TP-Link představil první síťová řešení s Wi-Fi 7 pro domácnosti a firmy na světě

23. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link jako první výrobce na světě uvedla na trh kompletní produktovou řadu Wi-Fi 7 produktů pro domácnosti a firmy. Všechny scénáře použití pokrývají nové směrovače, produkty Deco, Omada EAP i řešení Aginet pro poskytovatele internetových služeb. Novinkou je i nástroj HomeShield 3.0, které je nyní spolehlivější a inteligentnější.
Archer BE900

Routery s Wi-Fi 7 navazují na výkon předchozích modelů řady Archer. Představeny byly tři routery s Wi-Fi 7, mezi nimi Archer BE900 z zcela přepracovaným designem a čtyřpásmovou rychlostí 24 Gb/. Na rozdíl od tradičních Wi-Fi routerů s externími anténami se zde využívá 12 interních antén dosahujících vysokého zisku, vysoké izolace, vysoké integrace a vícesměrového pokrytí. Dvě 5GHz pásma zajišťují, že si vysokorychlostní Wi-Fi užije více zařízení. Zcela nové pásmo 6 GHz pak poskytuje výjimečnou šířku pásma a kanály bez. Kromě toho jsou k dispozici dva 10G porty (zastoupené jedním konektorem RJ45 a kombinovaným portem RJ45/SFP+), čtyři porty 2,5G a jeden port USB.

Současně byly představeny i další dva routery – Archer BE800 a Archer BE550. Archer BE800 je třípásmový Wi-Fi 7 router s bezdrátovou rychlostí až 19 Gb/s, vybavený LED obrazovkou, dvěma 10G porty a čtyřmi 2,5G porty, kompatibilní s EasyMesh. Archer BE550 je další třípásmový Wi-Fi 7 router, ale s rychlostí až 9,2 Gb/s, pěti 2,5G porty. I on je kompatibilní s EasyMesh.

Lokalizované informace o novinkách společnosti TP-Link i vlastnostech technologie Wi-Fi jako takové najdete zde.

Třípásmový herní router Wi-Fi 7 Archer GE800
Archer GE800 je první herní router TP-Link s Wi-Fi 7 a skutečnou rychlostí 10 Gb. Tento třípásmový herní router poskytuje rychlost přes 18 Gb/s. GE800 je vybaven nejnovějším procesorem a čipovou sadou, které poskytují výkon pro nejintenzivnější herní sítě. GE800 je také vybaven dvěma porty 10G a dvěma porty 2,5G. Díky funkcím pro akceleraci her zvyšuje GE800 herní výkon, stabilizuje připojení a snižuje latenci. Vyhrazené herní pásmo upřednostňuje online hry, takže ty již nebudou konkurovat rodinnému 4K streamování Netflixu.

Deco Mesh Wi-Fi 7 pokryje celou domácnost
Rodina zařízení Deco byla rozšířena o tři nové modely. Přístroj Deco Mesh Wi-Fi 7 zapadne díky elegantnímu tělu do různých domácích prostředí. Domácnostem BE95 poskytuje kabelové i bezdrátové multigigabitové připojení pro celou domácnost, a vstupuje tak do nové éry 10G. Rychlost Deco BE95 až 33 Gb/s se skládá ze čtyř frekvencí, z nichž dvě jsou pásma 6 GHz, což výrazně zlepšuje celkový výkon. Jedno z pásem 6 GHz lze použít jako vyhrazené pro zajištění silnějšího a stabilnějšího signálu, a to i v případě, že telefon, notebook nebo jiné zařízení v současné době nepodporují Wi-Fi 7 nebo 6GHz pásmo. Výrobek je vybaven dvěma porty 10 Gb/s. Multigigabitovému pokrytí celé domácnosti pomáhá také bezproblémový roaming, AI technologie a nová aplikace.

Deco BE65 je další Wi-Fi 7 Mesh s třípásmovou rychlostí 11 Gb/s a čtyřmi porty 2,5G. Deco BE85 je třípásmový Wi-Fi 7 Mesh router s rychlostí 22 Gb/s a dvěma porty 10G.

Chytré zabezpečení pro chytré bydlení
S příchodem Wi-Fi 7 byl bezpečnostní software HomeShield společnosti TP-Link aktualizován na verzi 3.0, která přidává další funkce a dvě exkluzivní aplikace pro komplexní ochranu.

Komplexní ochrana – HomeShield poskytuje komplexní pokročilé funkce zabezpečení. Blokátor reklam blokuje reklamy a vyskakovací okna a zabraňuje sledování dat. Ochrana proti vniknutí chrání domácí síť a aplikace před vnějšími útoky a eliminuje zranitelnosti. Pro ty, kteří mají vyšší požadavky na zabezpečení, poskytuje HomeShield klienta VPN.

Ochrana všech zařízení – HomeShield chrání všechny druhy zařízení domácí sítě, včetně telefonů, počítačů, televizorů, herních konzolí a dalších zařízení v chytré domácnosti. Ochrana začíná okamžitě po jejich připojení k bráně.

Chrání všude – Na rozdíl od většiny služeb zabezpečení sítě, které fungují pouze doma, HomeShield udržuje svá ochranná opatření i mimo domov. Díky předinstalovaným aplikacím zůstávají mobilní zařízení vašich dětí v bezpečí a pod rodičovskou kontrolou i na cestách. Rodiče mohou sledovat aplikace v telefonech svých dětí, dále spravovat platební metody a monitorovat čas strávený u obrazovky pro bezpečnější a lepší online zážitky.

Produkty Aginet pro poskytovatele internetových služeb

Aginet je dílčí značka společnosti TP-Link zaměřená na podporu poskytovatelů internetových služeb (ISP), která se však v tuzemsku běžně nedodová. Jejím cílem je poskytovat flexibilní produkty, agilní a pragmatická řešení a nesrovnatelné služby. Aginet vychází ze závazku společnosti TP-Link nabízet poskytovatelům služeb agilní síťové řešení, které odpovídá jejich neustále se měnícím trhům. Poskytovatelé internetových služeb mohou snížit provozní náklady a získat maximální zisk díky výkonnému a flexibilnímu řešení TAUC. Novinkami v této řadou jsou routery Aginet 5G Wi-Fi 7 a XGS-PON Wi-Fi 7, které pro zvýšení rychlosti kombinují Wi-Fi 7 s technologií 5G. Společnost TP-Link rovněž provedla významné inovace v oblasti produktů XGS-PON. Ačkoli se tedy konkrétně s těmito přístroji v ČR ani SR pravděpodobně nesetkáme, rozhodně to neznamená, že by TP-Link nepřipravoval Wi-Fi 7 řešení určená pro ISP, která budou dostupná i v našich zeměpisných podmínkách.

Omada Enterprise Wi-Fi pro podnikání

Série TP-Link Omada se vždy snažila poskytovat zákazníkům z řad malých a středních podniků a firem bezpečná a spolehlivá síťová řešení. Aby TP-Link dále reagoval na požadavky zákazníků, uvede na trh zcela nové přístupové Wi-Fi 7 body Omada EAP780 a Omada EAP770.

Omada EAP780 je třípásmový přístupový bod s rychlostí až 22 Gb/s a dvěma porty 10G. Omada EAP770 je třípásmový přístupový bod Wi-Fi s rychlostí až 11 Gb/s a jedním portem 10G. Díky nejnovější technologii Wi-Fi 7, nově zavedenému pásmu 6 GHz, širšímu pásmu 320 MHz a technologii MLO poskytují oba produkty vyšší propustnost, nižší latenci a méně rušení.

Platforma Omada Software Defined Networking (SDN) integruje síťová zařízení včetně přístupových bodů, přepínačů a směrovačů, poskytuje 100% centralizovanou cloudovou správu a vytváří vysoce škálovatelnou síť – to vše ovládané z jediného rozhraní. Efektivitu a agilitu sítě zvyšují funkce jako Zero-Touch Provisioning, centralizovaná správa a inteligentní monitorování.

Ceny a dostupnost produktů (pro americký trh):
Archer BE900 - BE24000: 699,99 USD
Deco BE85 - BE22000: 999,99 USD (dvě jednotky v balení)
Deco BE95 - BE33000 čtyřpásmový Mesh Wi-Fi 7 System – 1 199,99 USD (dvě jednotky v balení)

Tři výše uvedené produkty bude možné předobjednat 31. 12. 2022 a budou se dodávat v 1. čtvrtletí 2023. Další produkty budou k dispozici v průběhu 1. a 2. čtvrtletí 2023.

Na představení produktů s Wi-Fi 7 společnosti TP-Link se můžete podívat zde.

Video : 

Profilová karta firmy

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové access pointy, 3G routery, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailu support.cz@tp-link.com. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 212 812 622 nebo live chat na našich oficiálních stránkách www.tp-link.com.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Nové přepínače od Zyxelu pomohou zvládnout rostoucí nároky na přenosovou kapacitu sítí

30. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel Networks představila novinky v podobě multigigabitových chytrých řízených přepínačů Lite-L3 řady XMG1930. Pro malé a střední organizace, systémové integrátory, poskytovatele řízených služeb a menší poskytovatele internetu řada XMG1930 znamená ideální řešení stále rostoucích nároků na přenosovou kapacitu v souvislosti se zaváděním Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E a Wi-Fi 7. Čtěte více

Nový, webově řízený switch od QNAPu nabídne podporu 2,5GbE a 10GbE sítí

19. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila webově řízený L2 switch QSW-M2106R-2S2T úrovně 2 s deseti porty, poloviční šířkou a montáží do racku. Novinka, nabízející podporu 2,5GbE, 10GbE a praktických funkcí správy na úrovni 2, uspokojí požadavky serverů a LAN infrastruktury na vysokou šířku pásma a je vhodná pro malé a střední podniky. Čtěte více

GFI Exinda NetworkOrchestrator 7.5.3 již detekuje přes 2 000 aplikací a protokolů

13. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software do svého řešení GFI Exinda NetworkOrchestrator v nově uvedené verzi 7.5.3 přidala 118 nových aplikačních signatur. Vedle přidání nových signatur posílila nová verze ochranu proti kybernetickým útokům. Čtěte více

Inovované řešení Cloud Metro podpoří udržitelný obchodní růst poskytovatelů služeb

20. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
První automatizované řešení metropolitní sítě založené na umělé inteligenci a poskytované prostřednictvím cloudu vykazuje v nezávislém hodnocení nejvyšší energetickou účinnost, zásadní snížení celkových nákladů na vlastnictví a špičkový výkon. Čtěte více