T-Mobile začal nabízet SD-WAN služby

4. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
T-Mobile uvedl ve spolupráci se společností Versa Networks na trh nové řešení SD-WAN Services. Celoevropské strategické partnerství oznámila skupina Deutsche Telekom počátkem září 2020. Vyvinuté řešení je nyní k dispozici zákazníkům operátora T-Mobile i v České republice.

Služby inteligentní datové sítě firmám zefektivní správu sítí a pomohou optimalizovat náklady na infrastrukturu. Hlavními výhodami T-Mobile SD-WAN Services jsou zvýšení bezpečnosti, flexibilita nastavení, jednoduchá konfigurace, snadné ovládání a komfort pro jejich uživatele.  

Řešení SD-WAN Services představuje služby inteligentních datových sítí pro naše firemní zákazníky. Díky SD-WAN Services mohou získat kvalitnější správu složitých podnikových sítí, lepší přehled v rámci sítě a optimalizovat náklady na provoz sítě,“ uvedl Luboš Lukasík, ředitel prodeje korporátním zákazníkům a státní správě, a dodal: „Služby softwarově řízených datových sítí jsme vyvinuli společně s Versa Network ve skupině Deutsche Telekom. V T-Mobilu jsme připraveni zákazníkům pomoci zvládnout výzvy dnešního IT prostředí a podpořit je v digitalizaci. Díky COVIDu se digitální transformace jednoduše řečeno stala. Firmy tak čelí nečekaným důsledkům a novým úkolům včetně připojení většiny zaměstnanců při práci z domova. To klade na výkon datové sítě i její obsluhu mimořádné nároky. SD-WAN Services zajistí jak zabezpečení, tak stabilitu a kapacitu podnikových sítí při připojování k firemním i veřejným aplikacím.“

Platforma Versa Secure SD-WAN, na které řešení T-Mobilu stojí, používá pro směrování digitálního provozu namísto klasických routerů specializovaný řídící software, který si zákazník může spravovat sám. Podniky tak mohou optimalizovat využití šířky přenosového pásma ve prospěch kritických aplikací, nastavit správné směrování dat uvnitř i vně firemní sítě, navýšit výkon preferovaných aplikací díky lepší prioritizaci, a snížit ztrátovost datových paketů. Integrované bezpečnostní, monitorovací a analytické funkce poskytnou zákazníkům detailní přehled o datovém provozu. V případě přechodu jejich zaměstnanců na home office pomůže SD-WAN řešení s prioritizací obrazové a hlasové komunikace tak, aby firemní videohovory přes MS Teams či jinou technologii proběhly bez výpadků a ve vysoké kvalitě spojení.

Přechod na SD-WAN sítě představuje pro naše zákazníky další evoluční krok směrem k sítím nové generace (např. 5G či 5G Campus sítě). T-Mobile disponuje odborníky, kteří jsou zákazníkovi schopni toto řešení představit, naimplementovat, nakonfigurovat i následně provozovat, a to vše formou služby bez nutnosti počáteční investice. Umíme zákazníkům nabídnout i tzv. Proof-of-Concept – možnost vyzkoušet si tuto technologii nezávisle na stávajícím řešení předtím, než se rozhodne k její implementaci,“ doplnil Kasík.

SD-WAN řešení není určeno jen velkým zákazníkům, jeho výhodu ocení i ti, kteří nedisponují robustní firemní sítí. Přináší mimo jiné i možnost využít stávající záložní linky jako druhé nezávislé datové připojení, přes které zákazník může začít směrovat méně prioritní datové toky, anebo je poslat přímo do internetu. Tímto krokem tak optimalizuje zatížení celofiremní datové sítě.

Vedle technologie Versa Networks umíme nabídnout i řešení dalších našich technologických partnerů. Finální řešení vždy navrhujeme podle konkrétních přání a potřeb zákazníka,“ uvedl Martin Buša, ředitel jednotky ICT služeb a řešení.

Podrobnosti o SD-WAN Services jsou k dispozici na webové stránce ZDE.

Podobné články

VMware představil inovace pro datová centra a cloud

30. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
VMware představil inovace pro virtuální cloudové sítě, které umožní pracovat s lokální infrastrukturou analogicky jako s veřejnými cloudovými prostředky a optimálně naplňovat potřeby aplikací a uživatelů. Čtěte více

Vodafone jako první v Česku spouští softwarově definované sítě

14. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Vodafone)
Inteligentní síť, která dokáže předvídat a řídit poptávku a která je řízená softwarem z jednoho místa. To je služba Vodafone SD-WAN. Česká republika je vůbec prvním evropským trhem z celé skupiny Vodafone Group, který toto řešení nabízí na platformě VeloCloud softwarového lídra VMware. Softwarově definovaná síť může přinést výrazné úspory a pomoci tak i firmám. Čtěte více