TP-Link představil Wi-Fi 6E router s mechanicky otočnými anténami a další novinky

11. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
TP-Link představil řadu novinek pro letošní rok v čele s třípásmovým Wi-Fi 6E AXE11000 routerem Archer AXE200 Omni s mechanicky otočnými anténami. Mezi další nová zařízení patří např. čtyřpásmový WiFi 6E router AXE16000 (Archer AXE300) nebo třípásmový Mesh systém s 10G portem Deco Wi Fi 6E AXE11000.

Archer AXE200 Omni, držitel ocenění za inovaci CES 2022 Innovation Award, nabízí třípásmové Wi-Fi spolu se zbrusu novým 6GHz pásmem s celkovou rychlostí přes 10 Gb/s. Archer AXE200 Omni, vybavený inovativními a inteligentními mechanicky otočnými anténami, přizpůsobí orientaci antény podle využití Wi-Fi a umístění koncového zařízení, aby zajistil co nejoptimálnější celkový výkon. V kombinaci s 2GHz čtyřjádrovým CPU, 10G portem a extra 2,5G portem je Archer AXE200 Omni nastaven tak, aby uživatelům poskytoval opravdový multi-gigový kabelový i bezdrátový zážitek.

AXE16000, čtyřpásmový Wi-Fi 6E router – Archer AXE300
Archer AXE300, vůbec první čtyřpásmový router TP-Link, je vybavený 6GHz pásmem, a může tak dodat celkovou rychlost Wi-Fi až do 16 Gb/s. V kombinaci se čtyřjádrovým procesorem, 10G WAN/LAN portem a druhým 10G portem je router navržen tak, aby obstál i při skutečně náročných činnostech. Díky většímu výběru pásem pro snížení přetížení Wi-Fi mohou uživatelé nastavit vyhrazené pásmo, ideální pro 8K AR/VR, videohry a profesionální využití NAS.

Deco X50 OutdoorDeco Wi-Fi 6E AXE11000, třípásmový mesh systém – Deco XE200
Vlajková loď Deco XE200 obsahuje Wi-Fi 6E mesh systém, který poskytuje třípásmové Wi-Fi o rychlosti až 11 Gb/s s 1 024-QAM a 160GHz kanálem. Ultrarychlá sada obsahuje port 10 Gb/s, 4,8 Gb/s backhaul a 4,8 Gb/s jednopásmové Wi-Fi pro zařízení. Deco XE200 (dvojbalení) pokrývá až 600 metrů čtverečních s kapacitou více než 200 zařízení. TP-Link AI Mesh zajišťuje, že všechna zařízení si při pohybu vždy zvolí to nejlepší možné připojení.

Archer AXE200 Omni, Archer AXE300 a Deco XE200 jsou vybaveny nástrojem TP-Link HomeShield pro plnou kontrolu a zabezpečení sítě a zařízení s vylepšenou ochranou IoT.

Řada Deco Mesh Wi-Fi nyní poskytuje komplexní řešení pro každý scénář

Deco X50 Outdoor je venkovní jednotka navržená tak, aby jednoduše rozšířila Wi-Fi na zahradu a dalších venkovních prostor. Díky designu se snadnou montáží umožňuje jednoduchou instalaci a její odolnost vůči prachu a vodě na úrovni IP65 je ideální pro dlouhodobé využití v exteriéru.

Deco X50-POE osvobozuje uživatele od elektrických zásuvek. Kompaktní design s chytrou montáží bude fungovat na zdi nebo stropě. Deco X50 Powerline je vybaven technologií Powerline backhaul pro stabilní a silný Wi-Fi signál při silných stěnách. Ideální pro komplexní stavby a domovy s betonovými zdmi a stropy.

Profilová karta firmy

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové access pointy, 3G routery, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailu support.cz@tp-link.com. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 212 812 622 nebo live chat na našich oficiálních stránkách www.tp-link.com.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

TP-Link: router Archer GX90

22. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila novinku v podobě třípásmového AX6600 bezdrátového herního routeru Archer GX90 s podporou standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 6 579 Mb/s. Nejnovější model tak dokáže díky podpoře tří frekvenčních pásem připravit na budoucnost nejen zanícené hráče, i když pro ty je určený primárně. Čtěte více

Prediktivní sítě Cisco umí předcházet komplikacím před tím, než nastanou

20. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco po dvou letech zkušebního nasazení u vybraných zákazníků představila svůj koncept prediktivních sítí, v němž lze problémy s aplikacemi předpovídat dříve, než nastanou. Nástroje tvořené kombinací technologií a telemetrie vynikají přesností předpovědí a stanou se součástí nabídek typu software-as-a-service. Čtěte více

Netgear rozšířil nabídku profesionálních AV přepínačů o nový hardware i software

2. 5. 2022. (redaktor: František Doupal)
Nový ovladač Netgear Engage a stolní modely M4250 posilují produktovou řadu zaměřenou na přenos audia a videa. Netgear navíc v této oblasti překonal důležitý milník: navázal partnerství s více než 150 technologickými firmami zaměřenými na Pro AV. Čtěte více

Mercusys: router MR70X

24. 4. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mercusys)
Výrobce síťových zařízení Mercusys představil bezdrátový gigabitový router Mercusys MR70X, díky kterému lze v domácnosti či kanceláři vytvořit stabilní bezdrátovou Wi-Fi 6 síť. Vedle svého designu novinka zaujme rychlostí až 1,8 Gbit/s. Čtěte více