Trendy na trhu s online nástroji pro řízení projektů

3. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: EasySoftware)
Jaký vývoj čeká internetové nástroje pro správu a řízení firemních projektů v následujícím roce 2019? Podle přední české softwarové společnosti Easy Software, jež nabízí vlastní řešení pro projektový management Easy Project postavený na open source, lze předpokládat další růst trhu, který stále zůstává nenasycen.

Projektové řízení také budou stále častěji řešit i menší firmy, živnostníci, nebo i jednotlivci. Firemní zákazníci pak budou chtít integrovat tato řešení do svých softwarových systémů a monitorovat efektivitu jednotlivých projektů v reálném čase.

„Všechny firmy už dnes mají ERP systémy na řízení výroby, účetní systémy na řízení financí či skladové systémy. Nicméně lidský kapitál - čas a práci svých lidí, což je dnes skoro to nejcennější - řídí stále prostřednictvím Excelu, e-mailu nebo vůbec. A to se mění,“ řekl Ondřej Šťovíček, produktový ředitel společnosti Easy Software. Manažeři podle Šťovíčka vědí, že cesta k prosperitě vede skrze lepší využití času a práce zaměstnanců a maximalizaci využití zdrojů obecně. „Právě o tom je řízení projektů,“ zdůrazňuje produktový ředitel Easy Software.

Řízení projektů i pro c-level management

Projektové řízení představuje koordinované využití zdrojů, jež má firma k dispozici, přes celé

portfolio projektů a jeho prioritizaci. „Na trhu vidíme trend, že se řízení projektů dostává i do nejvyšších pater firem, kde je stále více využívá senior a c-level management pro řízení strategických projektů,“ upozorňuje Šťovíček. Easy Software proto příští rok počítá s rozšířením Easy Projectu o Business Intelligence, která umožní dát firemní projekty do kontextu finančních výsledků celé firmy. „Monitoruje náklady projektů, výnosy, personální náklady a je schopna v reálném čase poskytovat přesné údaje o efektivně projektů v kontextu celého byznysu,“ doplnil Šťovíček.

Business Intelligence dokáže měřit ROI (Return on Investment) projektů v čase. „V souvislosti s Českem se často hovoří o nutnosti robotizace a automatizace výroby. I zde project management poslouží: přináší automatizaci řízení zdrojů, plánování výroby, servisu a dokonce pomůže i automatizaci obchodu a marketingu,“ poznamenal Šťovíček. Easy Project se v příštím roce zaměří i na hlasové ovládání softwaru, aby manažeři i zaměstnanci mohli snadno řídit projekty i na cestách nebo v terénu.

Projektové řízení podle Šťovíčka upotřebí prakticky všichni, od velkých firem po střední a malé podniky až po jednotlivce. „Všichni řídí projekty, i když ne všichni si to uvědomují. Projekt je totiž základním nástrojem pro řízení změn, které se dějí nám všem. Každý ovšem - jak jednotlivec, tak firma - má jiné potřeby,“ dodal produktový ředitel Easy Software. Malému týmu či jednotlivci, který řeší jednotky projektů současně, stačí podle Šťovíčka jednodušší nástroj na evidenci úkolů, odpracovaného času a příjmů a nákladů projektu, na druhé straně firma s 50 či 100 zaměstnanci řeší souběžně desítky až stovky menších či větších projektů - některé na strategické úrovni, jiné na operativní. „Zde už je nutná prioritizace projektů s návazností na vytížení zdrojů a řízení kapacit - ideálně vše průhledné skrze celou firmu, jinak se běžně stává, že operativní záležitosti vyžírají zdroje strategickým projektům, které se potom nehýbou vpřed a firma ztrácí konkurenceschopnost,“ okomentoval Ondřej Šťovíček.

V únoru se představí Easy Project 2019 s novými funkcemi

Easy Software se chystá hned na začátku nového roku představit novou verzi svého hlavního produktu Easy Project. „V únoru přijdeme na český a slovenský trh s Easy Projectem 2019. Jeho součástí bude Lite verze, která firmám umožní maximálně rychlý a snadný vstup do řízení projektů v té oblasti, kde nejvíce potřebují, aniž by se na začátku obtěžovaly věcmi, které nepotřebují a již zmíněná Business Intelligence,“ prohlásil Ondřej Šťovíček. Zároveň jim tato nová verze Easy Projectu umožní další růst a automatizaci procesů. „Soustředíme se také na integrace projektového řízení do softwarových infrastruktur firem. Představíme integrace Easy Projectu 2019 na Microsoft Exchange Server a SAP, čímž adresujeme potřeby enterprise zákazníků, které u nás tyto integrace poptávají,“ uzavřel Ondřej Šťovíček.

Podobné články

Jaroslav Lizner channel directorem v Easy Software

26. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Easy Software)
Jaroslav Lizner nově zastává pozici channel director v Easy Software, jedné z největších softwarových společností postavených na open source v Česku. Jako současný obchodní ředitel a spoluvlastník firmy přibírá Lizner ke své agendě starost o partnerské sítě. Soustředit se hodlá především na trhy v Evropské unii a Severní Americe. Čtěte více