Tiskové řešení MyQ 5.1 Popcorn

30. 10. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: MyQ)
Společnost MyQ uvedla na trh nové tiskové řešení MyQ Popcorn, které díky novým možnostem personalizace přináší další rozměr úspor nejpočetnější skupině uživatelů. Verze MyQ 5.1 Popcorn nahradila dosavadní verzi MyQ 4.4 Eleven.

Novinky, které MyQ Popcorn přináší, zahrnují jak další zjednodušení instalace a správy systému, tak zajímavé možnosti z hlediska bezpečnosti dat a samozřejmě vylepšení mnoha jednotlivých funkcí. Nejvýznamnější novinkou je přechod na kódování Unicode, takže nyní již není instalace MyQ omezena znakovou sadou operačního systému. Přibyly také nové jazyky jako japonština, čínština, korejština a brazilská portugalština a přechodem na Unicode byla vylepšena též ruština. „Přechod na Unicode je zlomovou událostí, protože nyní je MyQ skutečně univerzální pro všechny lokality,“ řekl Martin Januš, generální ředitel společnosti MyQ.

Další zajímavou novinkou je vylepšený Embedded Lite terminál, který podporuje nová zařízení, nabízí uživatelsky přívětivou automatizovanou instalaci přes vzdálený přístup a přináší rozšířené spektrum uživatelských funkcí. Změn se dočkal i klasický Embedded terminál, který nyní umožňuje sestavit každému uživateli či oddělení vlastní menu s nejčastějšími funkcemi a přednastavenými akcemi, a to až do takových detailů, že stiskem jednoho tlačítka uživatel automaticky okopíruje nebo naskenuje dokument v požadovaném nastavení. Možnosti a kombinace přednastavených voleb jsou přitom prakticky neomezené. Společně se skenovacími formuláři pak lze také jedním dotykem naskenovat dokument v požadované kvalitě a předat jej návazným systémům pro elektronické zpracování, oběh a archivaci dokumentů. Správci systému ocení zjednodušené nastavování uživatelských politik pro celé skupiny uživatelů, kteří pak mohou tisknout nebo kopírovat pouze v mezích nastavených pravidel. Novinkou v oblasti hardwaru je dobíjecí terminál určený zákazníkům z řad firem, ale také z oblasti státní správy či školství, kteří využívají kreditní účtování a rádi by zautomatizovali možnost dobíjení kreditu svým uživatelům.

Také v oblasti bezpečnosti přichází MyQ se zajímavými změnami. Zatímco otázka zabezpečení elektronických dat je častým předmětem diskuzí prakticky ve všech firmách a institucích, o bezpečnosti vytištěných dokumentů se příliš nemluví.

„Vyšli jsme vstříc požadavkům některých našich klientů a v nové verzi MyQ jsme ještě více rozšířili možnosti zabezpečení. MyQ Popcorn umožňuje například dvoustupňové ověření uživatele či archivaci všech operací s dokumenty u vybraných typů zařízení, což umožňuje vedení společnosti naprostou kontrolu práce s citlivými dokumenty,“ vysvětlil Martin Januš. Dvoustupňové ověřování uživatele maximalizuje zabezpečení dokumentů v organizaci díky tomu, že uživatel se k zařízení přihlašuje hned dvěma identifikátory - buď kombinací ID karty a PINu nebo ID karty a hesla. Díky funkci vyzvednutí tisku se pak dokumenty tisknou pod přímým dohledem uživatele a nedostanou se do ruky neoprávněným osobám.

A proč nese nová verze v názvu Popcorn? „Produkty a firmy pojmenované po nějakém jídle mívají na trhu úspěch. Z IT oblasti můžeme zmínit společnost Apple nebo jednotlivé verze operačního systému Android,“ vysvětluje s úsměvem Martin Januš. „Pravdou je, že zrnko kukuřice při výrobě popcornu pukne a zvětší svůj objem až v poměru 1 : 50. I my rosteme a bobtnáme. Z jádra, které se zrodilo v České republice se MyQ šíří do celého světa a již nyní je distribuován ve více než 50 zemích. Zároveň se snažíme všem našim klientům nabídnout tu správnou příchuť ve správný čas,“ dodal Martin Januš.

Štítky: 

Podobné články

Tech Data nabízí automatické obnovování licencí Adobe

1. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Nová služba VIP Marketplace od Tech Daty umožňuje prostřednictvím portálu StreamOne Cloud Marketplace automatické obnovování licencí k softwarovým produktům Adobe včetně Creative Cloud a Acrobat DC. Díky novince mohou zákazníci v ČR obnovovat stávající licence a přidávat nová předplatná. Čtěte více

Zoner Photo Studio X si jako první český produkt odnáší prestižní ocenění TIPA World Awards

24. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner)
Brněnský software na úpravu fotek Zoner Photo Studio X vyhrál jedno z nejprestižnějších světových ocenění ve fotografické branži, TIPA World Awards. Stal se tak vůbec prvním oceněným českým produktem v třicetileté historii udílení cen TIPA. Čtěte více

Alternativa k Office přináší ověřování dat a digitální podpisy

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Onlyoffice )
Vývojáři kancelářského balíčku s otevřeným zdrojovým kódem Onlyoffice vydali verzi 6.2. Nové funkce umožňují generovat seznam obrázků, přináší systém ochrany dokumentů a výrazně rozšiřují možnosti práce s tabulkami. Dokumenty Onlyoffice jsou kancelářskou sadou s bezplatnou komunitní verzí i placenou variantou s profesionálními funkcemi. Čtěte více

CorelDRAW Graphics Suite 2021 se soustředí na spolupráci a produktivitu

10. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel)
Nová produktová řada CorelDRAW 2021 zahrnuje profesionální grafický software CorelDRAW Graphics Suite 2021. Sada je k dispozici pro Windows a Mac a s ohledem na neustále se měnící pracoviště je nyní aplikace CorelDRAW.app optimalizována i pro dotykové ovládání a nově dostupná pro iPad. Čtěte více