Google Cloud pro neomezenou mobilitu v cloudu.

Integrace Kasten by Veeam K10 s úložišti záloh Veeam

Podnikoví zákazníci využívají flexibilitu a výkon kontejnerů, ale zajištění zálohování, obnovy a přehledu o kontejnerových zálohách je kvůli nejednotným řešením často problém. Díky nové integraci, vydané jako součást produktu Veeam Backup & Replication v11a, budou moci zákazníci K10 a Veeam využít stávající investice do zálohovací infrastruktury. Kasten K10 v4.5 bude moci směrovat zálohy clusterů Kubernetes, které využívají trvalé svazky VMware, do úložiště Veeam Backup & Replication, kde lze spravovat jejich životní cyklus a využívat další funkce a možnosti řešení Veeam.

Podpora zálohování Red Hat Virtualization (RHV) backup

Veeam Backup & Replication v11a, nyní s podporou čtvrtého hypervizoru v podporované veřejné beta verzi, nabízí spolehlivé integrované zálohování pro Red Hat Virtualization (RHV), takže zákazníci mohou vytvářet efektivní zálohy virtuálních počítačů vytvořených s RHV s využitím nativního sledování bloků změn a být připraveni na jakoukoli havárii. Díky rychlé obnově virtuálních počítačů vytvořených s RHV mohou zákazníci společnosti Veeam s jistotou plnit cíle obnovy pomocí flexibilního řešení nativně integrovaného s RHV.

Okamžitá obnova do Nutanix AHV

S novou verzí Veeam Backup for Nutanix AHV v3 rozšiřuje Veeam svou patentovanou funkci okamžité obnovy na další hypervizory. Zákazníci mohou nyní okamžitě obnovit zálohy na úrovni bitové kopie vytvořené jakýmkoliv produktem Veeam do virtuálního počítače Nutanix AHV pro okamžité obnovení jakékoli pracovní úlohy – cloudové, virtuální i fyzické. Tato funkce vyžaduje Nutanix AHV 6.0 nebo novější.

Veeam Agent for Microsoft Windows, IBM AIX a Oracle Solaris

Veeam pokračuje ve velkých pokrocích v oblasti zálohování serverů díky podpoře dalších platforem a funkcím, které omezují náročnost nasazení a správy. Díky podpoře systémů Windows 10 21H1 a Windows Server 2022 mohou nyní zákazníci využívat nejnovější verze serverových a klientských operačních systémů společnosti Microsoft s jistotou, že jejich data lze zálohovat i obnovit. Nové automatizované skupiny ochrany umožňují zákazníkům vyhnout se scénářům ztráty dat u nových zařízení s IBM AIX a Oracle Solaris přidaných do datového centra.

Možnosti řešení Veeam ONE v11a

Veeam ONE v11a, jako přední monitorovací a analytické řešení pro Veeam Backup & Replication, nyní poskytuje hlubší vhled do ochrany dat s výrazným zaměřením na cloud, zabezpečení a podnikové funkce. Nová podpora Veeam Backup for Google Cloud Platform poskytuje upozornění a reporty, které pomáhají sledovat a měřit efektivitu cloudových záloh, a také nový pohled na neměnnost, což dále pomáhá zmírnit škodlivé aktivity kybernetických hrozeb. Podnikoví zákazníci mohou nyní plně využívat vylepšené reportování pro pokročilé pohledy a komplexní monitorování a reportování pomocí Veeam Agent for IBM AIX a Veeam Agent for Oracle Solaris, které lze nyní spravovat centrálně pomocí Veeam Backup & Replication v11a.

Veeam Service Provider Console v6

Společnost Veeam byla založena na modelu freemium a již 15 let nabízí svým zákazníkům a partnerům produkty zdarma. Nová Veeam Service Provider Console v6 v tomto trendu pokračuje jako bezplatný produkt, který dává poskytovatelům cloudových a spravovaných služeb možnost nabízet svým zákazníkům BaaS a DRaaS využívající technologii Veeam z centralizované webové konzole. Verze V6 nyní nabízí poskytovatelům služeb hlubší integrace pro urychlení produktivity, včetně integrace VCSP Pulse pro výrazně zjednodušenou správu licencí a implementaci u nových zákazníků, a také podporu pro Veeam ONE a připravovanou podporu pro Veeam Backup for Microsoft Office 365.

„Z pohledu českého trhu bych ve výčtu základních vlastností řešení Veeam ONE v11a upozornil zejména na rozšířenou podporu, která dále zmírňuje hrozbu kybernetických útoků na zálohovaná data. Zrychlení digitální transformace odhalilo zranitelná místa organizací v oblasti ochrany dat. Nové funkce nabízené v řešení Veeam ONE v11a pomáhají monitorovat neobvyklý nárůst nebo aktivitu záloh, ale poskytují také dokumentaci zobrazující kompletní životní cyklus neměnnosti zálohovaných dat za účelem dosažení souladu s interními nebo regulatorními požadavky. To je pro zákazníka skutečně převratná možnost, jak zvýšit odolnost IT bez dodatečných nákladů na hardware a další systémové zdroje, což není na trhu běžné,“ vysvětlil Martin Štětka, regionální manažer pro střední a východní Evropu ve společnosti Veeam.

Veeam Backup & Replication v11a je k dispozici již nyní, všeobecně bude dostupná ke stažení do konce října.

Registrace na VeeamON 2021 Update, který se koná 13. října (AMERS) a 14. října (APJ/EMEA), je již otevřena. Tato bezplatná dvouhodinová akce bude zahrnovat prezentace, zákaznické úspěchy a ukázky nových verzí produktů představených od VeeamON 2021. Následovat budou další dvě hodiny bonusových sekcí věnovaných partnerské komunitě společnosti Veeam. Zaregistrujte se zdarma zde.

Podobné články

Komplikované IT prostředí je stále závažnějším bezpečnostním problémem

19. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Náklady na zabezpečení stále složitějších technologických prostředí se vyšplhaly na 2. místo v žebříčku nejvážnějších problémů, s nimiž se podle názoru vedoucích IT oddělení budou jejich firmy potýkají v průběhu letošního roku. Čtěte více

Cloudflare posílil svou síť datových center o 25 %

18. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Společnost Cloudflare o čtvrtinu rozšířila svou síť datových center, takže nyní jsou její datová centra přítomna ve 250 městech ze 100 zemí světa. Během posledních dvou let zdvojnásobila celkovou síťovou kapacitu na 100 Tbps, díky čemuž je schopna čelit i těm nejmasivnějším DDoS útokům a poskytovat svým zákazníkům rychlejší a spolehlivější služby kdekoliv na světě. Čtěte více

Startup SentinelOne v ČR investuje miliardu korun

18. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SentinelOne )
Kyberbezpečnostní společnost SentinelOne zahájila provoz nové kanceláře a inovačního centra v Praze. V areálu inovačního centra má v budoucnu pracovat 300 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, kteří se zaměří na vývoj produktů. Celková investice společnosti v České republice přesáhne během následujících tří let miliardu korun. Čtěte více

Atos podporuje datovou suverenitu

14. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Atos)
Společnost Atos uvedla na trh verzi svojí kyberbezpečnostní služby Managed Detection and Response (MDR), která podporuje datovou suverenitu. Nabídka je sladěna se zásadami datové suverenity v jednotlivých zemích a také s konkrétními daty a provozními potřebami organizací. Čtěte více