T-Mobile obhájil své prvenství v testu mobilních sítí Ookla

30. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
T-Mobile znovu získal ocenění za nejlepší mobilní pokrytí a nejlepší a nejrychlejší mobilní síť v ČR. Ocenění bylo uděleno na základě více než 169 milionů měření pokrytí a 230 tisíců testů rychlosti mobilních sítí, která proběhla prostřednictvím aplikace Speedtest v třetím a čtvrtém čtvrtletí roku 2023 po celé republice.

Prestižní ocenění Ookla Speedtest Awards získal mobilní operátor již potřetí a znovu tak potvrdil vysokou úroveň poskytovaných služeb. Uspěl jak v kategorii nejlepšího mobilního pokrytí, tak i jako nejrychlejší mobilní síť, a díky tomu získal i celkové ocenění jako nejlepší mobilní síť v České republice.

„Neustále se snažíme naši síť vylepšovat a investujeme do jejího rozvoje, abychom mohli zákazníkům nadále nabízet vysokou úroveň služeb. Ocenění je tak pro nás zároveň velkým závazkem v nastavené úrovni pokračovat i nadále,“ dodal Vladan Peković, ředitel technologií a IT, interim CEO společností T-Mobile a Slovak Telekom.

Hodnocení mobilního pokrytí vychází z celkového počtu více než 169 milionů měření, která proběhla na celém území České republiky v druhé polovině roku 2023. T-Mobile získal celkové Coverage Score 723 a obsadil tak mezi českými operátory první příčku.

V testu rychlosti mobilní sítě bylo analyzováno přes 230 tisíc měření rychlosti stahování a odesílání dat v mobilní síti, která v druhém pololetí roku 2023 provedli uživatelé mobilní aplikace Speedtest od společnosti Ookla na více než 54 tisících unikátních mobilních zařízeních po celém území České republiky.

„Po provedení hloubkové analýzy testů provedených na podnět spotřebitelů pomocí Speedtestu byl T-Mobile vyhlášen nejrychlejší mobilní sítí v České republice v rámci ocenění Speedtest Awards společnosti Ookla,“ uvedl Stephen Bye, prezident a generální ředitel společnosti Ookla, divize společnosti Ziff Davis. „Toto prestižní ocenění je udělováno operátorům mobilních sítí, kteří prokázali výjimečnou rychlost a výkon ve srovnání s ostatními významnými mobilními sítěmi na trhu za 3. až 4. čtvrtletí 2023. Jsme nadšeni, že můžeme ocenit společnost T-Mobile Czech Republic za dosažení tohoto úspěchu, jež je výsledkem jejího vytrvalého zaměření poskytnout svým zákazníkům vynikající připojení.

Celkové výsledky měření u všech českých operátorů ukázaly střední hodnotu (medián) rychlosti stahování dat 55,31 Mb/s, odesílání dat 16,19 Mb/s a doby odezvy 23 milisekund. V síti T-Mobilu byl zjištěn medián downloadu 69,95 Mb/S, uploadu 19,14 Mb/s a latence 24 ms. T-Mobile získal celkové Speed Score 73,67 a odnáší si tak prvenství jako nejrychlejší mobilní síť v České republice.

Podobné články

T-Mobile rozšiřuje svůj bezdrátový internet na doma, nabídne 5G a rychlost až 250 Mb/s

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Společnost T-Mobile rozšířila svou nabídku internetu na doma o nové tarify Bezdrátového internetu s rychlostí až 250 Mb/s. Všechny tarify využívají nejnovější 5G technologii a jsou doplněné také výhodným pronájmem nového zařízení. Čtěte více

O2 spustilo IoT síť Cat-M s 98,5% pokrytím území České republiky

21. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Operátor O2 spustil novou moderní bezdrátovou síť pro internet věcí Cat-M (LTE Cat-M1). Díky vyššímu datovému přenosu a trvalejšímu připojení umožní komunikaci i zařízením v pohybu, jako jsou třeba GPS lokátory, nebo datově náročnějších zařízení, která vyžadují stálé připojení k síti. Čtěte více

T-Mobile spustil službu Apple Watch Connection i v roamingu

13. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
T-Mobile jako první český mobilní operátor umožní svým zákazníkům využívat službu Apple Watch Connection (AWC) také v roamingu. Uživatelé tak budou moci telefonovat z hodinek bez nutnosti propojení s iPhonem i v zahraničí. Čtěte více

Neomezená mobilní data využívá dle ČTÚ už 22 % respondentů

7. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČTÚ)
Český telekomunikační úřad se v průzkumu podrobněji zaměřil na mobilní trh. Mimo jiné jsme se tak dozvěděli, že služby virtuálních operátorů využívá téměř 11 % respondentů nebo, že 39 % respondentů vynakládá na měsíční provoz svého soukromého mobilu (soukromé SIM karty) 200 až 499 Kč. Jaké další skutečnosti průzkum odhalil? Čtěte více