Společnost Panasonic převzala 57 % akcií v oběhu společnosti Zetes

2. 5. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: Panasonic)
Po schválení převzetí kontrolního balíku akcií společnosti Zetes Industries SA („Zetes“) společností Panasonic Corporation („Panasonic“) příslušnými úřady dnes společnost Panasonic převzala podíl 57,01 % akcií v oběhu společnosti Zetes.

Momentálně společnost Panasonic vlastní uvedené akcie na základě smlouvy, kterou podepsala dne 22. prosince 2016 s akcionáři společnosti Zephir Corporation SA, holdingovou společností, která vlastnila 23,7 % akcií společnosti Zetes, společností Cobepa SA, která držela 24,67 % akcií v oběhu společnosti Zetes, a některými dalšími jednotlivými akcionáři, včetně managementu společnosti Zetes, což v souhrnu představuje 50,95 % akcií.

Ve stejné době společnost Panasonic také získala další 5,26 % akcií v oběhu společnosti Zetes prostřednictvím několika mimoburzovních transakcí, včetně akcií od držitelů opcí na akcie v oběhu společnosti Zetes, kteří všichni uplatnili své opce po převzetí společnosti Zetes společností Panasonic. Cena, kterou společnost Panasonic v každé z těchto transakcí zaplatila, odpovídala nákupní ceně 54,50 eur za akcii společnosti Zetes.

Povinná nabídka na převzetí zbývajících akcií za cenu 54,50 eur za akcii

Jako výsledek výše uvedených transakcí je společnost Panasonic v současné době nepřímo, prostřednictvím její plně vlastněné dceřiné společnosti Panasonic Holding (Netherlands) B.V., držitelem 57,01%podílu akcií v oběhu společnosti Zetes. To zahrnuje 23,70 % akcií v oběhu společnosti Zetes držených společností Zephir Corporation SA a 0,81 % akcií v oběhu společnosti Zetes, které jsou v současné době drženy společností Zetes jako vlastní akcie. Společnost Zetes již nemá žádné další opce na své akcie. Po akvizici jejího podílu ve společnosti Zetes zahájí Panasonic povinnou nabídku na převzetí zbývajících 42,99 % akcií v oběhu, které dosud nevlastní. Povinná veřejná nabídka bude provedena společností Panasonic Holding (Netherlands) B.V. za cenu 54,50 eur. V souladu s příslušnými předpisy v Belgii bude tato povinná veřejná nabídka nepodmíněná. Společnost Panasonic oznámil úřadu FSMA svůj záměr provést tuto nabídku a v krátké době provede všechna vyžadovaná podání.

Globální dodavatel řešení pro dodavatelské řetězce díky spojení

Spojení společností Panasonic a Zetes nabídne významné příležitosti k zajištění budoucího růstu v oblasti řešení pro dodavatelské řetězce i řešení bezpečnosti. Společnost Panasonic věří, že je v jedinečné pozici, ve které může pomoci společnosti Zetes uskutečnit své plány budoucího rozvoje v globálním měřítku. První v řadě je marketing služeb a řešení společnosti Zetes pro klienty v celém korporátním rozsahu společnosti Panasonic, což zahrnuje globální společnosti v mnoha různých oblastech a oborech. Dále globální expanze nabídne společnosti Zetes příležitosti ke geografické expanzi tím, že jí otevře cestu pro vstup na trhy v USA a širším regionu Asie a Pacifiku. Vývoj inovativních řešení zaměřených na potřeby zákazníka s využitím přístupu společnosti Zetes k zákazníkům a výzkumných a vývojových kapacit společnosti Panasonic. A navíc bude mít společnost Zetes k dispozici významné korporátní zdroje společnosti Panasonic.

Společnosti Panasonic a Zetes budou moci díky spolupráci rozšířit rozsah služeb a řešení nabízených zákazníkům pomocí kombinace řešení společnosti Zetes v oblasti identifikace a mobility a možností pokročilého výzkumu a vývoje, globálního dosahu a technologické vyspělosti společnosti Panasonic, a díky tomu lépe plnit potřeby globálních zákazníků.

Společnost Zetes se nyní stala dceřinou společností skupiny Panasonic group, Panasonic však má v úmyslu ponechat společnost Zetes a její dceřiné společnosti pro dohlednou budoucnost jako samostatnou obchodní divizi. Společnost Panasonic věří, že pro zajištění budoucí úspěšnosti společnosti Zetes bude klíčové udržení dobré zaměstnanecké kultury ve společnosti Zetes. Společnost Panasonic má v úmyslu zajistit setrvání pana Alaina Wirtze a pana Jean-François Jacquese ve funkcích ředitelů společnosti Zetes a pana Pierra Lamberta ve funkci finančního ředitele společnosti Zetes.

Štítky: 
Akvizice, Panasonic

Podobné články

KKCG prodává CAD Studio

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Autocont)
Známý dodavatel CAD/CAM řešení pro strojírenství a stavebnictví a největší středoevropský partner společnosti Autodesk, firma CAD Studio, se stává členem evropské skupiny Arkance. Jeho bývalý majitel, společnost Autocont, se rozhodl zaměřit na svůj klíčový business. Čtěte více

Koch Industries dokončila akvizici společnosti Infor

9. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Infor)
Investiční společnost Koch Industries do Inforu poprvé investovala již v roce 2017. Nyní od Golden Gate Capital získala i zbývající část podniku. Kromě spolupráce v oblasti investic je Koch také jedním z klíčových zákazníků Inforu, když využívá jeho řešení v oblasti ERP, řízení lidských zdrojů, řízení dodavatelského řetězce, správy majetku a finančního řízení. Čtěte více

Thoma Bravo dokončila akvizici společnosti Sophos

9. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Soukromá investiční společnost Thoma Bravo dokončila akvizici společnosti Sophos. Hodnota transakce celosvětového lídra v řešeních kybernetického zabezpečení nové generace, která byla oznámena 14. října 2019, je 3,9 miliardy amerických dolarů. Čtěte více

Akvizice společnosti Veeam dokončena

5. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Společnost Insight Partners dokončila akvizici lídra na trhu cloud data managementu v hodnotě pět miliard dolarů. Po investici od Insight Partners na začátku roku 2019 podpoří akvizice společnosti Veeam její další růst. Čtěte více