Společnost Panasonic převzala 57 % akcií v oběhu společnosti Zetes

2. 5. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: Panasonic)
Po schválení převzetí kontrolního balíku akcií společnosti Zetes Industries SA („Zetes“) společností Panasonic Corporation („Panasonic“) příslušnými úřady dnes společnost Panasonic převzala podíl 57,01 % akcií v oběhu společnosti Zetes.

Momentálně společnost Panasonic vlastní uvedené akcie na základě smlouvy, kterou podepsala dne 22. prosince 2016 s akcionáři společnosti Zephir Corporation SA, holdingovou společností, která vlastnila 23,7 % akcií společnosti Zetes, společností Cobepa SA, která držela 24,67 % akcií v oběhu společnosti Zetes, a některými dalšími jednotlivými akcionáři, včetně managementu společnosti Zetes, což v souhrnu představuje 50,95 % akcií.

Ve stejné době společnost Panasonic také získala další 5,26 % akcií v oběhu společnosti Zetes prostřednictvím několika mimoburzovních transakcí, včetně akcií od držitelů opcí na akcie v oběhu společnosti Zetes, kteří všichni uplatnili své opce po převzetí společnosti Zetes společností Panasonic. Cena, kterou společnost Panasonic v každé z těchto transakcí zaplatila, odpovídala nákupní ceně 54,50 eur za akcii společnosti Zetes.

Povinná nabídka na převzetí zbývajících akcií za cenu 54,50 eur za akcii

Jako výsledek výše uvedených transakcí je společnost Panasonic v současné době nepřímo, prostřednictvím její plně vlastněné dceřiné společnosti Panasonic Holding (Netherlands) B.V., držitelem 57,01%podílu akcií v oběhu společnosti Zetes. To zahrnuje 23,70 % akcií v oběhu společnosti Zetes držených společností Zephir Corporation SA a 0,81 % akcií v oběhu společnosti Zetes, které jsou v současné době drženy společností Zetes jako vlastní akcie. Společnost Zetes již nemá žádné další opce na své akcie. Po akvizici jejího podílu ve společnosti Zetes zahájí Panasonic povinnou nabídku na převzetí zbývajících 42,99 % akcií v oběhu, které dosud nevlastní. Povinná veřejná nabídka bude provedena společností Panasonic Holding (Netherlands) B.V. za cenu 54,50 eur. V souladu s příslušnými předpisy v Belgii bude tato povinná veřejná nabídka nepodmíněná. Společnost Panasonic oznámil úřadu FSMA svůj záměr provést tuto nabídku a v krátké době provede všechna vyžadovaná podání.

Globální dodavatel řešení pro dodavatelské řetězce díky spojení

Spojení společností Panasonic a Zetes nabídne významné příležitosti k zajištění budoucího růstu v oblasti řešení pro dodavatelské řetězce i řešení bezpečnosti. Společnost Panasonic věří, že je v jedinečné pozici, ve které může pomoci společnosti Zetes uskutečnit své plány budoucího rozvoje v globálním měřítku. První v řadě je marketing služeb a řešení společnosti Zetes pro klienty v celém korporátním rozsahu společnosti Panasonic, což zahrnuje globální společnosti v mnoha různých oblastech a oborech. Dále globální expanze nabídne společnosti Zetes příležitosti ke geografické expanzi tím, že jí otevře cestu pro vstup na trhy v USA a širším regionu Asie a Pacifiku. Vývoj inovativních řešení zaměřených na potřeby zákazníka s využitím přístupu společnosti Zetes k zákazníkům a výzkumných a vývojových kapacit společnosti Panasonic. A navíc bude mít společnost Zetes k dispozici významné korporátní zdroje společnosti Panasonic.

Společnosti Panasonic a Zetes budou moci díky spolupráci rozšířit rozsah služeb a řešení nabízených zákazníkům pomocí kombinace řešení společnosti Zetes v oblasti identifikace a mobility a možností pokročilého výzkumu a vývoje, globálního dosahu a technologické vyspělosti společnosti Panasonic, a díky tomu lépe plnit potřeby globálních zákazníků.

Společnost Zetes se nyní stala dceřinou společností skupiny Panasonic group, Panasonic však má v úmyslu ponechat společnost Zetes a její dceřiné společnosti pro dohlednou budoucnost jako samostatnou obchodní divizi. Společnost Panasonic věří, že pro zajištění budoucí úspěšnosti společnosti Zetes bude klíčové udržení dobré zaměstnanecké kultury ve společnosti Zetes. Společnost Panasonic má v úmyslu zajistit setrvání pana Alaina Wirtze a pana Jean-François Jacquese ve funkcích ředitelů společnosti Zetes a pana Pierra Lamberta ve funkci finančního ředitele společnosti Zetes.

Štítky: 
Akvizice, Panasonic

Podobné články

Evropská komise schválila akvizici UPC Česká republika Vodafonem

22. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Vodafone)
Telekomunikační skupina Vodafone Group oznámila, že Evropská komise schválila akvizici aktivit společnosti Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku v celkové hodnotě 18,4 miliardy eur. Čtěte více

VMware kupuje Avi Networks

17. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
VMware oznámil úmysl převzít poskytovatele multicloudových aplikačních služeb Avi Networks. Řešení Avi Networks využívají stovky globálních společností včetně největších světových finančních institucí, médií a technologických firem z žebříčku Fortune 500. Její technologie umožní VMwaru přenést principy veřejného cloudu do celého datového centra. Čtěte více

Ricoh akvizicí DocuWare posílil svoji pozici v oblasti digitálních pracovišť

10. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ricoh)
Ricoh uzavřel definitivní dohodu o získání společnosti DocuWare, předního poskytovatele softwaru pro správu obsahu. Společnost se sídlem v Německu a USA poskytuje prostřednictvím cloudových i on-premise instalací software pro správu dokumentů a automatizaci pracovních postupů více než 12 000 zákazníkům ve více než 90 zemích světa prostřednictvím sítě 600 partnerů. Čtěte více

Extreme Networks nakupuje

9. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veracomp)
Výrobce síťové infrastruktury Extreme Networks oznámil novou akvizici – za 272 milionů dolarů získal společnost Aerohive Networks. Tento krok má vést k zajištění té nejpokročilejší a snadno použitelné cloudové platformy v nejrychleji rostoucím segmentu trhu. Čtěte více