Trend Micro mění způsob ochrany koncových bodů

9. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Trend Micro)
Vylepšené řešení pro pokročilou ochranu koncových bodů Trend Micro Apex One nabízí široké možnosti v jediném agentu nasazeném v modelu SaaS nebo on-premise. Apex One vylepšuje automatickou detekci a odezvu a nabízí užitečné analytické nástroje, které pomáhají zvýšit bezpečnost infrastruktury zákazníků. Zároveň poskytuje prodejním partnerům nové obchodní příležitosti.

Vytížené bezpečnostní IT týmy jsou zavalené velkým množstvím produktů potřebných pro úplnou ochranu koncových bodů. V kombinaci s rostoucím počtem alertů a množstvím záznamů, které vznikají v informačních silech, je velmi náročné pružně reagovat na nejnovější pokročilé hrozby.

„Náš nejnovější produkt přináší zdokonalení, která řeší nejpalčivější problémy v oblasti zabezpečení koncových bodů,“ uvedl Kevin Simzer, Chief Operating Officer společnosti Trend Micro. „Navzdory tvrzením některých poskytovatelů tzv. řešení „nové generace“, vyžaduje účinná ochrana několikavrstvou bezpečnost, což je základem naší strategie. Apex One je ideální volbou pro podniky, které by chtěly nahradit tradiční antiviry nebo které bojují s nasazováním nových technologií.“

Trend Micro Apex One nabízí tři klíčové výhody:

  • Automatizovanou detekci a odezvu:

Apex One je postaven na bezpečnostních technikách XGen, což je cross-generační kombinace funkcí a technik sloužící k odhalení hrozeb, která inteligentním způsobem aplikuje správnou technologii ve správný čas. Produkt v sobě zahrnuje vždy aktuální virtual patching chránící koncové body před zranitelnostmi díky informacím z iniciativy Trend Micro Zero Day Initiative a moderní technologie pro detekování a blokování pokročilých útoků, včetně těch bezsouborových.

  • Přehledné uživatelské rozhraní:

Produkt Apex One rozšířil možnosti detekce v koncových bodech a schopnosti příslušné odezvy (EDR). Produkt navíc umožňuje propojení se službou detekce a odezvy (MDR) společnosti Trend Micro, což interním týmům usnadňuje zachycení hrozeb, monitoring upozornění a následnou akci pro ochranu před hrozbami.

  • Vše v jednom:

Řešení Apex One nabízí ochranu v jediném produktu, zatímco ostatní výrobci potřebují stále dva nebo více nástrojů. Apex One poskytuje EDR s nástroji pro automatizovanou detekci a odezvu, čímž zjednodušuje nasazení a eliminuje informační sila.

Trend Micro Apex One zároveň nabízí prodejním partnerům další možnosti růstu, zejména pokud hledají produkt s vysokou přidanou hodnotou, který splňuje bezpečnostní požadavky nejen velkých společností.

„Lídři v oblasti partnerského prodeje i lidé s rozhodovacími pravomocemi v IT mohou být zmateni z množství řešení a možností na trhu s IT bezpečností. V oblasti zabezpečení koncových bodů doporučuji zaměřit se na prokazatelný výkon, bezpečnostní vylepšení a flexibilitu nasazení každého řešení,“ řekl Doug Cahill, Senior cybersecurity analyst and group director společnosti ESG. „Trend Micro nabízí moderní přístup k ochraně koncových bodů díky automatizované detekci a EDR analýze v jediném řešení, které je navíc snadno nasaditelné a nabízí vhodný typ ochrany ve vhodném momentu.“

Produkt je nasazený jako jedno řešení, poskytuje účinnou ochranu a splňuje požadavky bezpečnostních standardů firem. Apex One rozšiřuje již existující produkty Trend Micro OfficeScan. Současní zákazníci OfficeScan získají Apex One v pravidelném updatu bez dodatečných nákladů. Další funkcionality, jako EDR monitoring, budou vyžadovat nové licencování v závislosti na nárocích a potřebách zákazníků.

Štítky: 
Bezpečnost, Trend Micro

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více