TCL přináší na český trh nové QLED televize C81 a C71

13. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL Electronics představila v evropské premiéře své dvě zcela nové produktové řady QLED televizorů TCL C71 a C81. Nové produktové jsou navrženy s využitím nejpokročilejších technologií a jsou cenově dostupné. Produktová řada C81 je dodávána ve velikostech 75, 65 a 55, řada C71 pak 65, 55 a 50 palců.

Nové modely jsou lokalizované pro český trh a podporují nový vysílací standard DVB-T2. U vybraných prodejců a distributorů jsou již nové modely k dostání nebo jsou dostupné v předobjednávkách. Na českém trhu jsou prodávány pod označením C815 a C715. Před označením je dále uvedena velikost uhlopříčky v palcích.

Nové produktové řady využívají technologii Quantum Dot a nabízejí tak uživatelům realistické zobrazení, které je navíc doplněno prémiovou technologií pro zvuk. Televizory C81 a C71 podporují Dolby Vision a rozlišení 4K HDR10+. Technologie Dolby Atmos přináší do obou produktových řad prostorový zvuk. Řada C81 navíc využívá zvukový systém ONKYO. U této řady je navíc u velikostí 65 a 75" použita obrazovka se zobrazovací frekvencí 100 Hz. U velikosti 55" je pak použita vlastní technologie MEMC (Motion Estimation/Motion Compensation) se softwarem zajišťujícím čistý obraz.

Televizory TCL C81 a C71 mají také celou řadu chytrých funkcí, zahrnutých do vlastního ecosystému umělé inteligence TCL AI-IN. Operační systém Android nabízí široké možnosti zábavy s využitím širokého spektra dostupných aplikací. K dispozici jsou i integrované služby Google Home a Assistant, hlasové ovládání i funkce T-cast a Chromcast a kompatibilita se službou Alexa.

Cena u produktové řady C81 začíná na 21 999 Kč včetně DPH (uhlopříčka 55 palců, na českém trhu pod modelovým označením TCL 55C815). Model s uhlopříčkou 75", tedy TCL 75C815, se prodává za 49 990 Kč včetně DPH. Cena u produktové řady C71 (TCL 50C715 s uhlopříčkou 50") začíná na 17 999 Kč. Model s uhlopříčkou 65", tedy TCL 65C715, se prodává za 26 990 Kč včetně DPH.

Díky přítomnosti operačního systému Android 9.0 a služeb Google Home a Assistant, které jsou součástí dodávky, mohou uživatelé využít ovládání hlasem a zadávat přes milion povelů pro ovládání televizoru, jeho funkcí ale i dalších kompatibilních zařízení domácí elektroniky. Nové modely jsou kompatibilní také se službou Alexa. Komfort používání je dále rozšířen o funkce vlastní platformy umělé inteligence TCL AI-IN, která umožňuje hluboké učení pro inteligentní optimalizaci obrazu a zvuku a individualizované podmínky a způsoby přehrávání. HandsFree ovládání hlasem umožní zákazníkům plnou flexibilitu a pohodlí i souběžné využívání aplikací bez promeškání důležitého okamžiku televizního pořadu nebo filmu. Přehrávat digitální obsah na televizích Android TV je díky široké nabídce aplikací naprosto jednoduché. V nabídce jsou pro přehrávání obsahu v rozlišení 4K HDR mezi jinými služby Netflix, Amazon Prime Video a YouTube. Další inovativní vlastnosti jsou například PIP (Obraz v obraze), snadné přepínání mezi úlohami, víceuživatelské účty a profily a také doplňující nastavení umožňují všem členům rodiny sledovat jejich digitální obsah podle vlastních preference. Podpora aplikací T-Cast a Chromecast umožňuje přehrávat obsah z mobilních telefonů a počítačů s OS Windows nebo Mac, iPhonů a chytrých telefonů s Androidem.

Nové produktové řady byly navrženy také s ohledem na herní komunitu. Garantují nízké hodnoty prodlevy (10 ms) i potřebný výkon a obrazovou kvalitu. Hráči ocení i tři porty HDMI a dva porty USB 2.0 pro připojení ovladačů a herních konzolí. Chytrá televize by nebyla kompletní bez dálkových ovladačů. Produktová řada C81 přináší dálkové ovládání s možností ovládání hlasem nebo klávesové zkratky pro přístup k hlavním aplikacím. Ovládání navíc podporuje službu Google Assistant.

Štítky: 

Podobné články

Philips se „vypalování“ nebojí – k vybraným OLED TV dává 5letou záruku

30. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, se rozhodla dát českému trhu a potenciálním zákazníkům jasně najevo, že při běžném používání není nutné se obávat trvalého poškození OLED televizorů v souvislosti se zbytkovým obrazem, často nepřesně nazývaném jako „vypálení obrazu“. Čtěte více

LG odhalilo nové televizory v čele s 8K OLED modely a NanoCell TV

19. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
V čele nových televizorů stojí 14 OLED modelů včetně uměním inspirované série GX Gallery, Real 8K ZX modelů a 4K Ultra HD televizorů. Novinky startují tento měsíc v Jižní Koreji a Spojených státech, po kterých bude následovat evropský trh a další regiony. Čtěte více

Aplikace Apple TV a Apple TV+ jsou dostupné pro TV LG z roku 2019

7. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Společnost LG v lednu představila své chytré televizory pro rok 2020 již s aplikací Apple TV. Nyní uvádí na trh aplikaci kompatibilní také s chytrými televizory z roku 2019. Aplikace Apple TV, která je snadno přístupná ze spouštěče LG Home Launcher, umožňuje majitelům televizí LG přihlásit se k odběru a sledovat Apple TV+. Čtěte více

Nový OLED televizor od Philipsu využívá k vylepšení obrazu umělou inteligenci

5. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Televizory řady 805 a 855 jsou vybavené procesorem P5 čtvrté generace a disponují funkcemi umělé inteligence. Funkce Philips AI využívá neuronové sítě a strojové učení k analýze milionů testovacích klipů obrazové kvality z unikátní databáze vytvořené interně společností Philips TV a následně vývojovým týmem TP Vision. Čtěte více