TP-Link: switch TL-SL1311MP

4. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila stolní switch (přepínač) TP-Link TL-SL1311MP, jenž disponuje bohatou nabídkou portů a slotů, mimo jiné osmi porty 10/100 Mbit/s, dvěma gigabitovými porty RJ45 či osmi porty PoE+.

Novinka podporuje technologii Plug and Play, a tak jednotlivá připojovaná zařízení nemusíte vlastně vůbec nijak složitě nastavovat. Stačí switch zapojit do elektřiny, připojit koncové zařízení a dále propojit switch s routerem pro spojení se světem a je to. Ke zmíněným koncovým zařízením mohou patřit třeba IP telefony, IP kamery, přístupové body, síťové video rekordéry, počítače a tiskárny.

Technologie PoE+ pro napájení

Nový switch od TP-Linku podporuje standard PoE+ (802.3af/at) s až 30W napájením na každém z osmi portů. Celková kapacita činí 124 W. Kompatibilní koncová zařízení tak můžete napájet přímo přes ethernetový kabel, čímž odpadá nutnost natahování elektrických kabelů do míst, do nichž chcete tato zařízení umístit.

Switch TP-Link TL-SL1311MP je obzvláště vhodný pro dohledové systémy, protože nabízí v rozšířeném režimu až 250m vzdálenost přenosu napájení PoE. IP kamery tak lze umístit například i po celém průmyslovém areálu. Rychlost portů v rozšířeném režimu se přirozeně sníží (na 10 Mb/s), nicméně stále jde o výborně a prakticky využitelné řešení. Bez rozšířeného režimu činí maximální vzdálenost přenosu napájení PoE 100 metrů.

Pokročilé bezpečnostní funkce

Přepínač dále disponuje režimem izolace dat, který je možné aktivovat jediným kliknutím. Díky tomu zamezíte sledování a narušení bezpečnosti zvenčí. Switch díky tomu dokáže izolovat zahlcení všesměrovým vysíláním, čímž zlepší zabezpečení a datové přenosy v síti LAN.

K dispozici je též automatická detekce a restart napájených zařízení, která se přepnou do offline režimu nebo nereagují. Správci sítě tak mají zajištěný stabilní provoz zařízení připojených k portům PoE, aniž by bylo třeba provádět manuální monitorování a restart.

Inteligentní řízení spotřeby

V neposlední řadě je switch vybaven systémem inteligentního řízení spotřeby. To znamená, že ve chvíli, kdy celková spotřeba překročí 66 W, je automaticky odpojen port s nižší prioritou. Nedojde tak k přetížení napájecího zařízení a současně je zachována funkce prioritního koncového zařízení, například přístupového bodu či kamery.

Vybraný sortiment

Distribuce ČR: 
ALSO Czech Republic , AT Computers , Discomp , Penta CZ

Podobné články

Jiří Dobeš, Business Unit Manager divize Dell v DNS

DNS (Jiří Dobeš a Vladimír Havelka): Každý den chceme být o krůček lepší

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
Maximum informací o divizi Dell ve společnosti DNS jsme pro vás získali díky možnosti vyzpovídat Business Unit Managera Jiřího Dobeše a Senior Consultanta Vladimíra Havelku. Hovořili jsme nejen o pohodové atmosféře v DNS a společné snaze se neustále zlepšovat, ale i o dopadu covidové pandemie, aktuálních trendech, produktových novinkách z portfolia Dellu i plánech do budoucna a mnoha dalších zajímavých věcech. Čtěte více

Routery Turris umožňují nově ovládat řadu funkcí z mobilu či notebooku i bez síťového rozhraní

1. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: CZ.NIC)
Zabezpečené open-source routery Turris dostaly novou aktualizaci svého operačního systému, která přináší například možnost úvodního nastavení i bez připojení síťovým kabelem a také nové uživatelské prostředí, které je lépe dostupné z mobilních zařízení. Aktualizace se zaměřuje i na zabezpečení před prolomením hesla a usnadňuje práci s připojenými externími disky. Čtěte více

Cloudflare přináší alternativu tradičních podnikových sítí za zlomek nákladů

20. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cloudflare)
Společnost Cloudflare uvedla na trh řešení Magic WAN, které je alternativou tradičních podnikových sítí poskytující zákazníkům jednotné připojení a zabezpečení dat, zařízení, kanceláří, cloudových sítí apod. bez potřeby hardwarových boxů. Čtěte více

Netgear: přepínače MS510TXM a MS510TXUP

16. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear rozšířila své portfolio firemních přepínačů Smart Managed Pro o dva osmiportové modely. Novinky s označením MS510TXM a MS510TXUP nabízejí pokročilé přepínací funkce na 2. a 3. vrstvě ISO/OSI, vzdálenou správu Netgear Insight i doživotní záruku. Čtěte více