Symbióza na poli infrastrukturního, výkonnostního a bezpečnostního monitoringu

18. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Flowmon Networks uzavřela alianci se specialistou na IT monitoring Paessler AG. Společné řešení kombinuje přednosti obou platforem – široký záběr infrastrukturálního monitoringu s vysokým výkonem a bezpečnostní analytikou.

„S nadšením a velkým očekáváním se pouštíme do spolupráce s lídrem v oblasti monitorování IT infrastruktury Paessler. Řada průniků ve vzájemné symbióze slibuje velkou výhodu pro všechny, kteří touží po transparentním, spolehlivém a bezpečném digitálním prostředí,“ uvedl Pavel Minařík, CTO ve Flowmon Networks.

PRTG Network Monitor společnosti Paessler umožňuje monitorovat libovolnou IT infrastrukturu, její dostupnost, výkon, ale také aplikace, cloudové služby či virtuální prostředí. Důvodem, proč dnes patří mezi nejpoužívanější řešení pro monitorování IT, je využívání konvenčních monitorovacích metod a protokolů kombinovaných s výkonným API.

„Společné řešení přichází se zcela novou úrovní detailu, který kombinuje široký záběr s hloubkovou analytikou. Naši zákazníci tak mohou mnohem snadněji udržet svou IT v chodu a bezpečí,“ vysvětlil Steven Feurer, CTO ve společnosti Paessler. „Našli jsme partnera, který se k nám skvěle hodí jak z obchodního, tak i technického hlediska,“ dodal.

Řešení PRTG získalo díky spolupráci s Flowmonem přístup k datům se síťovou telemetrií, analýze využívající možnosti umělé inteligence a dalším pokročilým bezpečnostním funkcím. Na svém dashboardu zobrazuje Flowmonem zachycené události již seskupené dle závažnosti, což urychluje následnou reakci. V případě potřeby se však uživatel může přepnout do prostředí Flowmon a neobvyklý incident podrobit hloubkové analýze.

Jaké výhody přináší integrované řešení IT specialistům?

  • Absolutní přehled – infrastrukturní monitoring se širokým záběrem kombinovaný s hloubkovou flow analýzou pro maximální transparentnost.
  • Zvýšená bezpečnost – schopnost detekovat neobvyklé chování, odhalit indikátory kompromitace, vnitřní hrozby a DDoS útoky, monitorovat firewally, antivirový software a backup zálohy.
  • Monitoring vysoké dostupnosti – možnost monitorovat Flowmon pomocí PRTG a zajistit jeho dostupnost i v případě jeho selhání díky funkci PRTG failover.

Síťová inteligence Flowmonu propojuje NetOps a SecOps v jedno univerzální řešení. Využívá automatickou analýzu síťového provozu a vyspělou detekci hrozeb, aby IT profesionálům poskytla srozumitelný vhled na svěřenou IT infrastrukturu. Ti se tak v případě narušení nebo degradace výkonu dokáží rychleji zorientovat, pochopit kontext, dopad, rozsah i příčinu incidentu a včas na něj reagovat.

Další informace týkající se integrovaného řešení Flowmon a Paessler naleznete zde nebo na stránkách společnosti Paessler.

Štítky: 
Bezpečnost, Sítě, Infrastruktura, Flowmon Networks

Podobné články

Seznamte se s novinkami Huawei a vyhrajte chytré hodinky

19. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Entec Solutions)
Pokud se 29. 10. 2020 připojíte na webinář společnosti Huawei věnovaný řešení iMaster NCE-Campus, dozvíte se nejen o zajímavých novinkách a příležitostech, které z nich vyplývají pro váš byznys, ale zároveň budete moci vyhrát hodinky Huawei GT 2 Pro nebo náramky Huawei Band 4. Čtěte více

Po útoku ransomwaru už organizace nejsou jako dřív

22. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Průzkum společnosti Sophos ukázal, že se velmi liší sebejistota a přístup k boji s kyberútoky u IT manažerů, kteří již zažili útok ransomwaru, a u těch, kteří zatím nikoli. Nový ransomware Ryuk pak jasně demonstruje, jak rychle útočníci mění své prostředky. Čtěte více

GFI Software uvádí nové SaaS řešení e-mailové bezpečnosti

21. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
GFI MailSecurity je snadno použitelné SaaS řešení e-mailové bezpečnosti, které skenuje veškerou příchozí elektronickou poštu a blokuje spamy, e-maily obsahující viry a pokusy o phishing. Organizacím přináší všechny výhody cloudového řešení včetně jednoduchého nasazení, snadné správy, rychlého přístupu přes webový portál a přehledných nákladů. Čtěte více

Nová verze Acronis Cyber Infrastructure přináší o 50 % vyšší výkon a přidává funkce

19. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis představil významnou aktualizaci svého řešení softwarově definované infrastruktury Acronis Cyber Infrastructure 4.0. Nová verze řešení přináší vyšší úroveň dostupnosti, bezpečnosti a jednodušší správu. Čtěte více