TP-Link představil SDN platformu Omada pro centrální správu sítí

29. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila novinku v podobě inteligentního řešení pro správu podnikové sítě TP-Link Omada SDN. Jde o softwarově definovanou síť (SDN), do které lze snadno přistupovat prostřednictvím cloudu. V platformě Omada SDN jsou integrována jednotlivá síťová zařízení (přístupové body, switche či brány neboli gateway) se stoprocentně centralizovanou správou.

Výhodou je vysoká škálovatelnost sítě, kterou lze spravovat s jednoho jediného rozhraní. Omada SDN je kompatibilní s podnikovými modely od TP-Linku, jako jsou přístupové body Omada, switche (přepínače) JetStream nebo gateway SafeStream. Škálovatelné řešení je vhodné pro kanceláře, obchody, ubytovací a restaurační zařízení, školy a vzdělávací instituce atd.

Pro každého něco

Pro jednotlivé případy použití přináší řešení TP-Link Omada SDN samozřejmě i zvláštní výhody. Například majitelé ubytovacích zařízení ocení kvalitu a pokrytí signálem, vzdělávací instituce zase možnost vysoké hustoty připojených klientů. Obchodníkům se jistě bude hodit kaptivní portál pro připojení zákazníků na jejich koncových zařízení, na která lze zároveň odeslat i reklamní sdělení. Ve svých kancelářských prostorách využijí podniky bezdrátové i kabelové připojení, a nakonec stravovacím prostorám nabízí řešení od TP-Linku plné pokrytí bezdrátovou sítí Wi-Fi i na velmi exponovaných místech.

Snadná správa odkudkoliv

Díky cloudovému přístupu lze podnikovou síť spravovat odkudkoliv na světě. Spravovat lze například cloudové kontrolery Omada bez nutnosti dalších nákladů na nákup a instalaci hardwaru, hardwarové kontrolery Omada bez nutnosti údržby PC nebo serveru či softwarové kontrolery Omada pro provoz na vlastním serveru nebo PC.

Efektivní rozvoj sítě

Díky funkci Zero-Touch Provisioning (ZTP) je možné na dálku rozvíjet a konfigurovat rozsáhlé sítě, a tak není třeba vysílat pracovníky na místo zásahu. Díky službě Omada cloud je rozvoj sítě možný s nízkými náklady. Omada SDN dále využívá umělou inteligenci pro analýzu, varování a optimalizaci dění v síti. Upozorňuje například na chyby v síti.

Uživatelská práva i snadný monitoring

Efektivní je i udělovaní různých práv pro různé typy uživatelů, tzv. multi-user privilege assignment neboli přiřazování uživatelských práv pro více uživatelů jednoho typu najednou. Díky možnosti přidávání administrátorů podle potřeby je umožněn flexibilní provoz i údržba sítě.

Chytrý monitoring prostřednictvím přehledné a intuitivní pracovní plochy zase informuje o reálném a aktuálním stavu sítě a jejího využití, jakož i provozu. Naprosto přehledná je pak grafická topologie.

Robustní ochrana sítě

Platforma nabízí i robustní ochranu sítě včetně lepší ochrany soukromí uživatelů a rozsáhlých funkcí zabezpečení, jako jsou vysoce zabezpečená VPN, silný firewall, URL/IP/MAC filtrování, kontrola přístupu, pokročilé šifrování WPA3 nebo kaptivní portál.

Video : 

Profilová karta firmy

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů a řešení pro smart home dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více

Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence. Čtěte více

Netgear: přístupový bod WBE750

24. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Kompaktní, třípásmový přístupový bod WBE750 s podporou Wi-Fi 7 je určený pro firmy a aktivity, které vyžadují spolehlivé bezdrátové připojení k internetu. Zařízení nabízí propustnost bezdrátové sítě až 18,4 Gb/s a je vybaveno 10 Gb/s portem s podporou PoE++. Čtěte více