TP-Link nabízí profesionální dohledové řešení s komplexním portfoliem produktů

3. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Profesionální IP kamerový systém VIGI od TP-Linku zahrnuje široké portfolio produktů včetně kamer pro různá prostředí, PoE switchů, videorekordérů i dohledové softwaru s podporou propojení s cloudem pro vzdálený přístup z mobilní aplikace.

TP-Link se při přípravě své nové dohledové platformy soustředil na vlastnosti, jako jsoukomplexnost nabízeného řešení, propracované funkce, spolehlivost nebo jednoduchá instalace. Řešení je tak vhodné pro ochranu širokou různých typů podniků a míst, až již jde o hotel, restauraci, skladové prostory, školu, sportovní areál, prodejnu, čerpací stanici, banku nebo veřejné prostranství.

Středobodem každého dohledového systému jsou kamery. Kvalita záznamu závisí právě na nich, a proto je jejich výběr klíčový. Síťové kamery VIGI s podporou algoritmů umělé inteligence nabízejí efektivní detekci osob, vozidel či dalších objektů, které je třeba monitorovat. Zároveň dokáží ignorovat například ptáky nebo padající listí, tedy pohyby nepředstavující hrozbu. Mezi další podporované detekce patří narušení oblasti, překročení linie a detekce sabotáže kamery.

Všechny aktuální 4Mpx modely disponují technologií Full-Color pro plnobarevné noční vidění. Jde o kombinaci vysoce citlivého snímače, velké clony a přídavných bílých LED bodových světel.

Venkovní kamery

Venkovní VIGI kamery jsou ve všech případech odolné proti vodě a prachu dle normy IP66, resp. IP67 (dle vybraného modelu). K síti se připojují skrze ethernetový kabel s PoE napájením (802.3af/at), Wi-Fi verze kamer pak bezdrátově nebo opět kabelem, ale s napájením z adaptéru. Rozlišení 4 Mpx umožňuje spolehlivou detekci i diskrétnějších detailů, přičemž úsporné kódování videa H.265+ šetří šířku pásma, místo na disku a snižuje zatížení sítě a náklady na monitorování. To vše bez snížení kvality obrazu.

Venkovní kamery TP-Link VIGI:

  • dome (VIGI C240)
  • bullet (VIGI C340, VIGI C340-W)
  • otočné (VIGI C540, VIGI C540-W)


Vnitřní kamery

VIGI kamery určené do interiérů mají stejně sofistikované funkce, kterými disponují venkovní kamery. Postrádají sice voděodolnost, ale nechybí jim vysoké rozlišení, AI detekce obrazu, obousměrná komunikace, plnobarevné noční vidění, aktivní obrana, PoE nebo Wi-Fi připojení či bezztrátová komprese obrazu. Možnosti ukládání jsou také pestré, video lze ukládat jak na síťové rekordéry TP-Link, tak na klasické PC s HDD, síťový disk NAS, SD kartu v kameře nebo na připojený FTP server. Díky podpoře ONVIF lze kamery použít i s prvky jiných výrobců.

Vnitřní kamery TP-Link VIGI:

  • kopulové (VIGI C440 a VIGI C440-W)


NVR síťové videorekordéry VIGI
Pro nepřetržité nahrávání je nejvhodnější využít jeden z nabízených videorekordérů. TP‑Link nabízí osmikanálový model NVR1008H a šestnáctikanálový NVR1016H. Brzy rozšíří nabídku také o čtyřkanálový a osmikanálový rekordér s PoE switchem a o modely NVR1004H-4MP a NVR1008H-8MP. Standard ONVIF umožňuje i připojení a správu kamer ostatních výrobců. Dále lze využít hlasový interkom a nahrávání v reálném čase na pevný disk o kapacitě až 10 TB.

Dohledový software a mobilní aplikace

Pomocí dohledového softwaru VIGI Security Manager lze spravovat jak kamery, tak videorekordéry, získat živý náhled ze všech kamer v reálném čase včetně přístupu k záznamům a jejich přehled. Samozřejmostí je místní i vzdálený přístup. Tento bezplatný software pracuje na operačním systému Windows a dovoluje sledovat až 64 kamer.

Bezplatná mobilní aplikace VIGI, která je k dispozici pro operační systémy Android a iOS, umožňuje přístup ke kamerám a rekordérům odkudkoliv, bez potřeby veřejné IP adresy nebo VPN připojení. Zákazník tak může jednoduše spravovat svůj kamerovým systém a přistupovat k obrazu a nahrávkám i vzdáleně.

Dohledové řešení od TP-Linku je nenáročné na instalaci, kterou s plnou podporou výrobce zvládne i poučená osoba. Výhodou řešení TP-Link VIGI je, že spolehlivě funguje jako celek, lze jej snadno rozšiřovat o další kamery a dají se do něj zapojit i starší kamery s podporou standardu ONVIF, takže s ním lze snadno nahradit stávající dohledové systémy. Stejně tak lze kamery VIGI díky podpoře ONVIF začlenit i do stávajících kamerových systémů.

Profilová karta firmy

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů a řešení pro smart home dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Hanwha Vision: PTZ kamery XNP-C9310R a XNP-C7310R

7. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Vision)
Společnost Hanwha Vision představila nové kamery AI PTZ Plus, XNP-C9310R a XNP-C7310R. Novinky využívají umělou inteligenci pro rychlé přiblížení a zaostření, což umožňuje lepší přehled o situaci a rychlejší reakci. Čtěte více

Milan Obertík se stal ředitelem nově vzniklé divize Konica Minolta Forxai Video Vision

29. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Tuzemská Konica Minolta posiluje v oblasti kamerových řešení a zakládá specializované oddělení s názvem Forxai Video Vision. To se pod vedením Milana Obertíka zaměří na rozvoj aktivit zaměřených na využití průmyslových kamer a systémů umělé inteligence programovaných ve vývojovém centru Konica Minolta v Brně. Čtěte více

Solární panel Tapo A200 vyřeší problém s napájením bezdrátových kamer

28. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila jednoduchý, ale efektivní solární panel Tapo A200 určený pro nepřetržité napájení exteriérových bezdrátových kamer Tapo. Čtěte více

Víc než 150 produktů Axis získalo kyberbezpečnostní certifikaci ETSI EN 303 645

20. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications získala certifikaci shody s normou pro kybernetickou bezpečnost ETSI EN 303 645. Certifikace platí pro širokou škálu produktů Axis s operačním systémem AXIS OS 11 nebo vyšším a vztahuje se víc než na 150 současných zařízení Axis i na zařízení nová, která uvede trh. Čtěte více