Thein představil novou značku Thein Security. Zaměří se na kyberbezpečnost

16. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein)
Investiční skupina Thein Tomáše Budníka zakládá novou značku Thein Security, která ve skupině Thein zastřeší aktivity v oblasti kyberbezpečnosti. Na pozici výkonné ředitelky Thein Security nastoupila Irena Hýsková, jejímž prvním úkolem je spustit Security Operations Center.

Společně se sesterskou entitou Thein Digital je nová značka součástí fondu J&T Thein SICAV a obě budou sídlit v budově Enterprise na pražském Pankráci.

Thein Security vznikla s cílem vytvořit špičkovou bezpečnostní organizaci. Pod tuto značku tak budou spadat veškeré služby spojené s ochranou firem v kyberprostoru. Thein Security bude provozovat bezpečností středisko, tzv. Security Operations Center a poskytovat ho formou služby těm zákazníkům, kteří se chtějí soustředit na své podnikání, ale současně chtějí mít prvotřídní dohled nad ochranou svých dat v kyberprostoru.

„Vnímáme, že oblast kybernetické bezpečnosti je zcela zásadní příležitostí a růstovým oborem, takže v portfoliu skupiny Thein už má dlouho své místo. Z Thein Security chceme vybudovat firmu, která bude schopna poskytnout českým i evropským firmám plnohodnotné bezpečnostní řešení. Hned pro odstartování do ostrého provozu spouštíme Security Operations Center, které bude pod vedením našich odborníků v nepřetržitém provozu detekovat bezpečnostní hrozby a reagovat na ně,” řekl zakladatel a majitel skupiny Thein Tomáš Budník.

Výkonnou ředitelkou nově vzniklé značky se stala Irena Hýsková, která přišla s téměř dvacetiletými zkušenostmi v managementu ve společnostech jako O2 nebo Vodafone. V Thein Security má na starosti naplnění bezpečnostní strategie, zavedení bezpečnostního dohledového centra SOC (Security Operations Center) jako služby, ale také finanční a provozní řízení a definici prodejní strategie.

„Po téměř dvaceti letech v zaběhnutých korporacích jsem se rozhodla zkusit něco nového a nastoupit do mladého ambiciózního projektu. Mé rozhodnutí motivovaly dvě věci - první je moje důvěra v Tomáše Budníka a tým, který kolem sebe postavil. Druhou je to, že plně věřím potenciálu kyberbezpečnosti. Je to veliká příležitost a já jsem ráda, že jí mohu uchopit a být součástí jednoho z nejambicióznějších projektů tohoto odvětví u nás. Naším cílem je stát se leadrem v oblasti kybernetické bezpečnosti v Česku i na Slovensku,” doplnila Irena Hýsková.

Obě odnože skupiny Thein z oblasti IT, tedy Thein Digital a Thein Security, se stěhují ze svých dosavadních kanceláří do budovy Enterprise na Pankráci, kde budou mít za souseda například bezpečnostní společnost Avast. V nových prostorách bude dostatek místa pro růst obou divizí, ale především je budova lépe vybavená a připravená pro poskytování služby Bezpečnostního dohledového centra SOC.

Podobné články

Thein posiluje ve vývoji softwaru – kupuje Spark Tech Net

4. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein)
J&T Thein SICAV, podfond Digital, oznámil akvizici české společnosti Spark Tech Net specializující se na vývoj a podporu informačních systémů, mj. pro telekomunikační operátory. Skupina Thein Tomáše Budníka tak rozšiřuje portfolio o softwarové vývojáře a posiluje své kompetence v této oblasti. Čtěte více

Skupina Thein kupuje jediného českého diamantového partnera společnosti Palo Alto Networks

6. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: J&T Thein)
Fond J&T Thein SICAV, podfond Digital, oznámil akvizici české bezpečnostní firmy H-Square ICT Solutions. Akvizicí firmy s nejvyšší dodavatelskou certifikací Palo Alto Networks posiluje svoji kompetenci v oblasti ICT bezpečnosti. Čtěte více

Skupina Thein získala společnost C SYSTEM CZ

16. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: J&T Thein)
J&T Thein SICAV, podfond Digital, oznámil akvizici českého dodavatele ICT a českou servisní jedničku C SYSTEM CZ. Fond Thein tím dosahuje významného milníku ve svém rozvoji dosažením agregovaných tržeb ve výši 2,5 miliardy korun, tedy cíle, který si na toto období vytyčil při svém vzniku. Čtěte více