SSD WD Red SN700 NVMe posílí výkon NAS serverů

1. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Pro malé a střední firmy jsou síťová úložiště NAS společně s cloudovým úložištěm jednou z nejvíce používaných metod pro přístup k datům, jejich sdílení a ochraně. Jejich výkon lze nově zvýšit např. díky novému řešení od WD, které je určené pro nasazení v roli rychlé vyrovnávací (cache) paměti.

Podle výzkumu IDC 2021 FutureScape bude do konce roku 2021 alespoň 70 % malých a středních firem fungovat podle hybridního modelu práce. Práce z domu poroste a bude se stávat normou. To může přinést zvýšené nároky na majitele firem při zajištění bezproblémového toku dat, v případě, že oni samotní, jejich zaměstnanci nebo IT konzultanti budou využívat pokročilé práce s daty, jako je virtualizace, kooperace při zpracování dat a intenzivní pracovní zatížení při práci s databázemi.

„Malé a střední firmy vyžadují odolný systém, který je efektivní a intuitivně se ovládá. V mnoha případech potřebují infrastrukturu pro data přímo na místě. Malé a střední firmy mohou těžit z výhod řešení NAS a získat výkon, kapacitu a spolehlivost, kterou potřebují. Pro pokročilejší práci s daty a pro aplikace vyžadující vysoký výkon budou úložiště NAS potřebovat nárůst výkonu,” řekl Eric Spanneut, viceprezident pro klientské a podnikové disky SSD společnosti Western Digital, a doplnil: „Náš nový disk je perfektní řešení pro vyrovnávací paměť a skvěle doplňuje naše pevné disky WD Red HDD pro NAS s vysokou ukládací kapacitou.”

Nový disk je navržen tak, aby s maximální spolehlivostí a odolností podporoval prostředí NAS s nepřetržitým provozem 24/7 a se stále spuštěnými aplikacemi. Díky rychlé odezvě systému a vstupně výstupnímu výkonu I/O je disk ideální pro prostředí s vícenásobnými aplikacemi a vícenásobnými uživateli a dovoluje malým a středním firmám zvládat jejich náročné projekty od virtualizace a kooperace při zpracování dat až po práci s intenzivním databázovým úložištěm. Štíhlý design pasuje přesně do slotu M.2 NVMe-ready, který je již používán u mnoha úložišť NAS.

„Technologie NVMe je nyní stále častěji integrována do řešení QNAP. U většiny našich modelů úložišť RAID s podporou vyrovnávací paměti v podobě SSD disku je již M.2 standardem,“ uvedl Tamblyn Calman, obchodní a marketingový ředitel společnosti QNAP, a dodal: „SSD disky WD Red SN700 NVMe pomůžou vylepšit produktové portfolio QNAP, zejména jejich ukládací možnosti zvýšením rychlosti čtení a zápisu u systémových dat v úložištích NAS bez nutnosti přidávat další disky do diskového pole.”

Hlavní přednosti disku WD Red SN700 NVMe:

  • Vysoký výkon – disk přináší výkon až 3 430 MB/s (u kapacit 500 GB a 1 TB), což je minimálně pětkrát více než u sekvenčního čtení u disků SATA.
  • Vysoká spolehlivost a odolnost – disk je optimalizován pro prostředí s nepřetržitým pracovním zatížením 24/7. Pro zvládnutí konstantní práce vyrovnávací paměti u cyklů načítání i zápisu nabízí spolehlivost a odolnost až 5 100 TBW (model 4 TB).
  • Vysoká kapacita –disk je nabízen v kapacitách od 250 GB do 4 TB.

Nový model je součástí portfolia disků  Western Digital WD Red, mezi kterými jsou pevné disky HDD a SSD SATA disky WD Red – všechny postaveny na míru úložištím NAS. Na disk je poskytována pětiletá omezená záruka. Ceny začínají na 1 750 Kč u kapacity 250 GB a končí na 17 470 Kč u 4TB kapacity.s

Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

WD

WD

Společnost WD, součást Western Digital, je ve svém oboru inovátorem s dlouhodobým vedoucím postavením. Firma, která udává tempo technologiím pro ukládání dat, produkuje spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky i disky SSD. Tyto disky jsou používány OEM partnery a systémovými integrátory v jejich stolních i přenosných počítačích, podnikových stanicích, vestavěných systémech a aplikacích spotřební elektroniky.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Kingston představil hardwarově šifrované externí SSD s dotykovým displejem

30. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
IronKey Vault Privacy 80 (VP80ES) je inovativní externí SSD disk společnosti Kingston nezávislý na operačním systému, který disponuje nejen hardwarovým šifrováním pro ochranu dat, ale také dotykovým displejem pro snadné ovládání. Čtěte více

WD: SSD disk WD_BLACK SN850X NVMe

28. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Společnost Western Digital rozšířila nabídku své produktové řadě WD_Black o interní SSD disk WD_BLACK SN850X NVMe s kapacitou až 4 TB. Novinka díky nasazení nejnovějších technologií nabízí nejen vysokou kapacitu, ale také rychlost čtení dat až 7 300 MB/s. Čtěte více

Samsung a WD budou spolupracovat na standardizaci technologií pro ukládání dat

5. 4. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Společnosti Samsung a Western Digital podepsaly memorandum týkající se spolupráce s cílem standardizovat a podpořit široké přijetí technologií pro ukládání dat nové generace D2PF (Data Placement, Processing and Fabrics). Společnosti se zpočátku zaměří na sjednocení svého úsilí a vytvoření živého ekosystému pro řešení ukládání dat typu Zoned Storage. Čtěte více

Kingston vloni vévodil žebříček dodavatelů SSD

21. 3. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston zakončila rok 2021 na první pozici na trhu z hlediska podílu prodaných SSD jednotek. Poptávka po SSD zůstala vysoká i ve 4. čtvrtletí 2021 díky pokračujícímu růstu v klientských, firemních i OEM sektorech. Čtěte více