Sybase spolupracuje se Zachman International

29. 5. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
společnost Sybase oznámila novou spolupráci se společností Zachman International. Cílem je představit produkt PowerDesigner 15, podnikový nástroj Sybase, a nyní probíhá jeho certifikace pro implementaci Zachmanova Frameworku společností Zachman.

Protože PowerDesigner 15 je vedoucím nástrojem na trhu pro modelování podnikové architektury, logickým krokem bylo rozšíření nástroje o podporu metodiky Zachmanova Frameworku. Sybase proto oficiálně požádal o certifikaci pro svůj produkt PowerDesigner 15.

Společnost Zachman International už dlouhou dobu pomáhá firmám používat modely ze Zachmanova Frameworku při implementaci konkrétních řešení. Mnoho expertů na metodiku mělo potíže si představit skládání jednoduchých prvků v Zachmanově Frameworku do komplexních modelů. Bez integrace, která umožňuje sestrojit propojené modely, se Zachmanův Framework zdá jen jako sada separátních skupin objektů.

Díky certifikaci Power Designeru může být implementace Zachmanova Frameworku lépe podporována. „Poprvé vidíme, jak je dodavatel ochoten přijmout výzvu a posunout podnikovou architekturu do obchodní sféry, dále od systémů a technologií, jak bylo původně zamýšleno,“ řekl John A. Zachman, CEO, Zachman International, Inc.

Společnost Sybase představí toto řešení na letošním květnovém Workshopu Zachman modeling ve Stockholmu a v červnu pak v Denveru.