SSD WD Red SN700 NVMe posílí výkon NAS serverů

1. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Pro malé a střední firmy jsou síťová úložiště NAS společně s cloudovým úložištěm jednou z nejvíce používaných metod pro přístup k datům, jejich sdílení a ochraně. Jejich výkon lze nově zvýšit např. díky novému řešení od WD, které je určené pro nasazení v roli rychlé vyrovnávací (cache) paměti.

Podle výzkumu IDC 2021 FutureScape bude do konce roku 2021 alespoň 70 % malých a středních firem fungovat podle hybridního modelu práce. Práce z domu poroste a bude se stávat normou. To může přinést zvýšené nároky na majitele firem při zajištění bezproblémového toku dat, v případě, že oni samotní, jejich zaměstnanci nebo IT konzultanti budou využívat pokročilé práce s daty, jako je virtualizace, kooperace při zpracování dat a intenzivní pracovní zatížení při práci s databázemi.

„Malé a střední firmy vyžadují odolný systém, který je efektivní a intuitivně se ovládá. V mnoha případech potřebují infrastrukturu pro data přímo na místě. Malé a střední firmy mohou těžit z výhod řešení NAS a získat výkon, kapacitu a spolehlivost, kterou potřebují. Pro pokročilejší práci s daty a pro aplikace vyžadující vysoký výkon budou úložiště NAS potřebovat nárůst výkonu,” řekl Eric Spanneut, viceprezident pro klientské a podnikové disky SSD společnosti Western Digital, a doplnil: „Náš nový disk je perfektní řešení pro vyrovnávací paměť a skvěle doplňuje naše pevné disky WD Red HDD pro NAS s vysokou ukládací kapacitou.”

Nový disk je navržen tak, aby s maximální spolehlivostí a odolností podporoval prostředí NAS s nepřetržitým provozem 24/7 a se stále spuštěnými aplikacemi. Díky rychlé odezvě systému a vstupně výstupnímu výkonu I/O je disk ideální pro prostředí s vícenásobnými aplikacemi a vícenásobnými uživateli a dovoluje malým a středním firmám zvládat jejich náročné projekty od virtualizace a kooperace při zpracování dat až po práci s intenzivním databázovým úložištěm. Štíhlý design pasuje přesně do slotu M.2 NVMe-ready, který je již používán u mnoha úložišť NAS.

„Technologie NVMe je nyní stále častěji integrována do řešení QNAP. U většiny našich modelů úložišť RAID s podporou vyrovnávací paměti v podobě SSD disku je již M.2 standardem,“ uvedl Tamblyn Calman, obchodní a marketingový ředitel společnosti QNAP, a dodal: „SSD disky WD Red SN700 NVMe pomůžou vylepšit produktové portfolio QNAP, zejména jejich ukládací možnosti zvýšením rychlosti čtení a zápisu u systémových dat v úložištích NAS bez nutnosti přidávat další disky do diskového pole.”

Hlavní přednosti disku WD Red SN700 NVMe:

  • Vysoký výkon – disk přináší výkon až 3 430 MB/s (u kapacit 500 GB a 1 TB), což je minimálně pětkrát více než u sekvenčního čtení u disků SATA.
  • Vysoká spolehlivost a odolnost – disk je optimalizován pro prostředí s nepřetržitým pracovním zatížením 24/7. Pro zvládnutí konstantní práce vyrovnávací paměti u cyklů načítání i zápisu nabízí spolehlivost a odolnost až 5 100 TBW (model 4 TB).
  • Vysoká kapacita –disk je nabízen v kapacitách od 250 GB do 4 TB.

Nový model je součástí portfolia disků  Western Digital WD Red, mezi kterými jsou pevné disky HDD a SSD SATA disky WD Red – všechny postaveny na míru úložištím NAS. Na disk je poskytována pětiletá omezená záruka. Ceny začínají na 1 750 Kč u kapacity 250 GB a končí na 17 470 Kč u 4TB kapacity.s

Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

WD

WD

Společnost WD, součást Western Digital, je ve svém oboru inovátorem s dlouhodobým vedoucím postavením. Firma, která udává tempo technologiím pro ukládání dat, produkuje spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky i disky SSD. Tyto disky jsou používány OEM partnery a systémovými integrátory v jejich stolních i přenosných počítačích, podnikových stanicích, vestavěných systémech a aplikacích spotřební elektroniky.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

WD: SSD disk Elements SE

15. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Nové přenosné externí SSD WD Elements SE kombinuje elegantní design, miniaturní rozměry a výkon i kapacitu moderního úložiště založeného na flash paměti. Jde o praktické řešení pro domácí uživatele, kteří potřebují rychle přenášet data mezi svými stolními i přenosnými počítači či dalšími zařízeními. Čtěte více

ADATA představila řadu nových produktů

10. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adata)
Společnost ADATA na své online akci Xtreme Innovation uvedla řadu nových produktů ze segmentů výkonných DRAM modulů, NAND flash produktů, mobilního příslušenství či herních produktů. Akce se konala v době oslav dvacátého výročí společnosti ADATA, které probíhají po celý rok 2021. Čtěte více

Kingston Digital dodává U.2 NVMe SSD disk DC1500M pro datová centra

8. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Kingston zahájil prodej U.2 NVMe PCIe SSD DC1500M, který je určen pro datová centra a smíšenou provozní zátěž. DC1500M využívá rozhraní NVMe PCIe 3.0 ×4 a má předvídatelný výkon při náhodném čtení/zápisu i předvídatelnou latenci v širokém rozsahu pracovních zátěží. Čtěte více

Prodej HDD i SSD čeká slibný růst

23. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Ačkoli byly segmenty HDD i SSD výrazně ovlivněny covidovou pandemií, podle IDC je čeká v nejbližších letech světlá budoucnost, protože požadavky na ukládání stále většího množství vznikajících dat přicházejí ze všech možných sektorů ekonomiky a hospodářství. Čtěte více