Novinky

Tablet, phablet a konvertibil

Ještě před pár lety jsme se v segmentu přenosných zařízení na trhu běžně setkávali jen s několika málo typy – s telefony, notebooky a kapesními počítači (ať již vybavenými klávesnicí, nebo dotykovým displejem). Dnešní situace je však podstatně složitější: telefony a notebooky zůstaly, nově se každodenně navíc setkáváme s různými tablety, phablety, ultrabooky, konvertibily či zařízeními 2 v 1.

František Doupal

  • 8. 12. 2014
  • 1 min
Tablet, phablet a konvertibil

Co mají všechny tyto koncepty společného? Jsou nové, atraktivní a uživatelé s nimi prozatím většinou nemají příliš zkušeností. Tato zařízení však mají jednu záludnost, protože – ač to tak na první pohled nemusí vypadat – rozdíl mezi jednotlivými typy přístrojů a jejich použitelností pro různé činnosti je obrovský. Ačkoli je pravda, že rozdíly se postupně stírají, tak na psaní bude vždy lepší přístroj s hardwarovou klávesnicí, na tabulky či prezentace se bude hodit zařízení s větší obrazovkou, na cestách přijde vhod dlouhá výdrž a možnost přístroj použít jako navigaci a doma se bude hodit možnost klávesnici odpojit a v pohodlí si pustit film nebo jen tak brouzdat na internetu. Toto všechno (a ještě mnohem více) dnešní přístroje zvládají. Každý však trochu jinak, po svém a s jiným komfortem a možnostmi.

Nebojte se tedy tato zařízení nabízet – jsou moderní, atraktivní a zákazníci je chtějí. Více než kdy dřív však záleží na citlivém posouzení potřeb každého zákazníka a doporučení toho správného zařízení. Výběr správného typu zařízení je totiž naprosto klíčový a přímo rozhoduje o budoucí spokojenosti či nespokojenosti zákazníka.