Společnosti Lenovo a Juniper Networks partnery

31. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnosti Lenovo a Juniper Networks uzavřely globální partnerství s cílem vytvořit další generaci konvergovaných, hyperkonvergovaných a škálovatelných řešení pro firemní datová centra. Spolupráce odráží závazek obou společností poskytovat zjednodušená, flexibilní a výkonná řešení, která jim umožní rychlejší nasazení serverů do infrastruktury a snížení provozních nákladů.

„Naším dlouhodobým cílem je stát se jedničkou na trhu řešení pro datová centra. Partnerství s Juniper Networks nám umožňuje využít významné portfolio produktů, které zahrnuje také Software Defined Networking (SDN), nezbytné pro nabídku nejmodernějších datových center,“ řekl Karel Jareš, Czech relationship manager společnosti Lenovo Česká republika.

Plánované oblasti spolupráce:

  • Pro snadnější dostupnost a konsolidovanou podporu budou moci zákazníci pořídit široké portfolio síťových produktů Juniper přímo od společnosti Lenovo.
  • Obě společnosti vytvoří otevřené a flexibilní řešení založené na modelu ONIE (Open Network Install Environment) v souvislosti s trendem desagregace hardwaru a softwaru v datových centrech.
  • Spolupráce se bude týkat také zjednodušení správy a efektivnějšího využití zařízení v datových centrech s pomocí softwaru Lenovo xClarity, Juniper Network Direction a Contrail SND.
  • Lenovo a Juniper plánují spolupracovat na globálním trhu se zacílením na vybrané skupiny zákazníků, jako jsou firemní zákazníci, poskytovatelé služeb, obchodní partneři a systémoví integrátoři.

Podobné články

Trh se servery klesal v tržbách a stagnoval v objemu

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC se ve druhém čtvrtletí 2021 celosvětově prodalo 3,2 milionu serverů (meziroční nárůst o 0,1 %) při tržbách 23,6 miliardy USD (meziroční pokles o 2,5 %). Čtěte více

Modernizovaný hyperkonvergovaný systém Dell EMC VxRail zvyšuje výkon i flexibilitu

27. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies představila nové, výkonnější systémy hyperkonvergované infrastruktury Dell EMC VxRail založené na nedávno uvedených serverech Dell EMC PowerEdge. Dell vydává také inovovaný software a představuje dynamické nody, které zákazníkům umožní efektivněji využívat stávající prostředky a podporovat náročné pracovní zátěže. Čtěte více

Výdaje na cloudovou infrastrukturu v první čtvrtletí 2021 rostly

16. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: IDC)
Podle studie IDC Worldwide Quarterly Enterprise Infrastructure Tracker: Buyer and Cloud Deployment vzrostly v prvním čtvrtletí roku 2021 (1Q21) výdaje na produkty výpočetní a úložné infrastruktury pro cloudovou infrastrukturu, včetně dedikovaných a sdílených prostředí, meziročně vzrostly o 12,5 % na 15,1 miliardy dolarů. Čtěte více

Kingston Digital dodává U.2 NVMe SSD disk DC1500M pro datová centra

8. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Kingston zahájil prodej U.2 NVMe PCIe SSD DC1500M, který je určen pro datová centra a smíšenou provozní zátěž. DC1500M využívá rozhraní NVMe PCIe 3.0 ×4 a má předvídatelný výkon při náhodném čtení/zápisu i předvídatelnou latenci v širokém rozsahu pracovních zátěží. Čtěte více