Time Warner v mediálním spojenectví s Adobe

30. 3. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnosti koncernu Time Warner budou spolupracovat se společností Adobe na distribuci bohatého mediálního obsahu s využitím platformy Adobe Flash a řešení pro video od Adobe.

Společnost Adobe Systems Incorporated a tři společnosti koncernu Time Warner Inc. – Turner Broadcasting System, Inc., Warner Bros. Entertainment Inc. a Home Box Office, Inc. – oznámily strategické spojenectví, které bude podporovat spolupráci na vývoji další generace prostředí pro video a multimédia. Součástí tohoto spojenectví bude také spolupráce na urychlení vývoje správy digitálních práv pro web i samostatné počítače a řešení metadat a měření počtu diváků, které by mělo zlepšit vyhledávání a zhodnocení obsahu. Společnosti chtějí využít platformu Adobe Flash a řešení pro video k poskytování lepší kvality zážitků uživatelům obsahu od společností HBO, Turner Broadcasting a Warner Bros. Entertainment na více distribučních platformách.
Nové a působivé cesty k divákům
Společnosti Turner, Warner Bros. Entertainment a HBO jsou na předních místech v distribuci poutavých zážitků přes web s použitím technologií Adobe. Mnoho různých webových stránek společnosti Turner je již v současnosti na platformě Adobe Flash. Na webu www.thewb.com umožňuje společnost Warner Bros. Entertainment divákům shlédnout online velký výběr kompletních televizních pořadů a seriálů. Na webu společnosti Warner Bros. Entertainment na adrese www.warnerbros.com mohou diváci najít upoutávky na aktuální a připravované filmy, a také prohledávat obrovský katalog filmů. Společnost HBO brzy uvede novou verzi webu www.hbo.com s rozsáhlým využitím platformy Adobe Flash. Společnosti Adobe, Turner, Warner Bros. Entertainment a HBO budou v ohlášeném strategickém spojenectví a ve výsledných společných projektech hledat způsoby distribuce videa na internetu i mimo klasické počítače, na zařízení připojená k internetu, která spotřebitelům nabídnou video kdekoliv a kdykoliv budou chtít.
Kompletní řešení od plánování až po přehrávání
Společnost Adobe nabízí kompletní pracovní postupy pro video, včetně softwaru Adobe Creative Suite Production Premium, ve kterém je obsažen program Adobe Flash Professional pro vytváření videa, zvuku a interaktivních médií ve špičkové kvalitě. Pro distribuci poskytuje společnost Adobe platformu Adobe Flash, která je faktickým standardem pro vytváření převratných aplikací, obsahu a videa na webu. Adobe Flash Player je na více než 98 procentech připojených počítačů a používá se pro více než 80 procent webových videí na celém světě. Software Adobe Flash Media Rights Management Server pomáhá poskytovatelům obsahu chránit a kontrolovat mediální obsah bez ohledu na to, zda je přehráván přes web s použitím přehrávače Adobe Flash Player, nebo se přehrává lokálně s použitím přehrávače Adobe Media Player nebo softwaru Adobe AIR.