TP-Link: switch TL-SL1311MP

4. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila stolní switch (přepínač) TP-Link TL-SL1311MP, jenž disponuje bohatou nabídkou portů a slotů, mimo jiné osmi porty 10/100 Mbit/s, dvěma gigabitovými porty RJ45 či osmi porty PoE+.

Novinka podporuje technologii Plug and Play, a tak jednotlivá připojovaná zařízení nemusíte vlastně vůbec nijak složitě nastavovat. Stačí switch zapojit do elektřiny, připojit koncové zařízení a dále propojit switch s routerem pro spojení se světem a je to. Ke zmíněným koncovým zařízením mohou patřit třeba IP telefony, IP kamery, přístupové body, síťové video rekordéry, počítače a tiskárny.

Technologie PoE+ pro napájení

Nový switch od TP-Linku podporuje standard PoE+ (802.3af/at) s až 30W napájením na každém z osmi portů. Celková kapacita činí 124 W. Kompatibilní koncová zařízení tak můžete napájet přímo přes ethernetový kabel, čímž odpadá nutnost natahování elektrických kabelů do míst, do nichž chcete tato zařízení umístit.

Switch TP-Link TL-SL1311MP je obzvláště vhodný pro dohledové systémy, protože nabízí v rozšířeném režimu až 250m vzdálenost přenosu napájení PoE. IP kamery tak lze umístit například i po celém průmyslovém areálu. Rychlost portů v rozšířeném režimu se přirozeně sníží (na 10 Mb/s), nicméně stále jde o výborně a prakticky využitelné řešení. Bez rozšířeného režimu činí maximální vzdálenost přenosu napájení PoE 100 metrů.

Pokročilé bezpečnostní funkce

Přepínač dále disponuje režimem izolace dat, který je možné aktivovat jediným kliknutím. Díky tomu zamezíte sledování a narušení bezpečnosti zvenčí. Switch díky tomu dokáže izolovat zahlcení všesměrovým vysíláním, čímž zlepší zabezpečení a datové přenosy v síti LAN.

K dispozici je též automatická detekce a restart napájených zařízení, která se přepnou do offline režimu nebo nereagují. Správci sítě tak mají zajištěný stabilní provoz zařízení připojených k portům PoE, aniž by bylo třeba provádět manuální monitorování a restart.

Inteligentní řízení spotřeby

V neposlední řadě je switch vybaven systémem inteligentního řízení spotřeby. To znamená, že ve chvíli, kdy celková spotřeba překročí 66 W, je automaticky odpojen port s nižší prioritou. Nedojde tak k přetížení napájecího zařízení a současně je zachována funkce prioritního koncového zařízení, například přístupového bodu či kamery.

Vybraný sortiment

Distribuce ČR: 
ALSO Czech Republic , AT Computers , Discomp , Penta CZ

Podobné články

Zyxel: neřízené přepínače MG-105 a MG-108

26. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel představila nové pětiportové a osmiportové neřízené přepínače MG-105 a MG-108. Obě novinky pomocí vysokorychlostního 2,5Gbps připojení umožňují uživatelům, tvůrcům obsahu a malým nebo středně velkým organizacím využívat potenciál síťových zařízení náročných na přenosovou kapacitu. Čtěte více

Počet hackerských útoků na české domácnosti klesl, objevují se však nové hrozby

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Turris)
Během druhého čtvrtletí letošního roku sice podle údajů systému Turris Sentinel klesl celkový počet kybernetických útoků směrovaných na routery a další chytrá zařízení v českých domácnostech, ale zároveň se objevila nová, velmi nebezpečná hrozba, pomocí níž mohou hackeři získat kontrolu nad datovými toky v celé napadené síti a napáchat vážné škody. Čtěte více

Netgear vylepšil nástroj Armor pro zabezpečení domácích síťových zařízení

16. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear rozšířila své bezpečnostní řešení pro domácí síť Armor o další možnosti ochrany osobních údajů a nová pokročilá zabezpečení včetně detekce hrozeb v chytré domácnosti. Čtěte více

Turris se zaměří na osvětu mezi lokálními ISP

30. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Turris)
Výrobce superbezpečných routerů Turris zahájil se záštitou provozovatele české národní domény CZ.NIC cílenou osvětu zaměřenou na prevenci před kybernetickými hrozbami. Zaměří se na odborníky, distributory i samotné poskytovatele internetového připojení (ISP), kteří mohou míru zabezpečení na straně uživatelů výrazně ovlivnit. Čtěte více