TCL uvedlo na trh své prémiové televizory Mini LED s rozlišením 8K

9. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL Electronics představila své nejnovější Mini LED řady X, konkrétně X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K. Řada X92 Pro bude k dostání ve velikosti úhlopříčky 85", řada X92 pak v 65" a 75".

Technologie Mini LED použitá u řady X poskytuje divákům nepřekonatelný zážitek při sledování televize, díky přístupu, kdy je více kontrastních ovládacích zón vytvořeno diodami LED, které jsou mnohem menší a v mnohem větším počtu. V důsledku má pak obraz více detailů, zářivou svítivost a širší rozsah HDR. Řada X92 Pro OD Zero Mini LED používá LED diody 700× menší než konvenční LED (ve srovnání s TCL X915 8K QLED).

Nové televizory získaly certifikace asociace 8K. Řada X navíc nabízí nejen rozlišení 8K, ale také 8K upscaling pro více digitálního obsahu s nejlepší dosažitelnou čistotou obrazu, a to díky displeji 8K 120 Hz.

Řada X s technologií TCL QLED vylepšuje barevný objem o 100 % za použití více než miliardy barev. Všechna zobrazení jsou reprodukována s neuvěřitelnou hloubkou odkazující na 3D rozměr. Divák je pak doslova pohlcen a vtažen do každé scény a do každého jednotlivého okamžiku.

Řada X92 Pro je vybavena audiosystémem 5.1.2 s 25 reproduktory a hudebním výkonem 160 wattů. Ozvučení pak takřka dosahuje kvalit pódiového zvuku. Řada X92 má audio systém 2.1 s výkonem 60 wattů. Audiosystémem obou modelových řad využívá hardware Onkyo a další technologie včetně Dolby Atmos.

Prémiový technický design

Štíhlý a ultra tenký profil u X92 Pro je vytvořen pomocí technologie TCL OD Zero Mini LED. Anodizované hliníkové kartáčované tělo televizoru pak ideálně doplní každý interiér. High endový vzhled naplňuje představy TCL o futuristickém a pohlcujících designu, jako jsou například detailní mechanické části nebo reproduktory v kůži a extrémně tenké, lehké a odolné použité materiály, které vylepšují vzhled produktu. Řada X92 Pro využívá také akustické řešení s odrazovými plochami, což zajišťuje, že zvuk z bočních reproduktorů je odrážen přímo k divákovi.

Nepřekonatelný herní zážitek

Řada X má integrovaný režim Game Master Pro pro novou generaci hráčů. Prvky Game Master Pro zahrnují dále rozhraní HDMI 2.1 a připojení Wi-Fi 6.

Mezi použité technologie a vylepšení patří i 120Hz zobrazovací frekvence s dynamickou kompenzací, menší barevná chybovost, snížení neostrosti i vibrací obrazu. Dále nové televizory využívají technologii pro obnovovací frekvenci VRR (Variable Refresh Rate), pracují v režimu ALLM (Auto Low Latency Mode) a eARC, což v důsledku znamená jedinečný audiovizuální zážitek při hraní her ale také u televizní a filmové zábavy.

Google TV

Obě řady, X92 Pro a X92, přicházejí se službou Google TV, která spojuje filmy, televizní pořady a další zábavu napříč aplikacemi a předplatnými. Kombinací špičkové technologie TCL Mini LED, rozlišení 8K a technologií QLED s novým zážitek ze zábavy díky Google TV budou televizory řady X pomáhat uživatelům a divákům objevovat a přistupovat k digitálnímu obsahu.

Chytré funkce

Řada X pomocí kamery Magic spojuje televizní zážitek se společenským zážitkem a umožňuje propojení bez hranic. Obě řady X92 Pro a X92 mají předinstalovanou aplikaci Google Duo, která umožňuje provozovat videohovory s rodinou či přáteli. Televizory jsou předprogramovány s řadou povelů pomocí gest, což umožní uživatelům spolupracovat s televizorem pomocí pohybu paží spíše než pomocí hlasového ovládání nebo dálkovým ovladačem.

Video : 
Obrazová galerie:
Štítky: 

Podobné články

Podzimní novinky od Philips TV & Sound zaujmou vylepšenými OLED televizory

2. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV & Sound)
Společnost Philips TV & Sound představila své produkty pro druhou polovinu roku 2021. Společnost představila nové nejvyšší modely OLED+ se zvukem od specialistů z Bowers & Wilkins. Dále společnost uvedla nová true wireless sluchátka Fidelio T1 s ANC. Čtěte více

Známe vítěze 39. ročníku EISA Awards

17. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA Awards)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2021–2022, jste na správném místě. Čtěte více

Televizory Philips Performance zaujmou vyváženým poměrem cena/výkon

9. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Společnost Philips TV & Sound navazuje na každoroční úspěch své Performance Series (modely 8506, 8536, 8546 a 8556), která nabízí nejlepší televizní technologie za atraktivní cenu a představuje nové modely pro rok 2021. Čtěte více

První Mini LED Philips přichází do předprodeje

3. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Společnost Philips TV & Sound zahájila v České republice předprodej svého prvního Mini LED televizoru (9506), který zaujme vysokou kvalitou obrazu, čtyřstranným Ambilightem, konektorem HDMI 2.1 a nízkou latencí vhodnou pro gaming. Čtěte více