Technologie SBA v procesorech Intel Core

11. 4. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Intel)
Intel představil plán nabízet technologii Intel Small Business Advantage (SBA) pro osobní počítače (desktopy i laptopy) na základě rodiny procesorů Intel Core druhé generace. Technologie SBA byla vyvinuta pro menší firmy: těm bude zajišťovat zabezpečení a vyšší produktivitu.

Intel SBA umožňuje malým firmám plně se soustředit na svou práci a nemuset se starat o své počítače. Ty díky tomu běží automaticky na plný výkon, jsou zabezpečené a též zálohují data. Majitelé malých firem by se měli starat hlavně o své podnikání a nikoli o provoz počítačů. Mnoho takových firem si nemůže dovolit najímat specializované IT odborníky, takže majitel pak sám musí dohlížet na to, že zaměstnanci pracují na zabezpečených, nezavirovaných a plně aktualizovaných počítačích. Jakékoli přerušení funkčnosti počítačů pak znamená ostrý pokles produktivity, riziko zmeškaných termínů a dalších závazků.

Procesory Intel s technologií Intel SBA byly navrženy tak, aby zabezpečení počítačů hlídaly automaticky. Intel SBA má intuitivní uživatelské rozhraní, které lze nakonfigurovat pro automatické zálohování a aktualizaci softwaru, jež mohou být prováděny kdykoli, tedy i mimo pracovní dobu, aby počítače byly připraveny při návratu zaměstnanců do práce. Intel SBA rovněž pravidelně monitoruje bezpečnostní software a informuje uživatele a majitele o případném napadení viry a dalšími škodlivými programy. Díky technologii Intel BSA se majitelé malých firem mohou soustředit na své podnikání a nemusí se starat o počítače.

Počítačové řešení pro malé firmy

Intel SBA je kompletní hardwarové a softwarové řešení zaměřené na zvýšení produktivity a posílení zabezpečení. Je k dispozici pro procesory Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i5 vPro, Intel Core i7 a Intel Core i7 vPro s profesionálními čipovými sadami Intel 2012.

Maximalizace produktivity práce optimalizací výkonu PC

• PC Health Center: Automatické stahování aktualizací a údržby mimo pracovní dobu, a to dokonce i při vypnutém počítači. PC se automaticky zapne, stáhne aktualizace, defragmentuje disk, vymaže cookies a dočasné internetové soubory. Po dokončení těchto úkolů se počítač zase vypne. Díky tomu, že tyto úkoly budou probíhat mimo pracovní dobu, nebude docházet ke zdržování pracovních procesů, a tudíž dojde k zvýšení produktivity.
• Úspora energie: Procesory Intel Core s technologií Intel SBA mohou snížit výdaje za energie. Pokud zaměstnanec zapomene vypnout počítač, vypne jej funkce Energy Saver automaticky, čímž se sníží spotřeba elektrické energie mimo pracovní dobu o plných 95 procent. Energy Saver může počítač vypnout a zapnout kdykoli. Například lze nastavit konkrétní dobu zapnutí, takže se počítač zapne těsně před příchodem zaměstnanců do práce.
• Bezdrátový displej: Není problém připojit bezdrátově externí displej pro lepší spolupráci nad prezentacemi, video soubory a webovými stránkami.
• Zabezpečení PC a dat, snížení rizik plynoucích z malwaru, úniku nebo ztráty citlivých dat

Software Monitor: Bezpečnostní software lze snadno deaktivovat, navíc je často zastaralý, takže je nespolehlivý. Funkce Software Monitor neustále sleduje bezpečnostní software a hlásí, jakmile dojde k ohrožení tohoto programu. Uživateli jsou zasílány notifikace i zprávy o incidentech, zejména pak v případech, kdy je třeba neprodleně jednat. Tato hardwarově založená technologie nabízí další vrstvu zabezpečení, snižuje prostoje a náklady způsobené viry a malwarem. Zároveň snižuje riziko poškození nebo ztráty dat.
-Data Backup & Restore: Data by měla být zálohována automaticky a spolehlivě, aby byly klíčové informace náležitě ochráněny. Naplánování záloh mimo pracovní dobu zabrání tomu, aby zálohování narušovalo pracovní den. Pokud dojde k chybě nebo zmeškání aktualizace, je uživatel automaticky upozorněn. Je-li třeba obnovit data ze zálohy, má uživatel k dispozici podrobný návod.

USB Blocker: Viry a malware mohou proniknout do firmy z USB portů a stejně tak mohou skrze USB porty uniknout klíčová data. Počítače lze nastavit tak, že budou blokovat vybraná USB zařízení, a to včetně pamětí, fotoaparátů, kamer a dalších. Zaheslovaná konfigurace umožňuje kontrolu nad vstupem i výstupem a zároveň obsahuje výjimky pro záložní zařízení.
-Intel SBA lze nakonfigurovat s technologií Intel Anti-Theft a dále tak posílit zabezpečení.

Flexibilní nastavení umožňuje technologii Intel SBA

• Prodejci mohou do technologie Intel SBA integrovat služby a řešení nezávislých prodejců.
• Rozhraní Intel SBA slouží jako jednotný portál pro výběr a konfiguraci všech aplikací.
• Prodejci a OEM si mohou uživatelské rozhraní Intel SBA snadno upravit a doplnit vlastní informace, například přidat kontaktní údaje, aplikace a další věci.

Štítky: 

Podobné články

Intel: Paula Tolliverová

3. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Intel)
Společnost Intel jmenovala Paulu Tolliverovou novou viceprezidentkou a CIO. Tolliverová přišla z Dow Chemical, kde působila jako korporátní viceprezidentka pro firemní služby a CIO. Čtěte více

Nedostatek odborníků na kybernetickou bezpečnost činí firmy i státy zranitelnými

2. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Intel)
Společnost Intel Security ve spolupráci s Centrem pro strategická a mezinárodní studia (CSIS) vydala globální zprávu, která dokumentuje krizový nedostatek odborníků dopadající na odvětví kybernetické bezpečnosti. Čtěte více

Dell aktualizuje své čtyřsocketové servery novými procesory Intel

22. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Dell)
Společnost Dell aktualizuje čtyřsocketové servery PowerEdge 13. generace. Aktualizované portfolio tak představuje komplexní řešení i pro náročné uživatele. Čtěte více

Intel představil nové procesory Xeon Phi

22. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar)
Rodina procesorů Intel Xeon Phi je reakcí Intelu na narůstající objem dat a potřebě jim porozumět. Procesor je základním prvkem Intel Scalable System Framework a zároveň je součástí kompletního řešení, které přináší klíčové technologie pro snadno instalovatelné a vysoce výkonné klastry. Čtěte více