Tématy pro rok 2017 jsou akceschopnost podniků a zajištění dostupnosti

21. 12. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Rok 2016 se podle společnosti Veeam nesl ve znamení významu dostupnosti, a to jak služeb, tak i dat. Důležitost přijímání moderních očekávání zákazníků a zajišťování bezproblémového poskytování služeb se bude s příchodem roku 2017 stále více prohlubovat.

Pokud budou chtít tato očekávání zákazníků i partnerů společnosti splňovat nebo dokonce překonávat, měly by se z pohledu informačních technologií zaměřit na čtyři následující klíčové trendy.

▪ Smazávání rozdílů mezi veřejnými, privátními a hybridními cloudy – před několika lety se mohla myšlenka rozšíření infrastruktury datového centra do podoby hyper-veřejného cloudu zdát nemožná z důvodu problémů spojených s konektivitou, bezpečností a mnoha dalšími oblastmi. Trh je nyní nicméně připravený k přijetí hybridních cloudových architektur jak z pohledu infrastruktury, tak i aplikací. Ostatně k tomu již dochází a v návaznosti na to, jak podniky chtějí zvyšovat svoji flexibilitu a spolehlivost při současném zajištění neustálé dostupnosti dat i aplikací z jakékoli lokality, je na obzoru ještě širší mainstreamové přijetí tohoto trendu.

▪ Prudký nárůst zájmu o softwarově definovanou infrastrukturu –není žádným tajemstvím, že softwarově definovaná datová centra byla v posledních letech obrovským trendem, a to i díky popularitě virtualizačních technologií. Provoz aplikací ve virtualizovaném prostředí přináší firmám mnoho výhod a usnadňuje výstavbu efektivní, spolehlivé a flexibilní IT infrastruktury, která zjednoduší správu a uspoří čas i ostatní zdroje. V návaznosti na rozvoj firem lze předpokládat větší tlak na dodavatele poskytovat software a služby, které naplní očekávání nové generace inovátorů.

▪ Náskok před hackery –nebezpečí ze strany hackerů, stejně jako šíření botnetů a malwaru (obzvláště pak ransomwaru), udrží vysokou pozornost IT manažerů po celý rok 2017. Během roku 2016 jsme byli svědky enormních nároků na organizace vyžadující zajištění dostupnosti – na vině byly rozsáhlé útoky na DNS služby. Tedy útoky, které způsobily nedostupnost mnoha společností a služeb v nejdůležitějších okamžicích. A v návaznosti na to, jak roste počet firem poskytujících digitální služby, budou aktivity ze strany hackerů stále nepříjemnější. Více než kdykoli dříve budou muset podniky klást důraz na komplexní pokrytí problematiky bezpečnosti, zálohování i obnovy – jen tak zajistí neustálou dostupnost svých služeb pro partnery i zákazníky.

▪ Více dat, více příležitostí – datová centra obsluhují stále větší množství dat. Historických i aktuálních, která jsou nutná pro nejdůležitější aplikace. Bez ohledu na to, zda data pochází ze zařízení internetu věcí, podnikových systémů nebo ze stávajících datových zdrojů, je závěr naprosto jasný: datová exploze bude pokračovat. Na druhou stranu tento trend přinese výhody pro firmy, které chtějí pro zdokonalení svých stávajících činností a nabídnutí nových služeb využívat pokročilé analytické technologie. Na základě dat budou moci firmy během roku 2017 získávat stále lepší přehled, který jim umožní přijímat správná rozhodnutí a definovat informované podnikatelské strategie. Nicméně tyto analytické možnosti přinesou ovoce pouze tehdy, pokud budou data dostupná a dostatečně rozsáhlá. Jakýkoli výpadek ale pro firmy spoléhající se při řízení svého provozu na pokročilé analýzy povede nejen k přerušení obchodování se zákazníky a dodavateli, ale také k obrovským problémům z pohledu rozhodování. Organizace proto budou muset svoji pozornost nasměrovat na udržení dostupnosti nejdůležitějších systémů, které poskytují základy pro jejich analýzy.

Štítky: 

Podobné články

Lama Plus je nejlepším distributorem Verbatimu v oblasti optických médií za rok 2024

9. 5. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lama Plus)
Na mezinárodní konferenci Verbatim Summit 2025, která se letos konala na Maltě, získala společnost Lama Plus prestižní ocenění Best Performance Optical Media 2024. Toto ocenění uděluje společnost Verbatim svým nejúspěšnějším partnerům za mimořádné prodejní výsledky a obchodní přínos v oblasti optických médií. Čtěte více

ATC obhájilo dvojici ocenění společnosti Epson

30. 4. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Distributor AT Computers obhájil loňská vítězství a opět získala dvě prestižní ocenění od společnosti EPSON. Společnost se konkrétně stala Největším distributorem hardwaru a Největším distributorem spotřebního materiálu. Čtěte více

ASBIS CZ má nyní v portfoliu produkty Lenovo

22. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Distributor ASBIS CZ se zařadil mezi partnery společnosti Lenovo a od ledna 2025 tak ve svém portfoliu nabízí široké spektrum produktů tohoto výrobce. Čtěte více

Xerox se stane novým majitelem Lexmarku

13. 1. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Očekává se, že transakce mezi tradičními tiskárenskými společnostmi bude uzavřena ve druhé polovině roku 2025. Cena obchodu se pohybuje okolo 1,5 miliardy USD Čtěte více