Turris láká na prototyp své novinky Omnia 2022. Co všechno přinese?

9. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: CZ.NIC)
Prototyp jednoho z nejvýkonnějších routerů na evropském trhu se vůbec poprvé představí českým uživatelům. Nová generace superbezpečného routeru Turris Omnia s pracovním označením “2022” nabídne dva 10Gb porty a ve spojení s dynamickým firewallem a bezpečnostním systémem Turris Sentinel posune domácí zabezpečení na novou úroveň.

Čeští uživatelé se s prototypem routeru, který zaštiťuje správce české národní domény CZ.NIC, mohou seznámit na letošním ročníku konference Internet a technologie.

Na konferenci, která proběhne 10. listopadu v konferenčním centru hotelu Grandior v Praze, představí Turris novou, revoluční generaci své vlajkové lodi – routeru Turris Omnia. Kromě zvýšeného výkonu a nového designu umožní router maximálně využít nejrychlejší dostupné připojení k internetu a zrychlí rozpoznávání hrozeb. V kombinaci s připravovanými softwarovými aktualizacemi se tak zabezpečení domácností dostane na zcela novou úroveň.

Prototyp nového routeru Omnia 2022 jsme již představili v USA na setkání komunity poskytovatelů internetu a dalších odborníků WISPAPALOOZA. Velmi kladné ohlasy ze strany návštěvníků nás utvrdily v tom, že jsme se vydali správným směrem a že se jedná o revoluční produkt, který nám pomůže značku Turris výrazněji prosadit na americkém trhu. Poskytovatelé internetu ocenili jak výkon, tak i komplexní inteligentní bezpečnostní vlastnosti systému Turris Sentinel, který dokáže díky našemu systému vyhodnocujícímu nejnovější hrozby a automatickým aktualizacím zachytit a izolovat většinu kybernetických útoků, kterými se hackeři snaží získat kontrolu nad routerem,” uvedl šéf projektu Turris Petr Palán.

Nejsilnější technická specifikace
Prototyp Omnia 2022 bude prvním routerem vyráběným v Evropě, který nabídne dva 10 Gb porty (WAN a LAN) pro hardwarové připojení externích zařízení. Kromě toho bude osazen 64bitovým čtyřjádrovým procesorem taktovaným na 2 GHz a operační pamětí s kapacitou nejméně 4 GB.

Implementace Wi-Fi 6 zajistí rychlejší a stabilnější bezdrátové připojení se všemi zařízeními, volitelný modul 5G umožní nejrychlejší bezdrátové připojení k internetu a instalované SSD poskytne prostor pro instalaci mnoha open source aplikací.

Dynamický firewall v routeru Omnia, kterým prochází veškerý síťový provoz, rozpoznává a zachycuje útoky na všechny možné typy připojení a chrání tak chytré produkty zapojené v síti za routerem jako například bezpečnostní kamery, dětské chůvičky či chytré zámky. Pomáhá také bránit uživatele před krádeží identit a přístupových údajů k internetovým službám, mezi které patří i internetové bankovnictví.

Základní vlastnosti routeru Turris Omnia 2022 i všechny další novinky Turrisu představí během sady čtyř přednášek od 13:30 do 15:10 Michal Hrušecký, technický ředitel projektu Turris, Martin Prudek, spoluautor bezpečnostního systému Turris Sentinel, a další členové týmu.

Informace o konferenci jsou k dispozici zde: https://www.nic.cz/it21.2/

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více