TP-Link rozšířil portfolio produktů pro chytrou domácnost

8. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila nové přírůstky do rodiny produktů Smart Home pro inteligentní domácnost. Mezi novinky patří speciální router a domácí bezpečnostní zařízení.

První skupina produktů společnosti TP-Link pro inteligentní domácnost – chytrá zásuvka s Wi-Fi, chytrý vypínač, chytrá žárovka a Wi-Fi extender s chytrou zásuvkou — se setkala s kladným přijetím.

Všechna chytrá zařízení TP-Link lze ovládat z mobilního telefonu, avšak pro některé produkty je nezbytná řídící centrála internetu věcí. Router s dotykovou obrazovkou SR20 kategorie AC1900 funguje jako mozek inteligentní domácnosti. Slouží jednak jako uživatelsky přívětivá centrála a zároveň jako Wi-Fi router. Propojuje všechny produkty TP-Link Smart Home, ale také zařízení ZigBee a Z-Wave, a umožňuje jejich řízení pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo své dotykové obrazovky. Router poháněný dvoujádrovým procesorem o taktu 1 GHz poskytuje bezdrátové připojení třídy AC1900 v pásmech 5 GHz (až 1 300 Mb/s) a 2,4 GHz (až 600 Mb/s). Čtyři gigabitové ethernetové porty a porty USB 3.0 a USB 2.0 poskytují řadu možností rychlého kabelového připojení. Router SR20 umožňuje například automatické rozsvěcení světel při příchodu, ovládání termostatu nebo propojení zabezpečovacích prvků.

TP-Link nabízí celé spektrum produktů, které pomáhají zajistit bezpečí rodiny i majetku. Ke sledování prostoru v reálném čase slouží bezpečnostní kamera Kasa Cam KC120 s možností sledovat obraz pomocí aplikace Kasa i na dálku. Detektory pohybu a zvuku zasílají okamžitá upozornění e-mailem nebo přes FTP. Čidla stavu dveří a oken CS100 upozorňují na otevření i na nárazy, např. kopání do dveří. Pohybové čidlo MS100 detekuje pohyb a rozptýlené světlo. Oba produkty s podporou ZigBee jsou napájené z baterií a k jejich instalaci není nutné provádět žádné nevratné úpravy.

Chytré Wi-Fi LED žárovky TP-Link se postarají o osvětlení v různých situacích a prostředích. Všechny modely se snadno instalují, umožňují naprogramovat zapínání a vypínání a jsou kompatibilní se systémy Amazon Alexa a Google Assistant. Žárovky LB100 a 110 jsou stmívatelné, zatímco model LB120 může měnit jas i barevnou teplotu, takže může vydávat světlo v celém spektru od klasické žárovky po studenou zářivku. Cirkadiánní režim barevnou teplotu upravuje v průběhu dne a přispívá tak k pohodě uživatelů. Model LB130 je rovněž vybavený cirkadiánním režimem a vedle barevné teploty umožňuje volit barevný odstín světla z celé palety. Veškeré funkce chytrých Wi-Fi LED žárovek TP-Link lze ovládat z aplikace Kasa. Světelné zdroje lze i sdružovat a vytvářet a ukládat světelné scény s různým nastavením intenzity, teploty a barvy pro různé situace.

TP-Link dále přichází s Wi-Fi extenderem RE270K kategorie AC1200 s integrovanou inteligentní zásuvkou. Zařízení slouží k prodloužení dosahu bezdrátové sítě standardu 11ac kombinovanou rychlostí 1 167 Mb/s (867 Mb/s v pásmu 5 GHz a 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz). Gigabitový ethernetový port umožňuje připojit zařízení bez vlastního bezdrátového adaptéru. Zařízení zároveň nabízí všechny funkce inteligentní zásuvky včetně nastavení časového rozvrhu a sledování stavu připojených spotřebičů prostřednictvím aplikace Kasa.

Podobné články

Signify zvedá komfort v kancelářích díky nové nabídce IoT senzorů

27. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Signify uvádí na trh novou nabídku IoT senzorů Philips, které shromažďují a dodávají data prostřednictvím systému propojeného osvětlení Interact Office a API pro monitorování prostředí. Nové senzory umožní podnikům sledovat prostředí v kanceláři a optimalizovat podmínky pro zdraví a pohodu zaměstnanců. Čtěte více

V chytrých zařízení do domácnosti vidí budoucnost až 43 % Čechů

20. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IdeaSense)
Inovační společnost IdeaSense zjišťovala, jak se sílící trend chytrých technologií a internetu věcí v oblasti bydlení promítá do života Čechů a do jaké míry by jednotlivé nápady a vylepšení chtěli začlenit do svého života. Chytrá domácnost se zamlouvá 43 % z nich, ale jen 24 % by ji v současné době chtělo instalovat. Téměř třetina (33 %) zase považuje za přirozenou součást technologického vývoje hlasové ovládání a 47 % by rádo nechalo instalovat solární panely. Čtěte více

Chytrou zásuvku TP-Link TAPO lze ovládat přes aplikaci

28. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila novou řadu produktů pro chytrou domácnost TAPO. Na úvod uvedla domácí bezpečnostní Wi-Fi kameru Tapo C200, k níž se nyní přidává také Wi-Fi zásuvka Tapo P100, jež může sloužit jako jeden ze základů chytré domácnosti. Čtěte více

O2 představilo vlastní řešení pro zabezpečení domácnosti

12. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Operátor O2 rozšířil své portfolio o službu O2 Chytrá domácnost. K modemu O2 Smart Box jsou nyní k dispozici také vnitřní a vnější kamery. Ty jsou k dispozici jako součást dvou speciálních balíčků. Čtěte více