TP-Link nabízí profesionální dohledové řešení s komplexním portfoliem produktů

3. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Profesionální IP kamerový systém VIGI od TP-Linku zahrnuje široké portfolio produktů včetně kamer pro různá prostředí, PoE switchů, videorekordérů i dohledové softwaru s podporou propojení s cloudem pro vzdálený přístup z mobilní aplikace.

TP-Link se při přípravě své nové dohledové platformy soustředil na vlastnosti, jako jsoukomplexnost nabízeného řešení, propracované funkce, spolehlivost nebo jednoduchá instalace. Řešení je tak vhodné pro ochranu širokou různých typů podniků a míst, až již jde o hotel, restauraci, skladové prostory, školu, sportovní areál, prodejnu, čerpací stanici, banku nebo veřejné prostranství.

Středobodem každého dohledového systému jsou kamery. Kvalita záznamu závisí právě na nich, a proto je jejich výběr klíčový. Síťové kamery VIGI s podporou algoritmů umělé inteligence nabízejí efektivní detekci osob, vozidel či dalších objektů, které je třeba monitorovat. Zároveň dokáží ignorovat například ptáky nebo padající listí, tedy pohyby nepředstavující hrozbu. Mezi další podporované detekce patří narušení oblasti, překročení linie a detekce sabotáže kamery.

Všechny aktuální 4Mpx modely disponují technologií Full-Color pro plnobarevné noční vidění. Jde o kombinaci vysoce citlivého snímače, velké clony a přídavných bílých LED bodových světel.

Venkovní kamery

Venkovní VIGI kamery jsou ve všech případech odolné proti vodě a prachu dle normy IP66, resp. IP67 (dle vybraného modelu). K síti se připojují skrze ethernetový kabel s PoE napájením (802.3af/at), Wi-Fi verze kamer pak bezdrátově nebo opět kabelem, ale s napájením z adaptéru. Rozlišení 4 Mpx umožňuje spolehlivou detekci i diskrétnějších detailů, přičemž úsporné kódování videa H.265+ šetří šířku pásma, místo na disku a snižuje zatížení sítě a náklady na monitorování. To vše bez snížení kvality obrazu.

Venkovní kamery TP-Link VIGI:

  • dome (VIGI C240)
  • bullet (VIGI C340, VIGI C340-W)
  • otočné (VIGI C540, VIGI C540-W)


Vnitřní kamery

VIGI kamery určené do interiérů mají stejně sofistikované funkce, kterými disponují venkovní kamery. Postrádají sice voděodolnost, ale nechybí jim vysoké rozlišení, AI detekce obrazu, obousměrná komunikace, plnobarevné noční vidění, aktivní obrana, PoE nebo Wi-Fi připojení či bezztrátová komprese obrazu. Možnosti ukládání jsou také pestré, video lze ukládat jak na síťové rekordéry TP-Link, tak na klasické PC s HDD, síťový disk NAS, SD kartu v kameře nebo na připojený FTP server. Díky podpoře ONVIF lze kamery použít i s prvky jiných výrobců.

Vnitřní kamery TP-Link VIGI:

  • kopulové (VIGI C440 a VIGI C440-W)


NVR síťové videorekordéry VIGI
Pro nepřetržité nahrávání je nejvhodnější využít jeden z nabízených videorekordérů. TP‑Link nabízí osmikanálový model NVR1008H a šestnáctikanálový NVR1016H. Brzy rozšíří nabídku také o čtyřkanálový a osmikanálový rekordér s PoE switchem a o modely NVR1004H-4MP a NVR1008H-8MP. Standard ONVIF umožňuje i připojení a správu kamer ostatních výrobců. Dále lze využít hlasový interkom a nahrávání v reálném čase na pevný disk o kapacitě až 10 TB.

Dohledový software a mobilní aplikace

Pomocí dohledového softwaru VIGI Security Manager lze spravovat jak kamery, tak videorekordéry, získat živý náhled ze všech kamer v reálném čase včetně přístupu k záznamům a jejich přehled. Samozřejmostí je místní i vzdálený přístup. Tento bezplatný software pracuje na operačním systému Windows a dovoluje sledovat až 64 kamer.

Bezplatná mobilní aplikace VIGI, která je k dispozici pro operační systémy Android a iOS, umožňuje přístup ke kamerám a rekordérům odkudkoliv, bez potřeby veřejné IP adresy nebo VPN připojení. Zákazník tak může jednoduše spravovat svůj kamerovým systém a přistupovat k obrazu a nahrávkám i vzdáleně.

Dohledové řešení od TP-Linku je nenáročné na instalaci, kterou s plnou podporou výrobce zvládne i poučená osoba. Výhodou řešení TP-Link VIGI je, že spolehlivě funguje jako celek, lze jej snadno rozšiřovat o další kamery a dají se do něj zapojit i starší kamery s podporou standardu ONVIF, takže s ním lze snadno nahradit stávající dohledové systémy. Stejně tak lze kamery VIGI díky podpoře ONVIF začlenit i do stávajících kamerových systémů.

Profilová karta firmy

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové access pointy, 3G routery, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailu support.cz@tp-link.com. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 212 812 622 nebo live chat na našich oficiálních stránkách www.tp-link.com.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Hanwha Vision uvedla na trh kameru s pokročilým rozpoznáváním vozidel

22. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Vision)
Společnost Hanwha Vision představila vysokorychlostní kameru TNO-7180RLP typu ANPR s technologií Global Shutter pro rozpoznávání registračních značek vozidel pohybujících se rychlostí až 200 km/h s pokrytím dvou dopravních pruhů. Kamera je vybavena novým řešením ‚ROAD AI‘ firmy Hanwha, které na základě AI analýzy video obsahu rozpoznává typy, tovární značky, modely a barvy vozidel (celkem 70 různých značek automobilů, 600 modelů a 10 odstínů). Čtěte více

Synology: úložiště DS423+

25. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Nejnovější přírůstek v řadě univerzálních úložišť pro domácí kanceláře a malé podniky společnosti Synology stojí na všestranném operačním systému DiskStation Manager. Model DS423+ najde využití při komplexní ochraně a správě firemních dat a sdílení souborů a dokumentů. Uplatnit se může také jako ústřední prvek kamerového systému. Čtěte více

SWS je distributorem Dahua Technology

21. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
SWS se stala novým autorizovaným distributorem společnosti Dahua Technology, která se zabývá vývojem a výrobou kamerových systémů a řešení pro AIoT. Čtěte více

Značka Hanwha Techwin se mění na Hanwha Vision

6. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Společnost Hanwha Techwin oznámila změnu svého názvu na Hanwha Vision ve spojitosti s rozšiřováním nabídky řešení v roli globálního poskytovatele „systémů vidění“. Společně s oznámením změny názvu vyjádřila firma záměr stát na čele globálních inovací v oblasti systémů vidění. Čtěte více