Tesla rozšířila nabídku zařízení pro chytré domácnosti o termostatické hlavice

22. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tesla Smart)
Nejnovějším přírůstkem do rodiny chytrých zařízení značky Tesla, se kterými lze zvýšit komfort bydlení v každém bytě či domě, jsou chytré termostatické hlavice na teplovodní radiátory a centrální jednotka pro jejich ovládání. Hlavice přispějí k lepší pohodě bydlení, ale pomohou také snížit náklady na vytápění.

Chytré termostatické hlavice Tesla jsou určeny pro rodinné domy s vlastním zdrojem tepla, stejně jako byty s dálkovým vytápěním. Lze je snadno namontovat namísto stávajících termostatických ventilů na všechny běžné typy teplovodních radiátorů a následně s jejich pomocí pohodlně ovládat topení v jednotlivých místnostech a přesně regulovat jejich teplotu. Po propojení termostatických hlavic s centrální jednotkou Tesla Smart ZigBee Hub, připojené k domácí Wi-Fi síti, bude navíc možné ovládat topení v aplikaci v chytrém mobilním telefonu – a to i mimo domov, prostřednictvím internetu. Teplotu je vždy možné regulovat i ručně – pomocí tlačítek a ovládacích prvků na chytrých termostatických ventilech.

Propojení s centrální jednotkou rozšíří možnosti chytrých termostatických hlavic Tesla o řadu užitečných funkcí. Díky využívání informací o aktuální poloze telefonu, kterým se topení ovládá, mohou chytré termostatické hlavice při přiblížení k domovu otevřít topení, a naopak jej po odchodu z bytu či domu zastavit. Termostatické hlavice také automaticky zjistí, že je v místnosti otevřené okno, a během větrání topení zastaví. Ke snižování nákladů na vytápění přispívá také možnost nastavení týdenního rozvrhu vytápění, stejně jako tzv. prázdninový režim, aktivovaný při delší nepřítomnosti. Tento režim vytápění zajistí, že dům nepromrzne, ale zároveň topení poběží jen v nezbytně nutné míře.

„Na instalaci chytrých termostatických hlavic není pozdě ani v průběhu topné sezóny. Je totiž velmi snadná a jejich funkce pomohou snížit náklady na vytápění, které v poslední době strmě rostou. Ovládání vytápění prostřednictvím mobilního telefonu je vysoce komfortní a poskytuje funkce, které v běžných topných systémech nenajdeme. Z jediné mobilní aplikace lze navíc pohodlně ovládat i další zařízení chytré domácnosti značky Tesla,“ uvedl Tesla Project Manager Matěj Nimmerrichter. 

Různé modely pro každý interiér

Tesla nabízí hned dva různé modely inteligentních termostatických hlavic, které poskytují stejné funkce pro inteligentní řízení vytápění, ale liší se svým designem. Ventilu Tesla Smart Thermostatic Valve dominují podsvícený LCD displej a velká, snadno dostupná ovládací tlačítka. Dvě baterie typu AA budou termostatický ventil pohánět až 18 měsíců. Design ventilu Tesla Smart Thermostatic Valve Style umožňuje regulaci teploty jednoduchým otáčením hlavice ventilu, zatímco na displeji se zobrazuje aktuálně nastavená teplota s přesností na 0,5 stupně. Na dvě AA baterie poběží ventil až 24 měsíců.

Také centrální jednotka Tesla Smart ZigBee Hub, která promění termostatické hlavice Tesla na inteligentní ovladače vytápění, má elegantní, nenápadný design a kompaktní rozměry. Tesla Smart ZigBee Hub se připojí k domácí Wi-Fi síti a následně se ovládá prostřednictvím přehledné a v češtině dostupné mobilní aplikace pro smartphony s Androidem nebo iOS. Může sloužit i jako centrální ovládací prvek dalších zařízení chytré domácnosti – osvětlení, bezpečnostního systému atd. – a umožňuje jejich vzájemné propojení a spolupráci. Podporuje rovněž hlasové asistenční služby Google Home a Amazon Alexa.

Dostupnost a ceny

Produkty jsou již aktuálně v běžném prodeji. Koncová cena termostatické hlavice Tesla Smart Thermostatic Valve je 799 Kč, hlavice Tesla Smart Thermostatic Valve Style stojí 1 290 Kč. Cena centrální jednotky Tesla Smart ZigBee Hub je 699 Kč.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Chytrá domácnost, Tesla Smart

Podobné články

Tesla od Witty rozšířila nabídku produktů o chytré váhy

29. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tesla Smart)
Tesla nedávno do prodeje uvedla další novinku zaměřenou na životní styl, a to chytrou váhu Tesla Smart Composition Scale WiFi ve dvou variantách. Obě varianty jsou už v prodeji. Čtěte více

Netatmo: detektor oxidu uhelnatého

13. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Firma Netatmo představila inteligentní detektor oxidu uhelnatého. Mezi jeho hlavní přednosti patří až desetiletá výdrž baterie a funkce Auto-Test, která kontroluje stav snímače oxidu uhelnatého, baterie, Wi-Fi připojení a alarmu. Výhodou je také snadná instalace i obsluha a provedení bez jakýchkoli kabelů. Čtěte více

Produkty chytré domácnosti Tesla nově spadají pod firmu Witty

4. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Witty)
Značka má výborné výsledky a může fungovat samostatně. Po několikaměsíčním zkušebním období se značka Tesla se svými produkty chytré domácnosti kompletně zařazuje do portfolia společnosti Witty. Doplní tak řadu dalších převážně technologických značek, které firma distribuuje. Čtěte více

Eaton On-line Tour přichází s dalším ročníkem oblíbených přednášek

9. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Od 14. září se mohou zájemci opět zúčastnit odborně technických online školení Eaton On-line Tour. Živé webcasty, které můžete sledovat z pohodlí domova nebo kanceláře, budou probíhat vždy od 13 hodin. Všechna školení jsou zcela zdarma a bez registrace, stačí se v daný čas připojit. Čtěte více